Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2004, 00:46   #1
Wojo_2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-02-2004
Skąd: Łódź
Postów: 48
Domyślnie drobne usterki

Witam,
Po około 1200 km miałem pierwszą wizytę w serwisie w związku z kilkoma niedoróbkami:
1. Zmieniona od nowości geometria kół (-0,01/+0,11), co objawiało się minimalnie skrzywiona kierownicą
2. Delikatne piski w kokpicie (okolice radia) na wybojach szczególnie w ciepłe dni
3. Uszkodzony element sterowania lusterkiem od strony pasażera
4. Non-stop odkręcająca się gasnica zamontowana na prawym nadkolu

Punkt 1,3,4 został usunięty niemalże od ręki natomiast te sporadyczne dziwne odgłosy w okolicy radia pozostały do obserwacji i do poprawki w najbliższym czasie.
Czy u was również pojawiały się takie drobne niedoróbki, czy tylko ja mam takie "szczęście" ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A może ktos wie co to może piszczeć na wybojach??, bo gdybym miał to dokładnie zlokalizowane to łatwiej możnaby to usunąć.
Tylko nie piszcie proszę, że plastiki są słabe i czasem musi coś piszczeć i że najleszym sposobem jest zgłośnienie radia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam

__________________
Ford Fusion 1.4 16V FX Deep Navy
Wojo_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2004, 10:11   #2
scharf
ford::beginner
 
Imię: Scharf
Zarejestrowany: 14-03-2004
Skąd: Żory
Model: Fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 21
Domyślnie

Po przejechaniu 1500 kilometrów ujawniły sie dwie usterki:
-wypadł blachowkręt mocujący plastikową osłonkę na wysokości lewej łydki pasażera :-) , nie potrafię tego przykrecić cały czas wypada
- coś złego dzieje się z matą wygłuszającą komorę silnikową (zabudowana na wewnętrznej stronie maski silnika) ... zrobiły sie w niej 3 dziury wielkości pięści (wygląda to jak wyszarpane) nie mam pojęcia co mogłoby być przyczyną napewno nie zwierzątka :-)



pozdrawiam scharf
------------------------
1.4 TDCI FX SILVER
------------------------
__________________
pozdrawiam scharf
*=============*
1.4 TDCI FX SILVER
scharf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2004, 12:13   #3
Kotek
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-04-2004
Skąd: Pruszków
Model: Wrangler
Silnik: 2.0T
Rocznik: 2021
Postów: 60
Domyślnie

Ten "wypadnięty" blachowkręt to jest podobno zatrzask - u mnie tego nie było od nowości, dzisiaj mi to właśnie założyli (w ramach gwarancji) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co do wytłumienia to nie mam pojęcia co to może być - u mnie nie ma wcale bo mam benzyniaka.

Pozdrawiam
__________________
Kotek
Fusion 1.4 16v FX Silver, '04
Kotek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2004, 14:02   #4
+RAFAŁ+
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-03-2004
Skąd: Rzeszów
Model: szukam
Silnik: benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 225
Domyślnie

To w sumie nie usterka ale tez sprawa techniczna. W ktore miejsce na szybie leci wam plyn ze spryskiwaczy? U mnie jakos strasznie wysoko. To normalne w Fusionach czy musze sobie isc dysze ustwaic?
__________________
Focus 1.6
Fusion 1.4 ST80 FX gold deep navy '04
Fusion 1.4 '07
300C V6 3.0 CRD
+RAFAŁ+ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2004, 18:13   #5
Kotek
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-04-2004
Skąd: Pruszków
Model: Wrangler
Silnik: 2.0T
Rocznik: 2021
Postów: 60
Domyślnie

U mnie na postoju spryskiwacz "psika" dość wysoko, ale jak się jedzie powiedzmy szybciej niz 50-60 km/h to juz "trafia" w środek szyby.
Regulacja spryskiwaczy jest dosyć prosta, co prawda może być upierdl.... bo lekki ruch końcówką powoduje sporą zmianę kierunku, ale w zasadzie każdy moze to ustawić według własnych potrzeb. W sumie we Fusionie są 4 dysze, wiec można je tak poustawiać aby zarówno na postoju jak i podczas jazdy któreś pryskały w środek szyby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
__________________
Kotek
Fusion 1.4 16v FX Silver, '04
Kotek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2004, 18:44   #6
lutti
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2004
Postów: 32
Domyślnie

Melduję: Po 1500 km nie ujawniły się żadne usterki!
lutti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2004, 15:14   #7
+RAFAŁ+
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-03-2004
Skąd: Rzeszów
Model: szukam
Silnik: benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 225
Domyślnie

Co do spryskiwaczy to faktycznie ze przy wyzszej predkosci plyn trafia idealnie. Nic nie bede dlubal, chyba ze mi sie bedzie nudzic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S. Gdzie wozicie trojkat ostrzegawczy?
__________________
Focus 1.6
Fusion 1.4 ST80 FX gold deep navy '04
Fusion 1.4 '07
300C V6 3.0 CRD
+RAFAŁ+ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2004, 18:46   #8
lutti
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2004
Postów: 32
Domyślnie

2200 km - nadal nic!! Ja to mam farta!!
lutti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2004, 20:08   #9
Kotek
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-04-2004
Skąd: Pruszków
Model: Wrangler
Silnik: 2.0T
Rocznik: 2021
Postów: 60
Domyślnie

Przejechałem 3700km i jak na razie wszystko gra.
Jedyne co mnie zastanawia to światła, a w zasadzie ich ustawienie i różnica pomiędzy krótkimi a długimi. U mnie krótkie światła działają super, jest bardzo jasno przed autem. Ale jeżeli przełączam na długie to światło się dość rozprasza i robi się generalnie ciemniej przed autem. Niby widać daleko, ale jakieś takie "niewyraźne" są te długie. Czasami mam wrażenie że świecą strasznie daleko (bynajmniej nie wtedy jak jest obciążony tył). Czy wy też coś takiego macie?

Pozdrawiam
__________________
Kotek
Fusion 1.4 16v FX Silver, '04
Kotek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2004, 23:28   #10
scharf
ford::beginner
 
Imię: Scharf
Zarejestrowany: 14-03-2004
Skąd: Żory
Model: Fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 21
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kotek
Przejechałem 3700km i jak na razie wszystko gra.
Jedyne co mnie zastanawia to światła, a w zasadzie ich ustawienie i różnica pomiędzy krótkimi a długimi. U mnie krótkie światła działają super, jest bardzo jasno przed autem. Ale jeżeli przełączam na długie to światło się dość rozprasza i robi się generalnie ciemniej przed autem. Niby widać daleko, ale jakieś takie "niewyraźne" są te długie. Czasami mam wrażenie że świecą strasznie daleko (bynajmniej nie wtedy jak jest obciążony tył). Czy wy też coś takiego macie?

Pozdrawiam
Mam dokładnie to samo co ty .... znaczy się wrażenie takie samo ..... więc chyba tak musi być :-)

pozdrawiam scharf
------------------------
1.4 TDCI FX SILVER
------------------------
__________________
pozdrawiam scharf
*=============*
1.4 TDCI FX SILVER
scharf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.