Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2012, 19:56   #21
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Dogrzewacz montaż 1.6 TDCI

Przewody wydają się O.K. wystarczą 2.5 mm i nic się nie sfajczy. A w FFII nie było fabrycznych takich podgrzewaczy? Wtedy zapewne sterowanie już siedzi w PCM więc wystarczyło by się tylko wpiąć tak jak w oryginale i nie potrzebne byłby żadne włączniki i przekaźniki.
Co do czasu grzania to wydaje mi się że jest trochę za długi, W FFI świece włączają się chyba na krócej.
Pozdrawiam

__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2012, 19:59   #22
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Dogrzewacz montaż 1.6 TDCI

Te dogrzewacze "wyszły z mody"... Ostatnim modelem z fabrycznym montażem tego wynalazku był chyba MND3...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2012, 20:29   #23
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Dogrzewacz montaż 1.6 TDCI

Szkoda bo to całkiem dobre rozwiązanie, choć faktycznie nie ma tak jak piecyk na paliwo, ten to dopiero grzeje a może działać jako podgrzewacz i webasto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
__________________


Ostatnio edytowane przez moons ; 22-12-2012 o 21:14
moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2012, 20:29   #24
Domar_2000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-10-2007
Skąd: debica
Model: ford
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: Dogrzewacz montaż 1.6 TDCI

Witam
co do przewodów ważne są przewody z ACU do świec grubość min 2,5 w innym przypadku się stopią , a co do pozostałych to tylko sterowanie na którym jest założony bezpiecznik 5 A , wieć grubość nie jest istotna ...

Co do grzałki PCT rozważałem ten temat ale pobór energii nie jest taki mały ... w pierwszej kolejności alternator bym musiał zmienieć na mocniejszy 150 A... noj dodatkowe kombinowanie z sterowaniem ponieważ mam manualną klimę ...
Domar_2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2012, 20:31   #25
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Dogrzewacz montaż 1.6 TDCI

Ja mam 120A i daje sobie radę spokojnie. Nie wiem kto wymyślił/puścił famę, że musi być 150A do PTC i wszyscy ciągle to podają dalej.

Żadnego sterowania nie musisz robić. Ustawiasz w opcjach, że masz manuala i samo się dzieje :-))

Co do kabli to OK. Poprostu na fotach wydawały się leciwe i jeszcze skręcone w plecionkę. No i oczywiście chodziło mi tylko o te kable z AKU do grzałki.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Ostatnio edytowane przez maureliusz ; 22-12-2012 o 20:35
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2012, 20:32   #26
Domar_2000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-10-2007
Skąd: debica
Model: ford
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: Dogrzewacz montaż 1.6 TDCI

Cytat:
Napisał Domar_2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
co do przewodów ważne są przewody z ACU do świec grubość min 2,5 w innym przypadku się stopią , a co do pozostałych to tylko sterowanie na którym jest założony bezpiecznik 5 A , wieć grubość nie jest istotna ...

Co do grzałki PCT rozważałem ten temat ale pobór energii nie jest taki mały ... w pierwszej kolejności alternator bym musiał zmienieć na mocniejszy 150 A... noj dodatkowe kombinowanie z sterowaniem ponieważ mam manualną klimę ...
Czas grzania jest regulowany do 4 min ...w tym modelu który posiadam brak instalacji ...

Bump:
Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam 120A i daje sobie radę spokojnie. Nie wiem kto wymyślił/póścił famę, że musi być 150A do PTC i wszyscy ciągle to podają dalej.

Żadnego sterowania nie musisz robić. Ustawiasz w opcjach, że masz manuala i samo się dzieje :-))
Jak rozglądałem to dowiedziałem się że muszę mieć 150A ... wszytsko by grało jakby była u mnie instalacja ponieważ tylko wpinka 3-ch kostek i zmiana ustawien i gra ... a instalacji nie mam wieć zrobiłem to ..

Z AKU DO grzałki 5 mm plecionka .../ potem na świece 3x po 3mm

Ostatnio edytowane przez Domar_2000 ; 22-12-2012 o 20:39
Domar_2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2012, 21:17   #27
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Dogrzewacz montaż 1.6 TDCI

No i dla samego silnika podgrzewacz jest lepszy. Masz szybciej nagrzany silnik a przy okazji cieplej w środku. Przy PTC masz tylko ty w środku cieplej a silnik dalej nie dogrzany.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2012, 22:05   #28
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Dogrzewacz montaż 1.6 TDCI

Tyle, że w tej instalacji jest chyba jakiś drobny błąd projektowy: podaliście, że świeca bierze 15A i są dwie świece. Daje to jakieś 350W mocy. Przez 4 min. układ generuje 84kJ (kilo dżuli) energii. Ciepło właściwe wody wynosi ok. 4200J/kg*st. C.
Płynu w układzie jest ok. 5 litrów, w "krótkim" obiegu (przed termostatem) niech będzie ze 3,5l. Po przeliczeniu (W UPROSZCZENIU - dla wody) układ podnosi temperaturę cieczy chłodzącej przez 4 minuty o 5 st. celsjusza!!! (84000J/(4200J*3,5kg)=5,7st C).Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W rachunku nie uwzględniono odbioru energii z cieczy przez blok silnika i wymiennik w nagrzewnicy (czyli efektywnie pewnie nie więcej niż 2st. C)!!!

Czyli wychodzi na to, że ta grzałka (przy podanych parametrach moc-czas grzania) głównie poprawia samopoczucie kierowcy!!!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 22-12-2012 o 22:36
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2012, 23:33   #29
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Dogrzewacz montaż 1.6 TDCI

Nie bardzo chcę negować wyliczenia bo fizykę dawno miałem i mało pamiętam.
Natomiast stronę praktyczną wyliczeń mogę zanegować. W mojej foce też był taki podgrzewacz na trzy świece. Fabrycznie zrobione to tak jest że zależnie od temperatury zewnętrznej działa odpowiednia ilość świec. Temperatura zadziałania zaczyna się od 5 stopni. I wtedy faktycznie mało co czuć. Natomiast przy siarczystych mrozach kiedy działają wszystkie świece czuć różnicę w nagrzewaniu się silnika. Tylko wydawało mi się że czas grzania świec jest dużo mniejszy. Szczególnie dobrze to było widać po odpaleniu świateł, kiedy odpalały trzy świece to przygasały światła i wydawało mi się że było to w cyklu jakimś minuta pracy i minuta przerwy. Potem przy xenonie już tego nie było widać a na koniec i ten elektryczny podgrzewacz wyleciał także nawet jak sprawdzić nie mam.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2012, 07:50   #30
Domar_2000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-10-2007
Skąd: debica
Model: ford
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: Dogrzewacz montaż 1.6 TDCI

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tyle, że w tej instalacji jest chyba jakiś drobny błąd projektowy: podaliście, że świeca bierze 15A i są dwie świece. Daje to jakieś 350W mocy. Przez 4 min. układ generuje 84kJ (kilo dżuli) energii. Ciepło właściwe wody wynosi ok. 4200J/kg*st. C.
Płynu w układzie jest ok. 5 litrów, w "krótkim" obiegu (przed termostatem) niech będzie ze 3,5l. Po przeliczeniu (W UPROSZCZENIU - dla wody) układ podnosi temperaturę cieczy chłodzącej przez 4 minuty o 5 st. celsjusza!!! (84000J/(4200J*3,5kg)=5,7st C).Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W rachunku nie uwzględniono odbioru energii z cieczy przez blok silnika i wymiennik w nagrzewnicy (czyli efektywnie pewnie nie więcej niż 2st. C)!!!

Czyli wychodzi na to, że ta grzałka (przy podanych parametrach moc-czas grzania) głównie poprawia samopoczucie kierowcy!!!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego wyliczenia spoko teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką ...? ale nie chodzi o podgrzanie całej cieczy , problem w naszych fokach jest taki że na krótkich odcinkach brak jest ogrzewania potem ono jest ... w momencie zapalenia samochodu ciecz się rozgrzewa czyli te 3,5 l cieczy zmienia z kazdą minutą swoją temperature... aby ciepła ciecz dotarła do nagrzewnicy muszę przejchać ~ 6/7 km żeby było wyczuwalne ciepło na kratkach wylotowych... podgrzewacz podgrzewa wodę na wlocie do kabiny gdzie droga do pokonania jest znacznie krótsza... dodatkowo z bloku dostaje płyn o coraz wyższej tempeaturze co zaczym idzie efektywność ogrzewania kabiny wzrasta ... w tym momencie po ~2,5 kilometrach leci wyczuwalne ciepło wieć nie chodzi o samopoczucie ...!!! Ty masz wersję 2.0 wieć tego problemu nie masz ...

Ostatnio edytowane przez Domar_2000 ; 23-12-2012 o 10:33
Domar_2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.