Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2008, 15:52   #1
Leon_Z
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-07-2008
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK2 kombi
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 2000
Postów: 36
Domyślnie [MK2] dziwne dzwonienie koło silnika

Witam.
Mam do szanownych forumowiczów pytanie...
W moim mondku (1.8 TD) z przodu po prawej stronie miedzy silnikiem a oponą ( bardzie przed oponą) że się tak wyrażę, a dokładniej jak się popatrzy w przestrzeń między zderzakiem a oponą jest widoczne takie koło z paskiem , które
ostatnio podczas obracania się ( najprawdopodobniej ono ) wydaje takie dziwne dźwięki jakby dzwonienie, nieregularne - bo czasami ustaje .. :fcp5
Jest to słyszalne wyraźnie podczas postoju na biegu jałowym jak i podczas jazdy .
Co to moze być i czy coś z tym robić ? Ostatnio też jak było mokro i jechałem wolniej na 4 biegu i jak ruszałem to był słyszalny ten znany dźwięk piszczenia paska klinowego - czy to też właśnie od tego koła które może jest już luźne tzn. nie napina właśnie swojego paska właściwie i jeszcze dodatkowo dzwoni ???
Proszę o jakieś sugestie i czy naprawa tego to duże koszty ?
Pozdrawiam

Leon_Z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2008, 10:30   #2
zibi1971
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-05-2008
Model: Galax MK3
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Re: [MK2] dziwne dzwonienie koło silnika

Tez mialem takie objawy pisk paska a szczegolnie po wiechaniu w wode i stuki wymienilem rolke samonapinacza , rolke prowadzaca i nowy pasek. Teraz wszystko chdzi az milo.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wszystko da sie wymienic bez demontazu przynajmniej u mnie 1,8 benzyna z 99 kombi, aczkolwiek nie bylo to latwe trudnu dostep zajelo mi to z 2 godzinki. Dodam ze nie sa potrzebne sciagacze do lozysk wszysko jest luzno spasowane i mozna to zrobic we wlasnym zakresie
zibi1971 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2008, 12:17   #3
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Re: [MK2] dziwne dzwonienie koło silnika

Pewnie rolka sypie się ale proponuje zwrócić uwagę "jeśli posiadasz klimę" na koło pasowe sprężarki i tarcze sprzęgła klimy bo możesz mieć tak jak ja miałem najpierw piski a później... Już pisałem w którymś poście chyba we wtorek można znaleźć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dla ułatwienia [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2008, 21:54   #4
Leon_Z
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-07-2008
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK2 kombi
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 2000
Postów: 36
Domyślnie Re: [MK2] dziwne dzwonienie koło silnika

Dzięki.
Kolego zibi1971 piszesz że wymieniłeś koło , rolkę i pasek a w linku jest na allegro ROLKA DO NAPINACZA
PASKA WIELOKLINOWEGO - WIELOROWKOWEGO - to ta rolka to nie jest koło i rolka w jednym bo nie wiem czy mam 2 czy 3 części wymienić.

A do kolegi dempseja mam pytanie odnośnie tego koła pasowego sprężarki i sprzęgła klimy (poczytałem wątek) to mam te koło wymienić i sprzęgło i paski czy wystarczy tylko podokręcanie i usunięnie tej podkładki między tarczami sprzęgła jak dobrze zrozumiałem z tamtego wątku i bedzie ok ?

pozr.
Leon_Z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2008, 22:13   #5
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Re: [MK2] dziwne dzwonienie koło silnika

Nic nie wymieniaj w ciemno najpierw sprecyzuj czy faktycznie te popiskiwanie dochodzi z koła pasowego sprężarki :fcp7 Wymiana samego sprzęgła klimy jest kosztowana, wymienisz i okaże się, że nic to nie dało. Podkładkę regulacyjna wyciągasz jak masz problem z klimą tzn. raz chłodzi raz grzeje. Może masz możliwość zrobienia fotki i zaznaczenia o które koło pasowe Tobie chodzi. Jak dobrze pamiętam to widać tam dwa koła jedno od klimy drugie od wału korbowego?
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2008, 06:04   #6
zibi1971
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-05-2008
Model: Galax MK3
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Re: [MK2] dziwne dzwonienie koło silnika

Przepraszam za skrot myslowy wprowadzilem zamieszanie chodzilo mi o rolke samonapinacza i rolke prowadzaca czyli dwie rolki do kupienia koszt okolo 85 zl za obie rolki + pasek 70 zl
zibi1971 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2008, 09:56   #7
Leon_Z
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-07-2008
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK2 kombi
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 2000
Postów: 36
Domyślnie Re: [MK2] dziwne dzwonienie koło silnika

Jasne.. dempsej nie będę wymieniał wszystkiego bo to koszta i nie o to chodzi..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj postaram się cyknąć fotkę i pokażę o które koło mi chodzi
A klima chodzi mi ok jak nabiłem i odkaziłem ale dość mocno mi spada moc auta , szczególnie jest to odczuwalne przy ruszaniu
pozdr.
Leon_Z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2008, 11:57   #8
Wolf141
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-07-2008
Postów: 36
Domyślnie Re: [MK2] dziwne dzwonienie koło silnika

Witam mam to samo wswoim mondku stukot jak by wziasc dwie stalowe obrecze i jedna o droga stukac taki dzwiek jak zeglarski dzwonek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tez sie zastanawiam co to? Dochodzi wlasnie w okolicy rozrzadu ,paskow , klimy.(sprzezarki) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wolf141 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2008, 12:03   #9
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Re: [MK2] dziwne dzwonienie koło silnika

Witam,
wydaje mi się, że możę być to tarcza sprzęgła klimy. Albo śrubka poluźniona trzymająca tarczę na kole pasowym sprężarki albo gumowe amortyzatory na tej tarczy u mnie jest ich 3 szt. może jeden z nich jest przerwany i to powoduje brzęczenie :566:
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2008, 19:51   #10
Leon_Z
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-07-2008
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK2 kombi
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 2000
Postów: 36
Domyślnie Re: [MK2] dziwne dzwonienie koło silnika

Ok dempsej. Zrobiłem fotki i to 3 . I na nich widać to koło które hałasuje (prawdopodobnie) bo z tych okolic te dźwięki dochodzą , dochodziły , bo sotatnio trochę się uciszyło ale wolę sprawdzić u mechanika czy coś tam się nie poluzowało i nie odleci w czasie jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)). Ale jeszcze 2 inne rolki czy kółka są jedno z lewej a drugie z prawej i też pytanie co to za rolki ??
Może to one hałasują . Z okolic zderzaka tak na ucho to ciężko ustalić dokładnie...W poniedziałek jadę do mechanika ale nie chcę remontu robić i nie wiem co powinien przede wszystkim sprawdzić...??
pozdrowionka

Aha i jeszcze czy w tym miejscu nie powinna być jakaś osłona na te rolki i koło bo widać 2 otwory w obudowie z tworzywa lecz żadnej maskownicy jak kupiłem mondka nie było i czy warto tam coś jednak założyć ??
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg koło pasowe.jpg (69.7 KB, 1030 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg lewa rolka.jpg (66.8 KB, 1029 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg koło prawe.jpg (70.6 KB, 1037 wyświetleń)
Leon_Z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.