Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-05-2010, 14:19   #21
Mietekfoto
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Opole
Model: Mondeo mk 4
Silnik: 2000 cm3 140km/163
Rocznik: 2011
Postów: 26
Domyślnie Odp: kupno mkIII benzyna prosze o opinie

bliski zakupu nissana primery ...człowiek jak sie przyzwyczaji do mondeo to trudno go pózniej zadowolić słabo wykonanym nissanem ....w takim aucie ,żeby materiały były tak tanie ze aucie 6 letnim wszystko poniszczone, przy 120km/h juz głosniej -nie no mondeo jest lepiej zrobione. Jak by kto sprzedawał mondeo 2004-2006 -musi miec esp to chetnie sie przyjze.oczywiscie benzyna motor 125km Pozdrawiam Mondziaków

__________________
naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24.
Mietekfoto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2010, 13:43   #22
Mietekfoto
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Opole
Model: Mondeo mk 4
Silnik: 2000 cm3 140km/163
Rocznik: 2011
Postów: 26
Domyślnie Odp: kupno mkIII benzyna prosze o opinie

Ponownie poszukuje mondeo [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] silnik 2 litry - mysle o kupnie i zagazowaniu,
drugi jest z gazem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ford klub polska

i ostatni drozszy ale mysle ze fajny [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24.
Mietekfoto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2010, 12:48   #23
Dziabor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-05-2010
Skąd: Kielce
Model: Mondeo
Silnik: 1,8b
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: kupno mkIII benzyna prosze o opinie

witam, ma ktos jakies sugestie co do MK3 rok 2001/02, 1.8 B, na co zwrocic uwage przy kupnie, o co pytac? jestem zainteresowany kupnem takiego autka, jednak ma plastikowe kolektory, interesuje sie ktos jak to sie ma do zalozlenia instalacji gazowej?? czy trzeba wymieniac kolektory czy jak to z tym jest, ile taka instalacja by kosztowala przy butli w kole, pierwszy raz zainteresowalem sie tym autem, iwec jestem swiezak, pzdr
Dziabor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2010, 14:11   #24
piotras31
ford::advanced
 
Avatar piotras31
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-09-2005
Skąd: GORZYCE
Model: Ford Kuga 2021 ST-Line X
Silnik: 1.5 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2021
Postów: 211
Domyślnie Odp: kupno mkIII benzyna prosze o opinie

Jeśli chodzi o Mondeo z Kielc,to wystawiane jest juz od dłuższego czasu,miałem okazję oglądnąć je na żywo.
Moje spostrzeżenia-
silnik wymyty jakby wyjechał prosto z fabryki(rurki lśnią itp)
próg i okolice drzwi pasażera z tyłu zaprawka,kiepskie malowanie.
W środku niezbyt zadbane,wytarte plastiki itp.
No i ciężko palił.
piotras31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2010, 22:12   #25
lunek1
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 25-08-2008
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy mk2
Silnik: 1,8/ 1,9 TDI
Rocznik: 2003 fl. 2004 fl
Postów: 189
Domyślnie Odp: kupno mkIII benzyna prosze o opinie

Panowie odpuscie sobie silniki 1,8 125km.Śmigam takim od ponad roku i mam pare zastrzeżeń:Szatan to to nie jest,Pomimo 125 koni ma problemyt z rozpędzaniem sie.Zapakowany w 5 osób i bagaż z włączoną klima to juz wogole nie jezdzi.Na trasie brakuje mu biegu przy 110 km/h ma 3100 obrotów a szóstka by sie przydała ale jest za słaby wiec nie ma.Spalanie tez pozostawia wiele do życzenia ale z racji gabarytów wybaczam mu.Jeśli chodzi o awaryjność to raczej nie mam problemów.Jedynie łączniki, ale wine wszyscy zanmy.
lunek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2010, 10:19   #26
Mietekfoto
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Opole
Model: Mondeo mk 4
Silnik: 2000 cm3 140km/163
Rocznik: 2011
Postów: 26
Domyślnie Odp: kupno mkIII benzyna prosze o opinie

Dzieki Pietras -cena atrakcyjna wiec coś musi byc nie tak -moze to nie regóła.
__________________
naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24.
Mietekfoto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2010, 10:25   #27
dawidszkocja
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: Szkocja
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Petrol
Rocznik: 2001
Postów: 17
Domyślnie Odp: kupno mkIII benzyna prosze o opinie

Cytat:
A dlaczego?podaj powod ,dla wiadomossci przyszlych nabywcow tego silnika.

Ps :2,0pb 145 kucy nie jest nie zawodne jak kazde auto ale cieszy

Na pewno nie chodzi o zużycie paliwa, aby się mnie nikt nie czepiał.
Mieszkam na wyspach, za jedną dniówkę (najniższej krajowej)mam full bak benzyny.

Chodzi o wiele części które zostały źle zaprojektowane do osprzętu tego silnika.Podam prosty przykład z którym pewnie większość z was się już zmierzyła, albo się zmierzy.Napinacz alternatora+ komitet towarzyszący jak rolki masy dwumasy. Ok, ktoś powie raz można wymienić. Ale jak robi się coś w ASO i za 5 tys km znowu się to zużywa, a potem słyszysz zdanie od mechanika ten typ tak ma, to nie tylko u Ciebie...

Po drugie nie jestem milionerem, mam rodzinę i dzieci, nie mogę pakować całej wypłaty w samochód tylko.
Ja już wpakowałem 800funtów. Auto kupiłem za 1350funtów.
Aktualna wartość na dziś 1000funtów

Po trzecie jeździcie Fordami, albo będziecie to zobaczcie jak to rdzewieje.
Kupujecie np 8,9 latka a on już zachowuje się jak by to był Opel z lat 90-tych. Korozje krawędzi drzwi, progów.



To jest tylko moja opinia, możecie się nie zgadzać.

Następny samochód kupie japoński np Avensis.
dawidszkocja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2010, 11:02   #28
Mietekfoto
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Opole
Model: Mondeo mk 4
Silnik: 2000 cm3 140km/163
Rocznik: 2011
Postów: 26
Domyślnie Odp: kupno mkIII benzyna prosze o opinie

Panowie kupiłem mondeo mk 3 z 2007 roku 1.8 -125km ( 62tyskm przejechane)
Wrażenia z 1 dnia użytkowania: środek czysty miły ,duży ,bardzo fajnie zrobione bez tandety, przyjemność prowadzenia -rewelacja ,zawieszenie -rewelacja .
Skrzynia biegów -super , hamulce super, przestrzeń i wygoda naprawde super. Silnik - nie usłyszysz go -nawet przy szybkiej jezdzie. Za to usłuszysz ,że od 140 trzeba dać głosniej radio -szum wiatru jest już głosniej -myślałem , ze bedzie lepiej wytłumiony ( wczesniej jezdziłem mk2 i podbnie było) Demn prędkości nie jest ,ale do jazdy wystarczy-mam wrazenie ze w mk2 z silnikiem 1.8 -115 km było dynamiczniej -ale tez była lzejsza buda. Rozpędzanie go z 5 biegu do 195km/h zajmuje mu troche . Natomiast można jedzić nim dynamicznie i ma kopa ale powyzej 4tys.obrotów wtedy się budzi.
Nie narzekam bo nie mam naco taki mi wystarcza.

Teraz prośba do forumowiczy , szukam tematów związanych z komputerm pokladowym tzn. jak ze spalaniem -jak to sie ustawia, Z tego co zajarzyłem , to pokazuje mi ile przejade na zatankowanym paliwie kilometrow, srednie spalanie jak to ustawic -bo teraz pozkazuje mi 14 litrów -ale jak to sie mierzy, wydaje mi sie ze ten komputer nie pokazuje ile w danej chwili spala .

Kupiłem je z salonu forda nie mieli dla mnie całego dnia ...więc pytam o porade czy juz wymieniac olej filtry - bo wg serwisu dopiero w listopadzie.

i jeszcze jedna sprawa - mam jezdzic na climatronicu czy uzywac kiedy musze ???
__________________
naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24.

Ostatnio edytowane przez Mietekfoto ; 02-06-2010 o 11:25
Mietekfoto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2010, 20:25   #29
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie Odp: kupno mkIII benzyna prosze o opinie

Cytat:
Napisał dawidszkocja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


To jest tylko moja opinia, możecie się nie zgadzać.

Następny samochód kupie japoński np Avensis.

Japoński Avensis ? a to ilu letniego chcesz kupować ? 8 chyba żeby był japoński Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Kup avensis, koniecznie po roku 2003, mam dwa takie w rodzinie to wiem co znaczy "japończyk" dzisiaj... jeszcze zatęsknisz za fordem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zebym nie był gołosłowny:
1. Ave 2004 przebieg 135k km: sonda, łożyska, przepustnica (i non stop faluje i gaśnie silnik) - diagnoza serwisu: ten typ tak ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., wycie napędu a może skrzyni - i tak od dwóch lat, jakieś akumulatory, czujniki itd .. to nawet nie pisze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
2. Ave 2005 przebieg 70 tys: silnik do wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Pił chyba więcej oleju niż benzyny. Serwis wymienił silnik na nowy, bo chodz silniki wadliwe to toyota "zapomniała" zrobić akcje serwisową Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ponadto: niewygodne siedzenia: to możne na gości 160 cm i ważących 55 kg, kiepskie osiągi ... i w porównaniu z mondeo, dramatycznie mało miejsca z tyłu ... no i ten design w środku i materiały udające inne materiały które udają cośtam a są ****ianym plastikiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam
__________________
----------------------------
A6 3.0 TDI @ 280 KM 560 nM quattro

Ostatnio edytowane przez blur ; 02-06-2010 o 20:29
blur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.