Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2011, 10:34   #1
kocur40
ford::beginner
 
Imię: kocur
Zarejestrowany: 18-03-2011
Skąd: miedzyrzecz
Model: focusMk2
Silnik: 1.6 TDCI (109 KM)
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Dziwne syczenie

Dziwne syczenie, Od niedawna jestem nabywca focusa II kombi 1.6 diesel 2005r Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wszystko by bylo fajnie gdyby nie dziwne syczenie w wewnatrz samochodu a mianowicie chdzi o hamulce?( tak mi sie wydaje) gdy wcisne pedal hamulca to nie slychac tego pisku.Nie jest to jakies bardzo uciazliwe ale slychac to w samochodzie mam zamiar wybrac sie do jakiegos warsztatu ale wpierw spytam was o porade moze ktos z was mial taki przypadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kocur40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2011, 17:57   #2
FOCUSTORAMAN
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-02-2010
Skąd: piła
Model: focus kombi
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dziwne syczenie

To pęknięty przewód gumowy turbiny prawdopodobnie.
Jak dodawałem gazu to zaczynało syczeć.
FOCUSTORAMAN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2011, 17:58   #3
FOCUSTORAMAN
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-02-2010
Skąd: piła
Model: focus kombi
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dziwne syczenie

Cytat:
Napisał kocur40 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziwne syczenie, Od niedawna jestem nabywca focusa II kombi 1.6 diesel 2005r Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wszystko by bylo fajnie gdyby nie dziwne syczenie w wewnatrz samochodu a mianowicie chdzi o hamulce?( tak mi sie wydaje) gdy wcisne pedal hamulca to nie slychac tego pisku.Nie jest to jakies bardzo uciazliwe ale slychac to w samochodzie mam zamiar wybrac sie do jakiegos warsztatu ale wpierw spytam was o porade moze ktos z was mial taki przypadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To awaria gumowego przewodu turbiny.
FOCUSTORAMAN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2011, 06:27   #4
kocur40
ford::beginner
 
Imię: kocur
Zarejestrowany: 18-03-2011
Skąd: miedzyrzecz
Model: focusMk2
Silnik: 1.6 TDCI (109 KM)
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: Dziwne syczenie

dzieki za podpowiedz focustoraman a czy to jest jakas powazna usterka?
kocur40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2011, 07:27   #5
rockbottom
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dziwne syczenie

Cytat:
Napisał kocur40 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
syczenie w wewnatrz samochodu a mianowicie chdzi o hamulce?( tak mi sie wydaje) gdy wcisne pedal hamulca to nie slychac tego pisku.
wiec jesli kolega nacisnie pedal hamulca i syczenie mija .. to jaki ma zwiazek turbina z hamulcami ?
rockbottom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2011, 20:38   #6
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Dziwne syczenie

Jesli masz pęknięty przewód gumowy od turbiny,to przy obciążeniu czyli jezdzie będzie słychac syczenie,a gdy nacisniesz hamulec bądz wcisniesz sprzęgło wszystko mija....Czyli jest jakaś nieszczelność bądz rozerwany wąż .objawia się to tym że samochód ma mniejsze doładowanie bo obniża sie ciśnienie w układzie,a gdy wąż penie to autko straci moc
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2011, 07:46   #7
kocur40
ford::beginner
 
Imię: kocur
Zarejestrowany: 18-03-2011
Skąd: miedzyrzecz
Model: focusMk2
Silnik: 1.6 TDCI (109 KM)
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: Dziwne syczenie

wczoraj bylem u mechanika i wiecie co stwierdzil.. ze to klocki tra o tarcze! i stad te syczenie... oczywiscie nie potraktowalem tego serio! przeciez auto na postoju tez syczy przy wlaczonym silniku ( ten warsztat zajmuje sie naprawami fordow)
kocur40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2011, 08:59   #8
hantys
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-02-2011
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Odp: Dziwne syczenie

Podepnę się pod temat.
Mi syczy podczas dodawania gazu od 2000 obrotów. Czyli to jest ten przewód od turbiny ?? ile kosztuje taki przewód i wymiana w przybliżeniu ?? jeśli ktoś się orientuje.
hantys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2011, 09:08   #9
Ishyn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-03-2011
Model: Galaxy mk2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2000
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dziwne syczenie

Tu masz link do sklepu z częściami:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
powinieneś znaleźć coś dla siebie. Niektórzy z kolegów zamieniają te bałwanki na zbrojone przewody silikonowe - użyj opcji szukaj. A syczenie załącza się od 2krpm ponieważ wtedy turbinka ładnie pracuje i zwiększa się ciśnienie w tych przewodach. Pozdrawiam.
Ishyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2011, 09:25   #10
rufik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Łódź
Model: S-Max MK II
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 353
Domyślnie Odp: Dziwne syczenie

Cytat:
Napisał hantys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podepnę się pod temat.
Mi syczy podczas dodawania gazu od 2000 obrotów. Czyli to jest ten przewód od turbiny ?? ile kosztuje taki przewód i wymiana w przybliżeniu ?? jeśli ktoś się orientuje.
Wyraźne syczenie/świst powietrza (taki sam jak z pompki do piłki czy balonika) to oznaka nieszczelności w przewodzie. Zazwyczaj słyszalny w zakresie 2k-3k rpm, gdy mocno wciśniemy gaz.

Natomiast cichy gwizd to oznaka pracy turbiny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rufik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.