Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-03-2009, 14:32   #31
Sky
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-03-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: chce kupic focusa jaki silnik polecacie??

Witam wszystkich

Ja mam benzynkę 1.6 z 2002 i przejeździłem nią 2 latka, a jedyne co musiałem wymienić to regulator napięcia przy alternatorze (bardzo śmieszny koszt naprawy) oraz filtry i oleje jak co roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z samochodziku jestem bardzo zadowolony i szczerze mogę go polecić każdemu.
Przejeżdżam nim 15 000 km rocznie, a średnie spalanie to około 9l ze względu na moją bardzo ciężką nogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zaznaczę iż jeżdżę w 85% po mieście.
Na początku jak jeździłem "normalnie" spalanie wynosiło ok 7,5l.

Pozdrawiam

Sky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2009, 07:18   #32
Pietro71
ford::average
 
Avatar Pietro71
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Szczecin
Model: Ford mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 km
Rocznik: 2008
Postów: 196
Domyślnie Odp: chce kupic focusa jaki silnik polecacie??

Tak to prawda ze diesle sa drozsze w utrzumaniu i zakupie ale to nic ,najwazniejsze ze zostawiaja w kieszeni .zawsze mozna kupic ON u kierowców którzy pomykaja ciezarówkami po 2.5 zł za litrGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co wy na to ?? zostaje troszke kasiorki nawet na płyn i zapach do autka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pietro71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2009, 07:20   #33
Pietro71
ford::average
 
Avatar Pietro71
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Szczecin
Model: Ford mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 km
Rocznik: 2008
Postów: 196
Domyślnie Odp: chce kupic focusa jaki silnik polecacie??

Duzo robie kilometrów rocznie a wiec mnie to sie opłaca tylko DieselekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pietro71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2009, 07:23   #34
Pietro71
ford::average
 
Avatar Pietro71
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Szczecin
Model: Ford mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 km
Rocznik: 2008
Postów: 196
Domyślnie Odp: chce kupic focusa jaki silnik polecacie??

Miałem juz focusa w benzynie i juz nigdy nie kupie sobie takiego auta aby jezdzic nim po miescie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 12/100 masakra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pietro71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2009, 07:44   #35
b005t3r
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 54
Domyślnie Odp: chce kupic focusa jaki silnik polecacie??

Cytat:
Napisał Dinar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piłować to twoim zdaniem duże obr. czy małe,bo 70km\godz to jedzie się na 4 biegu.To jak jechać po terenie zabudowanym 50 na 3 biegu.Ja jeżdzę na 1750-2250obr i pali 6l.
Piłować to zdecydowanie wysokie obroty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Też staram się jeździc w tym zakresie, ale jak chcesz dynamiki, to trzeba podkręcić trochę wyżej.
b005t3r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2009, 11:32   #36
przemal00
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-11-2007
Model: Focus
Silnik: 2,0 B+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 243
Domyślnie Odp: chce kupic focusa jaki silnik polecacie??

Cytat:
Napisał Pietro71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem juz focusa w benzynie i juz nigdy nie kupie sobie takiego auta aby jezdzic nim po miescie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 12/100 masakra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to albo miałeś super-złoma albo byłeś niewyżyty. Na 12 litrów 95 musiałbym chyba cisnąć z każdych świateł. Przy takiej jeździe jakbyś ,,próbował" nadążyć za mną swoim dieslem to też Ci wyjara 8 albo i 9 litrów ON. I pewnie coś padnie po 50 000 km.
Może zapomniłeś napisać, że benzyną jeździłeś dwa razy szybciej niż tym TDDI ?

Ostatnio edytowane przez przemal00 ; 11-03-2009 o 11:34
przemal00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2009, 16:38   #37
Piccolo_Jr
ford::average
 
Avatar Piccolo_Jr
 
Zarejestrowany: 30-05-2008
Skąd: Poznań stolica Pyrlandii ;)
Model: Ford Mondeo MkIV
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 188
Domyślnie Odp: chce kupic focusa jaki silnik polecacie??

Ja tam nie wiem 12 litrów rzeczywiście wydaje się dużo ale z drugiej strony....
Miałem 1.6 z 2000 roku i po Poznaniu przy spokojnej jeździe palił 10.... Poniżej 9,4 *(ale wtedy to mnie już wszystko wyprzedzało z każdej strony...) nigdy nie zszedł...
Mondas z silnikiem o 0,6l większym i sporo wyższej mocy pali mi 2 litry mniej......
Piccolo_Jr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2009, 19:26   #38
Pietro71
ford::average
 
Avatar Pietro71
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Szczecin
Model: Ford mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 km
Rocznik: 2008
Postów: 196
Domyślnie Odp: chce kupic focusa jaki silnik polecacie??

Cytat:
Napisał przemal00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to albo miałeś super-złoma albo byłeś niewyżyty. Na 12 litrów 95 musiałbym chyba cisnąć z każdych świateł. Przy takiej jeździe jakbyś ,,próbował" nadążyć za mną swoim dieslem to też Ci wyjara 8 albo i 9 litrów ON. I pewnie coś padnie po 50 000 km.
Może zapomniłeś napisać, że benzyną jeździłeś dwa razy szybciej niż tym TDDI ?
Miasto Szczecin moze i nie jest takie duze ale samochodów jest tu mnustwo i kierowców majowych tez nie brakuje a wiec sa tu duze korki i stąd takie spalanie . Moje auto ma juz najechane 198 tys i nic nie padło jak do tej pory a po miescie łyka paliwka 7/100 ON Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pietro71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2009, 19:37   #39
Robert_Bydgoszcz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 39
Thumbs up Odp: chce kupic focusa jaki silnik polecacie??

Cytat:
Napisał Pietro71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miasto Szczecin może i nie jest takie duże ale samochodów jest tu mnóstwo i kierowców majowych tez nie brakuje a wiec są tu duże korki i stąd takie spalanie . Moje auto ma już najechane 198 tys i nic nie padło jak do tej pory a po mieście łyka paliwka 7/100 ON Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to podobnie jak u mnie (nie wspomnę o trasie - 4,7 z klimą) - jeżdżę dieslem i następny też będzie diesel - nie straszcie kolegi tymi naprawami, jak użytkownik focsa będzie o niego dbał to długo nim pojeździ - jak ktoś chce poszaleć to proponuję wersje ST
Robert_Bydgoszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2009, 20:13   #40
insztalator magazynier
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-03-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: chce kupic focusa jaki silnik polecacie??

Jak ktoś zużywa takim małym silniczkiem (1.6) 12l w mieście, to albo bawi się w Kubicę, albo ma coś nie tak z samochodem, albo źle liczy spalanie, albo jeździ wyłącznie na odcinkach po kilka kilometrów. Ewentualnie wszystko jednocześnie. Osobiście mam 1.6 i praktycznie 100% mojej jazdy to miasto. Nigdy nie zużył więcej niż 9,5l. Przeważnie coś 9 - 9,2. Czasem 8,5 - 8,7 (gdy oszczędzam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
PS. I raczej mało kto mnie wyprzedza
insztalator magazynier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.