Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2013, 12:45   #81
Piwko
ford::beginner
 
Avatar Piwko
 
Zarejestrowany: 23-03-2010
Skąd: DG
Model: Focus MK I
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Cytat:
Napisał damianisko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do "Piwko" - piszesz o wymianie bateryjki, poprawie styków itp. - pewnie zajęło Ci to kilka minut ? a może dłużej. Kwadrans ? - nie było potrzeby programować pilota ?
Baterie wymieniałem już raz wymieniałem dawno dawno temu i nie było potrzeby programować, ale zrobiłem to i nic nie pomogło. ALe tak jak napisąłem wczesniej, baterie wymieniłem gdy juz nie działał pilot. Rano jadac do pracy było ok, po pracy również tylko nagle stało sie po powrocie gdy wróciłem do odmu i chciałem zamknąc samochód

Piwko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 13:33   #82
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

To dzięki, może to wina niskich temperatur. Znajomy, który ma FFI /Australijczyk mieszkający w Polsce/ miał podobny problem, w dodatku w aucie w trakcie jazdy coś popiskiwało /jakiś brzęczyk/. Jak ociepliło się to wszystko wróciło do normy. Napisz, jak się z tym uporasz.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 14:45   #83
Piwko
ford::beginner
 
Avatar Piwko
 
Zarejestrowany: 23-03-2010
Skąd: DG
Model: Focus MK I
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Noi po sprawie. Po dłuższej zabawie centralnym czyli zamykanie otwieranie kluczykiem i od czasu do czasu wciskanie guzików w pilocie wszystko wróciło do normy..... Jednak cuda sie zdarzają i ford potrafi zaskoczyć człowieka. Z góry wielkie dzieki za zainteresowanie i porady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam
Piwko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2013, 12:15   #84
asasyn
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Okolice Tarnowa
Model: Focus mk1
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2000
Postów: 5
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Również ja miałem problem z centralnym zamkiem w swoim Focusie. Gdy temperatura spadała zamki zaczęły wariować. Parę dni temu nie mogłem nawet zamknąć drzwi kierowcy kluczykiem. Jak się okazało problem tkwił w tej gumce. Dla dareck5 naprawdę należy się krata piwa za opisanie tego problemu z gumeczkamiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Dla przypomnienia wszystkim i ułatwienia innym opiszę całą operację naprawy centr. zamka:
Na początku należy zdjąć boczek drzwi:
-odkręcamy najpierw śrubokrętem 6 wkrętów (są po bokach i pod spodem tego obicia drzwi),
-następnie z uchwytu do zamykania drzwi zdejmujemy "przykrywkę" (ja podważyłem nożem), odkręcamy 2 wkręty, są mocno przykręcone,
-później odkręcamy wkręt ukryty zaślepką, który znajduje się pod klamką (oczywiści tą klamką w środku auta), odchylamy tą część boczku i odpinamy kostkę z przewodami od el. szyb (trzeba w jednym miejscu nacisnąć i wyjdzie), teraz możemy to zdjąć,
-następnie zdejmujemy cały boczek,
-po zdjęciu boczku zejdzie też pierwsza gąbka, druga jest przyklejona do drzwi i trzeba ją zdjąć (ja ciągnąłem i odcinałem nożem od tej kleistej masy, trzeba uważać żeby tej gąbki zbyt nie uszkodzić),

Teraz mamy dostęp do środka drzwi:
-musimy odkręcić klamkę, która jest na zewnątrz drzwi, w środku drzwi widzimy dwie śruby, którymi jest przykręcona ta klamka. Potrzebny jest klucz albo jakiś śrubokręt torx żeby te śrubki odkręcić. Trzeba się przy tym trochę namęczyć bo w środku drzwi jest mało miejsca,
-później odkręcamy zamek od bocznej krawędzi drzwi, są tam 3 śruby na klucz torx (nie wiem jak w innych focusach, może są zwykłe śruby i da się odkręcić normalnym śrubokrętem, ja musiałem kluczem torx),
-teraz musimy zdjąć klamkę, która jest na zewnątrz drzwi. Jedna część, tam gdzie jest bębenek na kluczyk schodzi łatwo, tą drugą część musimy przesunąć w stronę tyłu auta i wyjdzie, jednocześnie musimy uważać żeby z tej części klamki nie zgubić takiej białej plastikowej części bo do niej jest przykręcona od środka ta część klamki,
-po odkręceniu klamki i zamka możemy całość wyjąć z drzwi. Nie trzeba rozłączać zamka i tych drutów co idą do klamki. Całość dość ciężko wyjąć z drzwi ale po paru próbach się uda,
-następnie odłączamy kostkę z przewodami co idą do zamka (z jednej strony podważamy i wyjdzie),
-jak już mamy zamek w rękach lokalizujemy ten mikrowyłącznik (we wcześniejszych postach były zdjęcia),
-powiększamy to okienko, w którym go widać, ja po kawałeczku odcinałem ostrym nożem,
-teraz usuwamy tą czerwoną gumkę, ja to robiłem szpilką. Delikatnie wyrywałem po niewielkich cząstkach. Samo odcinanie tego plastiku żeby powiększyć to okienko i mieć lepszy dostęp do mikrowyłącznika jak i usuwanie tej gumki zajmuje troche czasu bo trzeba to robić ostrożnie,
-jak już to zrobiliśmy możemy spryskać mikrowył. np. wd-40 i zalepić taśmą izolacyjną to okienko, które wycięliśmy,
-podłączamy kostkę do zamka i sprawdzamy czy działa (musi działaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.),
-odłączamy kostkę od zamka i wkładamy cały zamek do drzwi wraz z tymi drutami co idą do bębenka klamki (znów trzeba się trochę namęczyć),
-jak włożyliśmy podłączamy z powrotem kostkę, przykręcamy zamek do drzwi, przykręcamy klamkę zewnętrzną (oczywiście klamkę co jest na zewnątrz drzwi trzeba założyć żeby przykręcić),
-przyklejamy gąbkę do tej masy kleistej no i zakładamy boczek drzwiowy ( nie zapomnijcie podłączyć kostki od elektr. szyb), przykręcamy wszystko, te 2 wkręty co są w uchwycie mocno, sprawdzamy czy wszystko w porządku. GotoweGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Mi to wszystko zajęło trochę czasu bo nie miałem dokładnego opisu jak to wszystko rozkręcić. Próbowałem też rozłączyć zamek z prętami co idą do klamki ale to nie ma sensu ponieważ całość da się wyjąć z drzwi. Reasumując to cała operacja nie jest trudna i spokojnie można ją przeprowadzić samemu. Usunięcie gumki w moim przypadku pomogłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
asasyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2013, 15:37   #85
KrzysztofK.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-09-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus MK2
Silnik: 1,8 TDCI 115/144 KM ;)
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Witam,

mam podobny problem do opisanych, otóż w czasie jazdy centralny zamek blokuje i odblokowuje drzwi (i to wielokrotnie - a to wk...wia maksymalnie!), ale poza tym nie ma innych przedstawianych problemów (np. kłopot z niektórymi drzwiami czy też kluczykiem). W dodatku większość opisów dotyczy FFI (powyżej również) a ja mam FFII. Problem zaczął się w zimie - co sugeruje rozprawienie się z "czerwonymi gumkami", ale od kilku dni temperatura jest wyraźnie na plus, nie byłem na myjni, problem jest również, jak samochód jest mocno w środku nagrzany - zatem co byście poradzili?
KrzysztofK. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2013, 15:46   #86
andrzej_w_foczce
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 29-12-2012
Skąd: Kielce
Model: focus MK1
Silnik: 1.4
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Temat stary ale cały czas aktualny. Ja mam foczkę z 2000 roku wyprodukowanego w grudniu z 1 rejestracją 2001r. Ogólnie wszystkie objawy nie zamykania z pilota występują tak jak tu zostały opisane problem w moim przypadku polega na tym że objawy są coraz większe z roku na rok znaczy zamek się nie zamyka już w temperaturze 15 stopni dopiero gdy jest jakieś 20 zaczyna działać. Inną zależnością jest naładowanie akumulatora. I tak gdy jadę gdzieś dalej zamek zaczyna działać nawet w chłodniejsze dni. Alarm mam dorobiony jakiś nie firmowy i mnie się wydaje że powód może być po stronie pilota alarmu że daje zbyt krótki impuls. Kluczykiem mechanicznie mogę zamykać i otwierać drzwi bez problemu. Teraz w lecie nie ma problemu z odkręceniem czy tam też grzebaniem przy samochodzie spróbuje usunąć nieszczęsną czerwoną gumkę od strony kierowcy skoro to ona jest tak istotnym powodem niedomykania drzwi z pilota. Przeczytałem cały ten wątek od deski do deski i sporo się uśmiałem zwłaszcza od kolesia który pół godziny klikał wielokrotnie w pilota żeby zamknąć samochód z pilota zamiast przekręcić tylko raz kluczyk w drzwiach.

Dla wszystkich którym ten problem się pojawia w zimie żeby tak za wczasu zrobili to w lecie bo i dni dłuższe no i cieplej a nie czekali do zimyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
andrzej_w_foczce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2013, 17:33   #87
krecik.
ford::amateur
 
Avatar krecik.
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 25-11-2012
Skąd: Karpniki
Model: ford mondeo mk2
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 1997
Postów: 3
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

A czy ktoś podpowie czy w MONDEO MK2 jest taka sama gumka bo mam taki sam kłopot.

Bump: A czy ktoś wie czy w mondeo mk2 jest taka sama gumka czerwona.
krecik. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2013, 14:00   #88
poldek0108
ford::amateur
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 23-08-2013
Skąd: sulecin
Model: ford focus 1.8 tddi
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Witam panów ogarnelem temat z centralnym zamkiem i nie wyczytałem takich oto objawów natomiast kluczykiem zawsze otwierałem i zamykałem samochód [pilot zepsuty] i tak to było fajnie ale od jakiegoś czasu otwieram kluczem drzwi do kierowcy i centralny nie reaguje na inne drzwi od pasażera to samo wsiadam do środka i otwieram ręcznie przy zamykaniu natomiast centralny reaguje elegancko co to morze być dzięki za odpowiedz mowa o foczce 1999r kombi
poldek0108 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2014, 11:51   #89
TW2
ford::amateur
 
Imię: TW
Zarejestrowany: 09-01-2014
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Może komuś pomoże
filmik pokazujący jak dostać się do zamka
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
na filmiku jest wersja zdaje się po lifcie, różnica jest taka że w wersji poprzedniej obejdziemy się bez kluczy nasadowych
TW2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2014, 07:37   #90
nextto
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-08-2013
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 99
Postów: 4
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Ja mam taki problem, że centralny wcale nie działa - przez pare miesiecy miałem tak że nie załapał z pilota za każdym razem ale z kluczyka działał - teraz padło wszystko nic nie działa - ani z kluczyka -ani klapa bagaznika - bezpiecznik sprawdzilem i nic ?? co sądzicie ?
nextto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.