Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-01-2017, 14:45   #1
mati102
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 02-08-2016
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: vw passat
Silnik: TDI 2.0 170 KM DSG
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Zakup samochodu - co warto dopisać na FV - jak się zabezpieczyć

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc. Googlowałem, ale nic nie znalazłem konkretnego. Jakie dopiski na FV warto zamieścić, aby jak najbardziej zabezpieczyć się przed zakupem trefnego samochodu. Po prostu zminimalizować szanse zakup bubla.

Sprzedający/AutoKomis/Handlarz zabezpiecza się takim tekstem:

"
Cytat:
Niniejsza faktura dotyczy pojazdu używanego,kupujący zapoznał się ze stanem technicznym pojazdu i akceptuje go. Kupujący sprawdził także oznaczenia numerowe pojazdu i dowodu rejestracyjnego. Kupujący i sprzedający wspólnie oświadczają iż odpowiedzialność tytułem niezgodności z niniejszą umową została maksymalnie ograniczona zgodnie z obowiązującymi przepisami

Samochód zostanie wydany nabywcy po zaksięgowaniu kwoty brutto wynikającej z niniejsze faktury na koncie sprzedawcy tj. NAZWA FIRMY SPRZEDAWCY. Podpisując niniejszą fakturę nabywca jak i sprzedawca akceptują powyższe uwagi, przy braku podpisu ze strony nabywcy, w przypadku braku sprzeciwu nabywcy w terminie 2 dni od dnia wystawienia faktury uznaje się, że nabywca akceptuje powyższe uwagi w sposób dorozumiany w trzecim dniu liczonym od dnia wystawienia niniejszej faktury
"

Jaki dopisek powinien być dodany na fakturze, aby zabezpieczył się kupujący.

Co dokładnie powinno być wymienione w przedmiocie sprzedaży dla naszego bezpieczeństwa prócz standardowych pozycji, czyli:
- marka model
- numer nadwozia
- data 1 rejestracji
- rok produkcji
- liczba miejsc
- pojemność licznka
- moc silnika
- rodzaj paliwa
- nr rej.:

Według mnie powinien być dopisek:
gwarancja przebiegu
brak ukrytych wad
gwarancja, że samochód nie jest po powodziowy

Tylko jak to wszystko ująć? może jakiś gotowiec/szablon


Czy dodatkowo przy FV warto sporządzić umowę kupna sprzedaży?

Prosiłbym o konkretne odpowiedzi bez off topów itp. Tak, aby ten temat był wartościowy i przydatny dla innych.

mati102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 16:06   #2
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: Zakup samochodu - co warto dopisać na FV - jak się zabezpieczyć

Generalnie możesz sporządzić papier ze wszystkim, co ci przyjdzie do głowy i jeśli sprzedawca to podpisze, to możesz łatwiej potencjalnie dochodzić swoich praw w sądzie, jeśli coś będzie nie tak.

Kupujesz, jak rozumiem, na firmę, więc nie ważne, czy ten papier nazwiesz umową kupna/sprzedaży czy inaczej.
__________________
Ford Kuga 2.0 TDCi 180 KM manual MK2 FL ST-Line [Mica Shadow Black]
Ford Fiesta 1.25 Pb 82 KM manual MK7 pre-FL 4-d [Panther Black]
był Ford Focus 1.8 TDCi 115 KM manual MK2 FL Hatchback [Panther Black]
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 16:37   #3
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Zakup samochodu - co warto dopisać na FV - jak się zabezpieczyć

Dla mnie najważniejsze jestGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.rzebieg i że jest bezwypadkowy
I pytanie :zgodnie z jakimi przepisami została odpowiedzialność ukrócona?
Uczciwy handlarz da gwarancję,uczciwy prywatny sprzedawca pozwoli jechać do ASO i samochód przetrzepać
Co znaczy zapoznał się ze stanem technicznym?Sprzedawca mówi że wszystko ok a ty to bierzesz za dobrą monetę?
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 17:15   #4
mati102
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 02-08-2016
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: vw passat
Silnik: TDI 2.0 170 KM DSG
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: Zakup samochodu - co warto dopisać na FV - jak się zabezpieczyć

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I pytanie :zgodnie z jakimi przepisami została odpowiedzialność ukrócona?
hm, tzn? nie rozumiem.... czego to dokładnie się tyczy, o co pytasz?
Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uczciwy handlarz da gwarancję,uczciwy prywatny sprzedawca pozwoli jechać do ASO i samochód przetrzepać
Gwarancja u tego sprzedawcy/firmy/komisu jest możliwa, ale do wykupienia osobno. Z podjazdem do ASO na serwis i sprawdzenie samochodu nie robili problemu.
Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co znaczy zapoznał się ze stanem technicznym?Sprzedawca mówi że wszystko ok a ty to bierzesz za dobrą monetę?
Nie, auto sprawdzałem na serwisie ASO, ale różne są sytuacje.. dlatego chce się zabezpieczyć w jak najlepszy sposób.
mati102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 18:02   #5
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Zakup samochodu - co warto dopisać na FV - jak się zabezpieczyć

,,Kupujący i sprzedający wspólnie oświadczają iż odpowiedzialność tytułem niezgodności z niniejszą umową została maksymalnie ograniczona zgodnie z obowiązującymi przepisami"
O to mi chodzi
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 19:03   #6
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Zakup samochodu - co warto dopisać na FV - jak się zabezpieczyć

nie wiem na ile dają w PL te wszystkie dopiski co, kto, za co, itd. szanse na wygraną.
Może minąć wiele czasu zanim sprawa trafi do sądu, trzeba wnieść chyba 10% wartości od kwoty pozwu, czekać na rozprawy które mogą być odwlekane z różnych powodów i w końcu jak wygramy to oby się nie okazało że sprzedający jest bezrobotny i nie posiada żadnego mienia do zajęcia.
To oczywiście gdybanie ale chyba tak by się to toczyło w sądach najczęściej,
ale jest to jakaś droga do naprawy szkody.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump: lepiej starać się kupić auto wolne od wad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. w TVN Turbo wczoraj było o zakupie Golfa.
Panowie Teść i zięć napalili się na Golfa sprowadzonego, auto w okazjonalnej cenie, pojechali gdzieś (chyba na stację diag.) sprawdzić to auto po oględzinach kupili.
Już na drugi dzień mieli wątpliwości (pewnie ochłonęli po zakupie "okazji") ale jeszcze trochę pojeździli, jednak auto ciągle coś gnębiło z elektroniki, ciągle jakieś błędy itd.
Wzięli rzeczoznawce i okazało się że auto topieliec.
Finał był taki że odzyskali swoją kasę dzięki pomocy TVN Turbo, i jaki było podsumowanie panów ?
Ciekawe. Powiedział jeden z nich że trzeba walczyć o swoje, walczyć z nieuczciwym handlarzem bo można wygrać i odzyskać kasę tak jak oni.
Moim zadaniem to trzeba chłodno podchodzić do zakupów i nie napalać się na okazje cenowe, dokładnie sprawdzać a gdy jest choćby cień wątpliwości, odpuścić zakup,
wtedy nie będzie potrzeby wzywać na pomoc kogokolwiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 13-01-2017 o 19:11
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 20:24   #7
mati102
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 02-08-2016
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: vw passat
Silnik: TDI 2.0 170 KM DSG
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: Zakup samochodu - co warto dopisać na FV - jak się zabezpieczyć

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wzięli rzeczoznawce i okazało się że auto topieliec
no to jak poznać, że auto jest topielcem ?? 2 dni temu byłem w ASO VW sprawdzane było auto, które chce kupić. Zapytałem tego człowieka, który sprawdzał auto czy może określić czy to auto nie jest czasem po powodziowe - zaśmiał się lekko i odpowiedział, że jest taka możliwość poprzez dogłębne sprawdzanie - pod uszczelkami itp. ale oni tego nie robią. Swoją drogą to ASO VW Częstochowa to jakieś nieporozumienie - wszyscy ospali, zero energii, nic nie mówią - nie rozmawiają z klientem o wszystko trzeba pytać pytać pytać i jeszcze raz pytać, a i tak żadnych odpowiedzi. 250 zł taka diagnoza kosztuje, trwa 2h (chociaż 40 minut byli w tym czasie na śniadaniu) ogólnie porażka. Wszyscy jakby za kare tam pracowali - nieporozumienie. Pytam się opiekuna co z tym samochodem jakie wnioski - a on do mnie: a to Pan nie wie? myślałem, że Pan wie skoro Pan tam zerknął do mechanika, który podnosił auto... hmmmm - masakra.

Ale to tylko taka porażka w tym ASO bo np. byłem w SKODZIE w innej części Polski jak kupowałem obecnego passata i tam Panowie pełna energia, a opiekun bardzo dużo uświadomił i opowiedział sporo o samochodzie.

Swoją drogą jak sprawdzić czy auto czasem nie było zatopione??
mati102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2017, 10:16   #8
mati102
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 02-08-2016
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: vw passat
Silnik: TDI 2.0 170 KM DSG
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: Zakup samochodu - co warto dopisać na FV - jak się zabezpieczyć

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w TVN Turbo wczoraj było o zakupie Golfa.
co to za program - chętnie obejrzałbym to... pamiętasz jak się nazywał program? ciekawe po czym rozpoznał, że to po powodziowe.
mati102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2017, 10:19   #9
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: Zakup samochodu - co warto dopisać na FV - jak się zabezpieczyć

Turbokamera, sprzedawali golfa górale.
__________________
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."
"Forum to nie agencja towarzyska. Wszystkim nie dogodzimy"
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2017, 10:20   #10
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Zakup samochodu - co warto dopisać na FV - jak się zabezpieczyć

Turbo Kamera zdaje się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.