Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2014, 15:19   #11
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła i dwumasy w 1.9 TDI 131KM co i jak ?

Cały czas teraz myślę czy to nie skrzynia, a dokładnie wpadający wałek sprzęgłowy. Jak była skrzynia an wierzchu to sprawdziliście luz na wałku?
Ale czekam co napiszesz o tym swoim myk'u.
Pozdr.

Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2014, 15:29   #12
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła i dwumasy w 1.9 TDI 131KM co i jak ?

Wiesz ja nie mechanik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

O żadnym luzie nic mi nie wiadomo ....

Sam mechanik powiedział: skrzynia jest ok , jak sprawdzał działanie sprzęgła, a przyznał że sprzęgło nie działa tak jak po wymianie ...

Jak ten "myk" ( chodzi o troszkę inne jeszcze odpowietrzenie) nie wyjdzie to wtedy będę myślał... dziś inny mechanik sprawdzał działanie sprzęgła i mówi że jest ok (tzn że działa w zasadzie ), poza tymi objawami o których tu napisałem, czyli wyklucza wadliwe nowe... a to ważne bo po co rozbierać znów - to już ostateczność!

No nic, jutro zobaczymy...

P.S. Możesz napisać jak sprawdzić skrzynie czy to jej wina mniej więcej chociaż?
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.

Ostatnio edytowane przez RafałB ; 17-09-2014 o 15:32
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2014, 18:08   #13
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła i dwumasy w 1.9 TDI 131KM co i jak ?

Chodziło mi o luz wzdłuzny wałka sprzegłowego. Po zamontowaniu skrzyni jakiś czas tego mogło być, ale jak troszkę pojeździłeś mogł ten luz powrócić. Na tym forum czy na Sharana jest dośc fajnie opisany ten mankament skrzyni 6-cio biegowej SGA.
Nie trzeba jej wyjmować, aby to zlikwidować, wystarczy dobrać sie do tego wałka z drugiej strony i wstawic tam podkładki , króre zlikwidują ten luż. A jak ci wchodzi 1 bieg, a szczególnie wsteczny? Bez siłowania na lewerku?
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2014, 19:40   #14
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła i dwumasy w 1.9 TDI 131KM co i jak ?

No widzisz Stefano wchodził baaaardzo ciężko 1szy i wsteczny PRZED wymianą .... czasami musiałem na 2-3 razy wkładać i na siłe a teraz nie, wchodzą ale troszke jakby haczy 1-ka i przy 2-ce czasem coś tam się odezwie, wsteczny ok, przed było strasznie źle.

Ale tak jak pisałem od razu po zmianie było tak że sprzęgło + WSZYSTKIE biegi wchodziły 1 palecem, po 10 dniach tak jak pisze...

Jutro odpowietrzamy z tego co usłyszałem "poprzez pedał hamulca" cokolwiek tzn, ale to doradził mi zaufany i obeznany inny mechanik, a robi mi to mój mechanik - nie ten co zmieniał sprzęgło, obaj naprawde mają pojęcie o robocie, szkoda że ten co zmieniał takiego nie ma, ale co będzie z tego zobaczymy bo wiadomo - gdybanie, dobrze że za free Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S. Jak to nie pomoże to powiem o tym co napisałeś, ale jakby skrzynia była padaka to po zmianie pewnie też byłaby lipa, a było suuuper ....

No i wielkie dzięki za pomoc i porade, na pewno skorzystam jak się nie poprawi! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.

Ostatnio edytowane przez RafałB ; 17-09-2014 o 19:43
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2014, 08:57   #15
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła i dwumasy w 1.9 TDI 131KM co i jak ?

Skrzynia! Po zmianie przy wyjmowaniu przestawiły sie łozyska i wałek w położenie optymalne, ale troszkę pojeździłeś i wróciło w połozenie krańcowe, to wyrobione. Podkładki pod łozysko załatwią temat.
Robota na parę godzin bez wyjmowania skrzyni.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2014, 09:16   #16
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła i dwumasy w 1.9 TDI 131KM co i jak ?

No ale pedał sprzęgła by chodził po zmianie leciutko, a teraz gorzej=ciężej i nie do końca odbijał przez ten luz na wałku?!

No nic zobaczymy co wyjdzie, powiedziałem już o tym swojemu mechanikowi i ma sprawdzić....
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2014, 07:55   #17
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła i dwumasy w 1.9 TDI 131KM co i jak ?

Żadne odpowietrzanie nie pomogło, wczoraj jak mechanik inny to robił i jechał autem to mówi ze wg niego jest wszystko ok i on by nic z tym nie robił ale jak chce to może mi ten luz na wałku jeszcze sprawdzić i tak zrobie po niedzieli....bo jednak było lepiej od razu po wymianie, trzeba sprawdzić.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2014, 17:20   #18
TSRules
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Ziemia
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 357
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła i dwumasy w 1.9 TDI 131KM co i jak?

z drugiej strony może ma racje autku leci 10 lat więc ciężko oczekiwać fabrycznej lekkości
TSRules jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2014, 08:45   #19
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła i dwumasy w 1.9 TDI 131KM co i jak?

Cytat:
Napisał TSRules Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może ma racje autku leci 10 lat więc ciężko oczekiwać fabrycznej lekkości
Tylko dlaczego po wymianie przez pare dni była ta fabryczna lekkość....?

Poza tym miesiąc temu jechałem teściowej Sharanem z 2002r i przelotem ponad 30kkm i też było czuć te lekkie , bezproblemowe sprzęgło + biegi...

Żebym tych 2 powyższych rzeczy nie doświadczył , tematu by wcale nie było...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2014, 14:32   #20
ws333
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 29-08-2010
Skąd: Lubelskie
Model: VW Sharan
Silnik: 1.9 Tdi AUY
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła i dwumasy w 1.9 TDI 131KM co i jak?

Witam.Mam sharana 05r.i radzę posłuchać Stefano.Wyciągnij skrzynię następnie mocno pociąg za wałek sprzęg.do siebie i z powrotem,u mnie był luz ok.1mm.i to powoduje problemy ze sprzęgłem.Po roku 04 od skrzyni nie da się odkręcić dekla w którym jest łożysko wałka sprzęgł.trzeba zdjąć całą obudowę skrzyni wymienić łożysko 70zł.ASO w aluminiowej obudowie wałek wytarł wgłębienie dorobić podkładkę na wymiar i wkleić w to miejsce.Potem hulać długo i bezstresowo.Usterka czyli problemy ze sprzęgłem pojawiły się u mnie przy 125tyś.km najpierw czasami poniżej -15 stopni potem przy 250tyś.km.problem był stały.Pozdrawiam.

Bump: Witam.Mam ten sam rocznik.Wyciąg skrzynie,złap mocno wałek sprzęgł.tam i z powrotem wkładaj i wyciągaj masz pewnie luz ok.1mm.Trzeba zdjąć obudowę skrzyni(rozpołowić) wymienić łożysko wałka sprzęgłowego 70zł.ASO potem zmierzyć jak duże wgłębienie wałek wytarł w aluminiowej obudowie dorobić pod wymiar podkładkę i przykleić do aluminium,złożyć i bezstesowo śmigać.Kłopoty ze sprzęgłem miałem przy125tyś.km poniżej-15stopni czasami,przy 250tyś.kłopot był ciągły.Odpowietrzanie pomagało góra na 1 dzień.Powodzenia

Bump: Stefano ma rację.Winny luz osiowy wałka skrzyni biegów.Wiembo to przerabiałem.
ws333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.