Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2009, 06:41   #11
bargus
ford::advanced
 
Avatar bargus
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: małopolska
Model: Focus [Mk2] FL
Silnik: 1.8 TDCI 138KM & 360Nm V-Tech
Rocznik: 2008
Postów: 308
Domyślnie Odp: jakie koła do Focusa

Cytat:
Napisał insztalator magazynier Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
195/60R15 dają różnicę ok 3% względem 185/65R14. Tragedii nie ma.
Dają różnicę 3% w dół (tzn licznik będzie pokazywał mniej), czyli będzie ci pokazywał bardziej rzeczywistą prędkość niż na kołach 185/65/14 gdyż liczniki fabrycznie ustawiane są w górę. Mój na kołach 185/65/14 przekłamuje o ok.5 km/h (pomiar dosyć dokładny-nawigacja). Teraz zakładam na wiosnę 195/60/15 (przekłamanie będzie mniejsze)

bargus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2009, 08:51   #12
b005t3r
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 54
Domyślnie Odp: jakie koła do Focusa

Cytat:
Napisał bargus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój na kołach 185/65/14 przekłamuje o ok.5 km/h (pomiar dosyć dokładny-nawigacja). Teraz zakładam na wiosnę 195/60/15 (przekłamanie będzie mniejsze)
Też mam takie śmieszne, małe zimówki, i też sporo zawyża prędkościomierz (powyżej 110 już około 10km/h). Na wiosnę zakładam 215/45R17, zobaczę co z tego wyjdzie, bo oba zestawy są w instrukcji skrajnymi rozmiarami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
b005t3r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2009, 10:18   #13
insztalator magazynier
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-03-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: jakie koła do Focusa

Cytat:
Napisał bargus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dają różnicę 3% w dół (tzn licznik będzie pokazywał mniej), czyli będzie ci pokazywał bardziej rzeczywistą prędkość niż na kołach 185/65/14 gdyż liczniki fabrycznie ustawiane są w górę. Mój na kołach 185/65/14 przekłamuje o ok.5 km/h (pomiar dosyć dokładny-nawigacja). Teraz zakładam na wiosnę 195/60/15 (przekłamanie będzie mniejsze)
Po pierwsze przekłamanie 5 km/h przy jakiej prędkości? Bo jak przy 5 km/h, to przekłamanie duże, jak przy 200 km/h to niewielkie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bezwzględne przekłamanie zależy od prędkości, więc bezpieczniej jest podawać względne (procentowe). Jeżeli przy 185/65R14 licznik zawyża, to faktycznie założenie 195/60R15 jest wręcz pożądane. Poza tym pomiary gps nie są dokładne i przyjmowanie ich jako wzorca jest mocno ryzykowne. Można założyć, że jeśli urządzenie, którym mierzy się osiagi auta jest cenowo zbliżone do wartości samochodu, to pomiar jest dokładny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kolejna sprawa to rozrzut wskazań fabrycznych liczników. Widziałem kiedyś test liczników kilkunastu samochodowych. Przy prędkości 100 km/h żaden (sic!) nie miał wskazania z błędem mniejszym niż 2 km/h. Aczkolwiek było to jakieś 15 lat temu, więc może już coś poprawili.
insztalator magazynier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2009, 10:37   #14
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: jakie koła do Focusa

Cytat:
Napisał insztalator magazynier Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
<ciach>Poza tym pomiary gps nie są dokładne i przyjmowanie ich jako wzorca jest mocno ryzykowne. Można założyć, że jeśli urządzenie, którym mierzy się osiagi auta jest cenowo zbliżone do wartości samochodu, to pomiar jest dokładny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Interesujące założenie amatora. Używasz GPSa? Większość pokazuje dokładność pomiaru. Z reguły jest to mniej niż 2m. Jak dla mnie rewelacja. Nie trzeba sprzętu geodezyjnego, aby okreslić prędkość na odcinku ok 100m. 2m/100m daje 2%. Na dłuższych odcinkach będzie jeszcze dokładniej.
Cytat:
Kolejna sprawa to rozrzut wskazań fabrycznych liczników. Widziałem kiedyś test liczników kilkunastu samochodowych. Przy prędkości 100 km/h żaden (sic!) nie miał wskazania z błędem mniejszym niż 2 km/h. Aczkolwiek było to jakieś 15 lat temu, więc może już coś poprawili.
Poczytaj google zanim zaczniesz wypisywać bzdury. Licznik samochodu nie może zaniżać prędkości. Stąd wpis w homologacji o dopuszczalnych rozmiarach ogumienia.
Prawo UE zaleca, alby prędkość wskazywana była większa od rzeczywistej o 4-10%. Domyśl sie z jakiego powodu.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2009, 10:47   #15
insztalator magazynier
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-03-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: jakie koła do Focusa

Interesujący post "specjalisty"
Czy używam GPS? Otóż odpowiem Ci, że projektuje urządzenia wykorzystujące GPS do celów znacznie bardziej wymagajacych niż nawigacja samochodowa.
Dokładność pokazywana przez urządzenie? Według jakiego standardu? 2m na 100m? Czyli punkt początkowy masz +/- 2m, punk końcowy +/- 2m. Przejechałeś zatem 100m +/- 4m. Prędkość na tym odcinku (100 +/- 4m)/ czas (+/- X). X - dokładność czasu.
Pomiar na dłuższym odcinku? Oczywiście będzie dokładniejszy, ale przecież będzie to średnia np z 1 km. Będziesz utrzymywał dokładnie np. 100 km/h przez 1 km. Z jaką dokładością to zrobisz?

Licznik nie może zaniżać? A czy ja napisałem, że owe liczniki zaniżały? Czy ja napisałem, że test ten był robiony wczoraj?
insztalator magazynier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2009, 11:08   #16
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Smile Odp: jakie koła do Focusa

Cytat:
Napisał insztalator magazynier Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Interesujący post "specjalisty"
Czy używam GPS? Otóż odpowiem Ci, że projektuje urządzenia wykorzystujące GPS do celów znacznie bardziej wymagajacych niż nawigacja samochodowa.
Dokładność pokazywana przez urządzenie? Według jakiego standardu? 2m na 100m? Czyli punkt początkowy masz +/- 2m, punkt końcowy +/- 2m. Przejechałeś zatem 100m +/- 4m. Prędkość na tym odcinku (100 +/- 4m)/ czas (+/- X). X - dokładność czasu.
Pomiar na dłuższym odcinku? Oczywiście będzie dokładniejszy, ale przecież będzie to średnia np z 1 km. Będziesz utrzymywał dokładnie np. 100 km/h przez 1 km. Z jaką dokładością to zrobisz?
Bardzo purytańsko podszedłeś do teorii błędów - nie twierdzę, że niepoprawnie. Tak też można. Tylko, że mnie uczyli wyciągać maksimum możliwości. Dodatkowo założyłem, że błąd nie zmienia znaku (bo niby dlaczego miałby nagle zmienić?). Gdyby tak nie było to odczyt prędkości chwilowej na moim GPSie oscylowałby, a tak nie jest. Błąd jest zatem wielkością/zmienną ciągłą w czasie i przestrzeni.
Cytat:
Licznik nie może zaniżać? A czy ja napisałem, że owe liczniki zaniżały? Czy ja napisałem, że test ten był robiony wczoraj?
Nie. Ja napisałem jak jest teraz. Wcześniej wymagania były pewnie luźniejsze. Nie podobała mi się jedynie kpiąca uwaga, że żaden z liczników nie pokazywał dokładnie prędkości.
Dlaczego napisałeś "specjalisty"? Jestem specjalistą z zakresu systemów pomiarowych.
Jeśli chcesz podyskutować to zapraszam na prv bo trochę odchodzimy od tematu.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2009, 12:09   #17
insztalator magazynier
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-03-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: jakie koła do Focusa

Napisałem "specjalisty", bo taką masz rangę na forum. Nie mam zamiaru Cię obrażać. Jeżeli tak to odebrałeś, to przepraszam. Kpiąca uwaga faktycznie była, bo możesz sobie wyobrazić moje zdziwienie, gdy okazało się, że najgorszy licznik miał błąd na pozmiomie bodajże 8 czy 9%. Chętnie pokazałbym te wyniki, ale jak napisałem wcześniej widziałem je dawne temu i nie jestem w stanie ich teraz znaleźć.

Moje "purytańskie" podejście do błędów jest mimo wszystko słuszne i po części wynika ze zboczenia zawodowego. Jeżli masz +/- to założenie, że błąd jest cały czas "+", jest niestety małym "naciągnięciem". Poza tym dokładność podawana przez GPS jest najczęściej z optymistycznym założeniem, że "X metrów dla Y pomiarów", np dokładność 3m dla 80% pomiarów. Zwykłe oszustwo, ale zdecydowanie lepiej brzmi.

Wracając do tematu (bo faktycznie, nie potrzebnie od niego odchodzę i kłócę się (no powiedzmy - dyskutuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), to rozmiar 195/60R15 jest jednym z dopuszczalnych (wspomniany przez Ciebie wpis), więc możemy chyba uznać wszystko będzie OK.
insztalator magazynier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2009, 13:00   #18
kasai69
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: krk
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: jakie koła do Focusa

polecane rozmiary opon do foki MK1 z tego co wiem na lato 195/60 R15, na zime 185/65 R14 a ustwien kompa przy wymianie nie musisz zmieniac chyba ze bardzo bardzo chcesz
kasai69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2009, 14:31   #19
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: jakie koła do Focusa

Cytat:
Napisał insztalator magazynier Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisałem "specjalisty", bo taką masz rangę na forum. Nie mam zamiaru Cię obrażać. Jeżeli tak to odebrałeś, to przepraszam.
Nie ma problemu, sprawa wyjaśniona.
Cytat:
Kpiąca uwaga faktycznie była, bo możesz sobie wyobrazić moje zdziwienie, gdy okazało się, że najgorszy licznik miał błąd na pozmiomie bodajże 8 czy 9%. Chętnie pokazałbym te wyniki, ale jak napisałem wcześniej widziałem je dawne temu i nie jestem w stanie ich teraz znaleźć.
Wieżę jak najbardziej. Mój licznik zawyża o jakieś 9%. Wyszło przy okazji prób z GPSem. Sam nie mogłem uwierzyć bo koledzy pisali o 4% i próby wielokrotnie powtarzałem. Drążąc temat dotarłem do regulacji UE. Wynika z nich, że wszystko OK, ale pewien niedosyt pozostał.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.