Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2022, 19:57   #1
elkom-gsm
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-06-2012
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 58
Domyślnie Nie działa podświetlenie wnętrza el. Szyby, radio, panel climy, podgrzewanie siedzeń

Witam. Popsułem dziś mondeo. Nie 2.0 TDCi 130km. Mianowicie nie działały my tylne stopy i podświetlenie tablicy i wpadłem na genialny pomysł posprawdzania wszystkich bezpieczników i przekaźników łącznie z tymi pod maską oczywiście zapomniałem odłączyć aku. Efektem czego nie działa wewnątrz prawie nic. Zegary robią test, dmuchawa wieje na maca na nogi panel nie działa nie wyświetla, nie działa oświetlenie wnętrza, radio, grzane siedzenia, zegarek. Podmienilem moduł komfortu ale nie na identyczny różnił się dwiema literkami i był z auta starszego o rok nic nie pomogło. Posprawdzalem przekaźniki i cykają mają przejście. Zabrakło mi pomysłów. Nie mogę podpiac pod komputer ponieważ nie ma napięcia na obd. Nie wiem czy to ma znaczenie ale jest przepalony bezpiecznik nr 8 w komorze silnika 60A. I raczej będzie go palić bo nawet mostek paliło. Może ktoś borykał się z tym problemem. Nadmiernie że jeśli wyciągnę przekaźnik od dmuchawy dmuchawa nie startuje ale nadal nic nie działa. Obejrzałem skrzynkę od spodu z komory silnika i wizualnie jest ok. Tej w samochodzie nie zdążyłem bo już ciemno. Może ktoś to przerabiał i pomoże? Wygląda to na model komfortu ale czy by nie podszedł od starszego? Dodam że akumulator jest nowy.

elkom-gsm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2022, 21:27   #2
elkom-gsm
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-06-2012
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 58
Domyślnie Odp: Nie działa podświetlenie wnętrza el. Szyby, radio, panel climy, podgrzewanie sie

Problem rozwiązany. Był przepalony bezpiecznik kostkowy w skrzynce w przy Aku podpisany (B). Zamykam temat.
elkom-gsm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.