Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2011, 10:51   #1
pawelew
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-06-2008
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy RS
Silnik: 2,3
Rocznik: 1998
Postów: 29
Unhappy Wibracje i dławienie silnika 2.3

Witam. Niestety w dotychczasowych tematach nie znalazłem opisu problemu, z którym aktualnie się borykam. Po odpaleniu silnika, niezależnie czy zimnego, czy ciepłego wyczuwalne są wibracje i odgłosy przypominające nieco charakterystykę pracy traktora, tylko zdecydowanie ciszej. Przy dodawaniu gazu wchodzi zdecydowanie trudniej w obroty, jakby go coś dławiło, no i oczywiście wibracje są mocniejsze. Auto jeździ wyłącznie na benzynie, komputer pokazuje wartości dla wszyskich parametrów w normie, łącznie z sondą lambda, co podobno eliminuje wskazanie na zapchany katalizator. Obroty biegu jałowego równiutkie, ale dla pewności podmieniłem przewody i świece zapłonowe oraz wyczyściłem przepływkę. Mocowania silnika od spodu również wyglądają na nieuszkodzone. Myślałem też o wymianie cewki, ale uszkodzenie obu jednocześnie jest raczej małoprawdopodobne, a przy jednej byłyby nierówne obroty. Pozdrawiam i czekam na dodatkowe propozycje możliwych usterek.

pawelew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2011, 05:08   #2
sp9wlc
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Rybnik
Model: Galaxy Diamant
Silnik: 1.9
Rocznik: 1996
Postów: 72
Domyślnie Odp: wibracje i dławienie silnika 2,3

Napisz jeszcze czym wyczyściłeś przepływomierz, bo to nie jest bez znaczenia, co do cewki zapłonowej to zawsze możesz spróbować podmienić i sprawdzić a wcale nie musisz do tego uzywać oryginalnej, ja od trzech lat jeżdzę na cewkach zapłnonowych z cinqececnto za 60 zł szt, i jestem zadowolony, do tego tańsze kable zapłonowe z poloneza.
sprawdz jeszcze czy EGR nie trzeba zaślepić, u mnie to uspokoiło silnik. modernizowałem znany problem cieknącego kolektora ssacego z okolicach termostatu, po wymianie silnik chodził jak młyn zbożowy, zaslepiłem go kawałkiem puszki aluminiowej i jest dobrze. do tego można by przeciścić przepustnicę, która jak wiadomo też może powodować nieprawidłowe działanie.
jeśli nic innego to może odezwała się wiązka przewodów podłużnicy i wymaga wymiany bądz regeneracji, to tez jak wiadomo znany problem forda choć raczej scorpio
sp9wlc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2011, 13:00   #3
pawelew
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-06-2008
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy RS
Silnik: 2,3
Rocznik: 1998
Postów: 29
Domyślnie Odp: wibracje i dławienie silnika 2,3

Przepływomierz czyściłem acetonem, ale to tak tylko na wszelki wypadek, bo jak pisałem obroty są równe i nie falują, a problem jest z ich zwiększaniem. Spróbuję jeszcze zabiegów wyczyszczenia zaworu EGR i przepustnicy. Obawiam się też możliwośći uszkodzenia wiązki, ale to zostawiam na koniec. Pozdrawiam
pawelew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2011, 19:26   #4
MarcusGawin
ford::advanced
 
Avatar MarcusGawin
 
Zarejestrowany: 11-05-2007
Skąd: Wiesbaden
Model: Hyundai ix35
Silnik: 2,0 VVTC
Rocznik: 11
Postów: 343
Domyślnie Odp: wibracje i dławienie silnika 2,3

Ja stawiam na sondę lambda, a co do katalizatora to pewnie puszka pusta została ;-(
MarcusGawin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2011, 22:20   #5
pawelew
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-06-2008
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy RS
Silnik: 2,3
Rocznik: 1998
Postów: 29
Domyślnie Odp: wibracje i dławienie silnika 2,3

Komputer pokazał prawidłowe parametry pracy sondy, więc ją raczej wykluczam. Czyszczenie zaworu EGR i sprawdzenie stanu przewodów gumowych nie pomogło. Wydaje się, że po odpięciu przepływki nie zmienia się praca silnika, więc może pomimo zabiegu czyszczenia jej żywot dobiegł już jednak końca
pawelew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2011, 08:57   #6
MarcusGawin
ford::advanced
 
Avatar MarcusGawin
 
Zarejestrowany: 11-05-2007
Skąd: Wiesbaden
Model: Hyundai ix35
Silnik: 2,0 VVTC
Rocznik: 11
Postów: 343
Domyślnie Odp: wibracje i dławienie silnika 2,3

Witaj kolego, bez przepływki auto będzie normalnie jeździć . A dlatego bo w sterowniku jest program który przewiduje uszkodzenie przepływki i wtedy komputer przechodzi na wartości domyślne. A co do lambdy to u mnie było tak czasami że nie miał siły ruszyć z krzyżówki i skakał jak kangur bo mocy nie było , sondę uniwersalną Boscha kupiłem za 100-, i od razu zmiana na to co ma być. Sugeruję sprawdzić parametry sondy testerem w warsztacie.
MarcusGawin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2011, 10:45   #7
pawelew
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-06-2008
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy RS
Silnik: 2,3
Rocznik: 1998
Postów: 29
Domyślnie Odp: wibracje i dławienie silnika 2,3

Z innych tematów wynika jednak, że sonda zaczyna pracę dopiero po jej nagrzaniu, a mój silnik zaczyna terkotać zaraz po odpaleniu. Spróbuję jeszcze podjechać do innego komputerowca, może bardziej obeznanego z odczytem danych sterownika Forda.
pawelew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2011, 07:49   #8
KuLa2o30
ford::beginner
 
Avatar KuLa2o30
 
Zarejestrowany: 11-12-2010
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy
Silnik: 2.8 v6
Rocznik: 2001
Postów: 16
Domyślnie Odp: wibracje i dławienie silnika 2,3

Cytat:
Napisał pawelew Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślałem też o wymianie cewki, ale uszkodzenie obu jednocześnie jest raczej małoprawdopodobne, a przy jednej byłyby nierówne obroty.
Witaj , na Twoim miejscu sprawdził bym jednak wszystkie cewki oraz kable. Ostatnio walczyłem , myśle z podobnym problem , poczatkowo wiadomo komputer pomogl wskazac ktora z ewentualnych cewek. I okazalo sie ze mialem uszkodzone dwie cewki... Ale bez komputera mysle ze mozesz owiele szybciej. Przy odpalonym silniku sprawdz kazda z cewek wypinając(zeby zeskoczyla ze świecy) na chwile i obserwuj reakcje silnika , oczywiste jesli wypniesz którąś i silnik bedzie pracowal dalej jak pracowal to masz odpowiedz i tak sprawdz kazda po kolei wypinajac , patrzysz reakcje i wpinajac i następna. A co do kabli to sprawdz czy wszystkie kabelki dobrze sie trzymaja wtyczki.

Sprawdz cewki dla zasady by byc na 100% pewnym ,ze to nie to i szukac dalej i nie koniecznie obroty musza skakać przy spalonej cewce moze po prostu rzucać silnikem
KuLa2o30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2011, 20:09   #9
mateusz102
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: Tarnów/Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2017
Postów: 28
Domyślnie Odp: wibracje i dławienie silnika 2,3

Cytat:
Napisał KuLa2o30 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy odpalonym silniku sprawdz kazda z cewek wypinając(zeby zeskoczyla ze świecy)
no i rób to przez jakąś szmatę żeby Cie nie jeb..., a tak serioo to nie polecam takiej zabawyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mateusz102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2011, 20:50   #10
KuLa2o30
ford::beginner
 
Avatar KuLa2o30
 
Zarejestrowany: 11-12-2010
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy
Silnik: 2.8 v6
Rocznik: 2001
Postów: 16
Domyślnie Odp: wibracje i dławienie silnika 2,3

hmmm wg mnie nie ma roznicy , czy wypniesz na chwile i od razu załozysz - to tak jak praca bez jednego garu przy spalonej cewce. I raczej nie jeb... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KuLa2o30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.