Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2008, 09:55   #1
marcin112727
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-06-2008
Postów: 6
Domyślnie [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

Witam wszystkich jestem posiadaczem forda Mondeo 2,0 TDCI(130KM)Przebieg 176000km. Silnik na wolnych obrotach(szczególnie przy włączonej klimie) oraz podczas ruszania(zawsze, z klimą i bez)"klekocze" jak stary diesel. Praca silnika przypomina pracę starych silników diesla. Poza tym silnik podczas jazdy zachowuje się bez zarzutu.
Wczoraj wymieniłem napinacz paska i dwie rolki, ale nie pomogło więc to można wykluczyć.

Temat wielokrotnie był już poruszany na forum jednak nikt nigdy nie napisał co było przyczyną takiego klekotu.
Proszę Was o opninię i porady w celu usunięcia usterki silnika.
Pozdr Marcin

marcin112727 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2008, 14:30   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

już pisałem w jakimś poście żeby sprawdzić kółko pasowe miałem kilka takich przypadków że to właśnie ono tak klekotało
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2008, 21:04   #3
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

Mam podobny objaw, zreszta kiedys juz pytalem o to na forum.

motorek26 czy istnieje jakis sposob zeby jednoznacznie wskazac na kolo pasowe? Po wlaczeniu klimy robi sie glosniej, podobnie przy ruszaniu - czyli przy delikatnym obciazeniu silnika.

Jaki jest koszt tej naprawy (ASO/alternatywa) i co sie wymienia (kolo pasowe, napinacz, pasek?)

Pozdr
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2008, 22:18   #4
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

ja pracuje w warsztacie wiec zawsze mam możliwość posłuchania tego moge też sprawdzić tak na odległość nie potrawie powiedzieć że to na 100% właśnie jest ta przypadłość też u was ale z tego co opisujecie to właśnie ja tak miałem przy załączonej klimie słychać jeszcze bardziej czyli jak silnik jest obciążony słuchać taki głuchy dzwiek co do kosztów to nie wiem bo mój szef załatwia części a wymiana samo koło pasowe nic wiecej nie potrzeba chyba że jest coś jeszcze uszkodzone
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2008, 18:57   #5
Janek02
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-06-2008
Skąd: Gdańsk/Gdynia
Model: Było Mondeo MK3, jest Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI, 2.0 TDCI
Rocznik: 2004,2009
Postów: 42
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

Ja mam identyczne auto i objawy, wymienili mi juz kolo pasowe, napinacz, rolki etc. i dalej to samo, wiec w moim przypadku te zabiegi nie pomogly a przyznam ze tez chcialbym sie z tym uporac
Janek02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2008, 19:10   #6
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

dwumas siada, ten większy
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2008, 21:04   #7
marcin112727
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-06-2008
Postów: 6
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

Wymieniłem dzisiaj koło dwumasowe i dalej lipa. W serwisie forda powiedział mi szef serwisu że one tak chodzą bo mają euro4 (bzdura totalna) żaden Niemiec by nie kupił takiego grzechotnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. gdyby tak miały. Teraz węzmę się chyba za oprogramowanie bo wydaje mi się że on na wolnych obrotach ma spalanie stukowe spowodowane ubogą dawką paliwa, ale to tylko moje przypuszczenia zobaczymy co powiedzą goście zajmójący się chipowaniem.
dam znać jak coś...
Pozdr Marcin
marcin112727 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2008, 10:17   #8
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

Witam ponownie. Zostawilem temat na prawie rok czasu, ale wraca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bylem dzisiaj tez na "obsluchu" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mechanik jednoznacznie stwierdzil ze to nie kolo. Sugerowal spalanie stukowe na niskich obrotach, przy czym przy okolo 1200 rpm/min wszystko milknie i jest fajnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przeprogramowal wtryki - wgral ponownie ich kod do kompa. Podobno skutkuje to jakim okresemn adaptacyjnym (w ktoryms z ostatnich postow ktos kreeecik , o ile dobrze pamietam, zaprzeczal temu) po ktorym komputer dostraja swoje nastawy na podstawie czujnikow (stukowego, cisnienia, etc).

Zobaczymy .....

BTW widze ze problem jest dosyc powszechny a nie ma na niego jednoznacznej diagnozy. Troche to frustrujace

POZdr
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2008, 11:22   #9
marcin112727
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-06-2008
Postów: 6
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

Hej Sosnek
Czyli rozumiem że wgrał ci program sterujący wtryskami na nowo i nie masz już tych stuków?

Ja gdzieś za dwa tyg. jedę do kolesi zajmujących się takimi sprawami we Wrocławiu powiedzieli mi że za max 380PLN są w stanie na 100% poweidzieć mi co jest przyczyną takiej pracy. Będą sprawdzali cały silnik (mechanicznie i elektronicznie).
marcin112727 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2008, 12:13   #10
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

Cytat:
Napisał marcin112727
Hej Sosnek
Czyli rozumiem że wgrał ci program sterujący wtryskami na nowo i nie masz już tych stuków?
Niestety sa - poczekam jeszcze chwile (pojezdze) zeby wydac ostateczny werdykt, bo podobno po wgraniu nowych parametrow wtryskiwaczy komputer "miesza" troche swoimi nastawami. Na pewno dam znac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Ja gdzieś za dwa tyg. jedę do kolesi zajmujących się takimi sprawami we Wrocławiu powiedzieli mi że za max 380PLN są w stanie na 100% poweidzieć mi co jest przyczyną takiej pracy. Będą sprawdzali cały silnik (mechanicznie i elektronicznie).
Czkem na info. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.