Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-08-2006, 16:59   #1
SsMyQ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-08-2006
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo
Silnik: 2,5 V6
Rocznik: 95'
Postów: 255
Domyślnie Tłumik by wydobyć Subtelne V6

jakiej firmy i za jakie pieniądze mozecie polecic tłumik końcowy by wydobyc mruczenie V6....

__________________
Balony Reklamowe
Serwis Balonow
SsMyQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2006, 19:02   #2
slawq
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-05-2006
Skąd: Brzeg
Model: MKI
Silnik: 2.0 16V STAG
Rocznik: 1994
Postów: 231
Domyślnie dolaczam sie.....

jak wydobyc subtelne mruczenie V6 z mojej rzedowej 4-ki 2,0 zetec'a ??
slawq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2006, 19:16   #3
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

Cytat:
Napisał SsMyQ
jakiej firmy i za jakie pieniądze mozecie polecic tłumik końcowy by wydobyc mruczenie V6....
nie wiem czy masz ten sam wydech co ja. bo np 2,5 170KM w MKIII ma identyczny wydech w ukladzie litery "L" i on go cholernie trzyma dlatego pomyslalem zeby go uwolnic lecz pojawilo sie ale..... nic nie moge zrobic bo auto na gwarancji... wymieniac na dedykowane za wczesnie bo fabryczny jeszcze jak nowka i szkoda czasu... dlatego pomyslalem o wywaleniu jednego tlumika czyli tego pod zderzakiem ale po lewej stronie i ze srodka wstawienie rury zamiast wlasnie na lewo to odrazu na prawo.... to powinno go odetkac i ladnie mruczec ale basowego dzwieku nie bedzie...

jesli masz ten sam uklad to moze odpowiadalby Tobie moj pomysl z wycieciem go i bys sprobowal a w najgorszym wypadku dospawasz spowrotem bo mnie trzyma gwarancja i troche za nowe auto.....oczywiscie do niczego nie namawiam.... :fcp7
tu juz probowalem powiekszyc wiedze na ten temat [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i dopiero ty sie pojawiles co tez chce sobie uwolnic :fcp1
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2006, 20:43   #4
SsMyQ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-08-2006
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo
Silnik: 2,5 V6
Rocznik: 95'
Postów: 255
Domyślnie

Mój Mundek jest z 95 roku, osiągi ma takie jak Opisałeś ,nie zagladałem jeszcze pod niego ,pod kątem wydechu...

chciałbym zaznaczyc iż nie interesuje mnie Bas... Szpanerka niech sobie Basuje ,chce wydobyc ten wspaniały Dzwięk jaki generuje 170 kucyków w V6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jak uporam sie ze zderzakiem /cholerny ,musze z nim powalczyć / zajme sie wydechem i lekko przyciemnię szybki...

dodam zdjęcie Mojego Wilka w Owczej skórce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Balony Reklamowe
Serwis Balonow
SsMyQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2006, 21:57   #5
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

Cytat:
Napisał SsMyQ
chce wydobyc ten wspaniały Dzwięk jaki generuje 170 kucyków w V6
no to jeden tlumik mniej lub zamowic przelot.... takie jest moje zdanie ale co do zmiany w decybelach to nie mam pojecia jak to wyjdzie szczegolnie po usunieciu jednego tlumika....chyba najlepszym wyjsciem bylby kontakt z firma zajmujaca sie projektowaniem wydechow (np Ulter, MG, Michael) ewentualnie z jakims dobrym tlumikarzem...
juz po fotce widze ze jednak wydech mamy inny bo masz wylot z lewej.... moj widziales na tej prymitywnej fotce jak hamsko zapchany :fcp24 w moim temacie....

ladna furka aluski ladnie pasuja do tego wilczka :fcp3
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2006, 07:44   #6
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie

u mnie jest tak samo jak u Bauma po lewej stronie puszka ale wcześniejsze modele miały dwa wyloty z prawej i z lewej strony i też montowano do 2 l nawet w starej książce są rysunki jak to wygląda
wczoraj pytałem się gostka w sklepie czemu tak jest mówi że cięcie kosztów
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2006, 09:34   #7
dodeks
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2005
Skąd: Płaza
Postów: 41
Domyślnie

Witam!
Jeśli mogę się wtrącić to powiem wam że przetestowałem w swoim skrócenie wydechu o ten niepotrzebny tłumik który kol.Bauma zaznaczył na schemaciku i nie było jakiesik wielkiej zmiany z tym że lepiej się zbierał wiadomo bardziej prosty układ tym lepiej ach i oczywiście nie mam katalizatora tylko wiadomo strumieniczkę'. teraz mam założony wydech chyba od rozbitego St-220 bo mam dwa końcowe z rurami chromowanymi i powiem wam że jest troszkę zmulony,napewno lepiej chodził na poprzednim układzie?!chyba wywalę środkowy może mu się poprawi? Pozdrawiam!
dodeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2006, 09:37   #8
SsMyQ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-08-2006
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo
Silnik: 2,5 V6
Rocznik: 95'
Postów: 255
Domyślnie

Experymenty zawsze wychodzą na zdrowie ....





..no dobra ,nie zawsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Pozdrawiam SsMyQ
__________________
Balony Reklamowe
Serwis Balonow
SsMyQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2006, 19:06   #9
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

Cytat:
Napisał dodeks
Jeśli mogę się wtrącić to powiem wam że przetestowałem w swoim skrócenie wydechu o ten niepotrzebny tłumik który kol.Bauma zaznaczył na schemaciku i nie było jakiesik wielkiej zmiany z tym że lepiej się zbierał
a jak dzwiek i halas???
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2006, 11:22   #10
dodeks
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2005
Skąd: Płaza
Postów: 41
Domyślnie

Witam!przepraszam że wczoraj nie odpowiedziałem kol.Baumie,mam pewne ograniczenia z kompem!? Powiem szczerze że 'wielkich" zmiam jeśli chodzi o decybelki nie było(zwłaszcza że wtedy jeździłem troszkę po niemieckich autostradach),ale brzmienie mało imponujące,myślę że bardzo ciężko dobrać bez prób tłumik bo każdy ma inny gust "brzmieniowy" he,he...! pozdrawiam!
dodeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.