Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2011, 20:53   #1
juri231
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-10-2009
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0 130km
Rocznik: 2005
Postów: 89
Domyślnie urwana szpilka w przednim kole

witam kolegów ukręciła mi się dzisiaj szpilka w przednim kole pytanie mam takie czy trzeba zdejmować piaste czy obędzie się bez tego żeby ją wymienić proszę o poradę pozdrawiam

juri231 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2011, 20:57   #2
a_iverson
ford::advanced
 
Avatar a_iverson
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Wadowice/Sunds-DK
Model: Audi a4
Silnik: 3.0TDI
Rocznik: 2010
Postów: 404
Domyślnie Odp: urwana szpilka w przednim kole

Możesz ją naciąć lub rozwiercić żeby zdjąć koło. Jak koło będzie zdjęte to można ją wybić bez żadnych problemów, nie trzeba przy tym zdejmować piasty.
Niektórzy stosują metodę z zaspawaniem szpilki od wewnętrznej strony, bez wymieniania na nową.
__________________
nie mam już forda
a_iverson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2011, 21:25   #3
redds
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-10-2010
Skąd: warszawa
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 60
Domyślnie Re: urwana szpilka w przednim kole

Kolego, bez jaaaaaj........
Zalej to zdrowo WD40 albo innym mocnym środkiem penetrującym rdze, potem przetrzyj papierem szlifierskim.
Do tego śruba gruba, spawarka i jazda. Tak to się zawsze robi. O wierceniu zapomnij! Każdy warsztat Ci to zespawa.
A na przyszłość zanim wkręcasz śruby od kół to ZAWSZE tawot na nie dajesz.


BTW koło zostało bo chyba się pogubiłem.... Jak masz koło nasadzone to rozwierć i wtedy spawarka.

Ostatnio edytowane przez redds ; 16-04-2011 o 21:27
redds jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2011, 00:43   #4
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,304
Domyślnie Odp: urwana szpilka w przednim kole

Kolega napisał ukręciła mi się szpilka, dlaczego zakładacie ze nakrętka jest zakręcona? Sądzę ze problem jest banalny to znaczy szpilka jest ukręcona i nie ma nakrętki. Piasty zdejmować chyba nie trzeba wystarczy odkręcić zacisk i powinno dać się wybić.
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2011, 09:49   #5
a_iverson
ford::advanced
 
Avatar a_iverson
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Wadowice/Sunds-DK
Model: Audi a4
Silnik: 3.0TDI
Rocznik: 2010
Postów: 404
Domyślnie Odp: Re: urwana szpilka w przednim kole

Cytat:
Napisał redds Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, bez jaaaaaj........
Zalej to zdrowo WD40 albo innym mocnym środkiem penetrującym rdze, potem przetrzyj papierem szlifierskim.
Do tego śruba gruba, spawarka i jazda. Tak to się zawsze robi. O wierceniu zapomnij! Każdy warsztat Ci to zespawa.
A na przyszłość zanim wkręcasz śruby od kół to ZAWSZE tawot na nie dajesz.


BTW koło zostało bo chyba się pogubiłem.... Jak masz koło nasadzone to rozwierć i wtedy spawarka.
Spawy lubią pękać, szczególnie na naszych dziurawych drogach. Najlepiej zmienić szpilkę na nową, która kosztuje parę złotych.
Jak koło jest zdjęte to wymiana szpilki zajmie Ci parę minut, a jak masz problem zdjąć koło to trzeba naciąć, rozwiercić lub zaspawać. Później obowiązkowo wymień na nową.
__________________
nie mam już forda
a_iverson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2011, 10:17   #6
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Re: urwana szpilka w przednim kole

Cytat:
Napisał redds Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Każdy warsztat Ci to zespawa.
nie kazdy, chyba ze tylko po to by nakretke odkrecic ale pozniej trzeba wymienic na nowa szpilke. jak ci spaw peknie, a kolo bedziesz chcial zmienic to jak odkrecisz? zastanow sie troche
Cytat:
Napisał steell Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wystarczy odkręcić zacisk
bzdura
Cytat:
Napisał a_iverson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spawy lubią pękać, szczególnie na naszych dziurawych drogach. Najlepiej zmienić szpilkę na nową, która kosztuje parę złotych.
Jak koło jest zdjęte to wymiana szpilki zajmie Ci parę minut, a jak masz problem zdjąć koło to trzeba naciąć, rozwiercić lub zaspawać. Później obowiązkowo wymień na nową.
zgadzam sie w 100%
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2011, 10:27   #7
redds
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-10-2010
Skąd: warszawa
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 60
Domyślnie Re: urwana szpilka w przednim kole

nie kazdy, chyba ze tylko po to by nakretke odkrecic ale pozniej trzeba wymienic na nowa szpilke. jak ci spaw peknie, a kolo bedziesz chcial zmienic to jak odkrecisz? zastanow sie troche

Przez głowę mi nie przeszło, że można na tym jeździć. No ale chyba więcej w życiu widziałeś niż ja skoro dopuściłeś taką opcje.
redds jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2011, 12:38   #8
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Re: urwana szpilka w przednim kole

Cytat:
Napisał redds Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przez głowę mi nie przeszło, że można na tym jeździć. No ale chyba więcej w życiu widziałeś niż ja skoro dopuściłeś taką opcje.
tego czy wiecej to nie wiem - mniejsza o to. ale fakt faktem jest, ze ludzie rozne cuda wymyslaja az czasem mozna sie zdziwic. ponad to trzeba dokladnie formulowac swoje wypowiedzi, bo ktos moze przeczytac twoja wypowiedz, gdzie nie napisales np "przyspawa dla odkrecenia, a nastepnie zmieni na nowa".
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2011, 00:36   #9
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: urwana szpilka w przednim kole

Panowie czy jest możliwa wymiana (w przednim kole) samej szpilki bez konieczności wymiany piasty i/lub łożyska? Bo mi też się kręciła jedna szpilka w lewym-przednim kole przy wymianie opon na letnie w czerwcu i musiała być potraktowana szlifierką kontową.Od tego czasu jeżdżę na 4 szpilkach/śrubach na tym kole. Pomimo, że jest OK to chce jednak "wsadzić" ponownie piątą szpilkę.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2011, 12:36   #10
paweu85
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2011
Skąd: Warka
Model: Mondeo MK1
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1993
Postów: 52
Domyślnie Odp: urwana szpilka w przednim kole

nie radzę jeżdzić z ukręconą szpilką..ja tak miałem w Toyota Celica VI gen. z przodu w lewym kole były 4 zamiast 5 szpilek ..jechałem sobie z 90km/h(a bywało znacznie szybciej) po równej nawierzchni prosto bez zakretów akurat i nagle słysze huk i strzał..myślałem że jakis kamień czy coś to jade dalej a za sto metrów znów strzał z tym że zaczeło troche telepać kierownicą..wyszedłem z auta i okazało sie że z 5 szpilek mam już 2..a jak bym jechał 140?
paweu85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.