Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2012, 11:06   #1
michalp
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: rzeszow
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 21
Domyślnie Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.

Hej,

Kłopocik jak w temacie. Przy mocniejszym depnięciu gazu z rury wydobywa się czarny dymek , w szczególności jest to widoczne w lusterku wstecznym na 2 biegu (czyżby EGR do czyszczenia/wymiany ?). W lutym miał regenerowane wszystkie wtryski, przeczyszczono układ, zmieniono filtr paliwa. Od tamtej pory zrobiłem 10k. km.

I jeszcze jedno pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co jaki przebieg zalecacie wymianę oleju i filtrów ? Producent mówi o 15k. km ale jak to się ma do rzeczywistości ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez michalp ; 12-08-2012 o 14:12
michalp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2012, 11:14   #2
MALY11
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-08-2012
Skąd: Grudziądz
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0 tdci 140km
Rocznik: 2007
Postów: 30
Domyślnie Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.

witam mam to samo a do tego mój mondek spala po miescie 10l a za miastem potrafi nawet 5.6l czy to jest coś nie tak duża róznica Jeszcze jedno jeżdzac po miescie bardzo laitowo do 2000obr spala 10l a jak jeżdze dynamicznie to potrafi 9spalic o co tu chodzi możesz mi cos powiedziec na ten temat z góry dzieki zaznaczam że jaestem pierwszy raz na tym forum
a co do oleju i filtrów robie to co jakieś 10tys albo raz w roku przed zimą
MALY11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2012, 13:48   #3
MacieqZST
ford::advanced
 
Avatar MacieqZST
 
Zarejestrowany: 19-10-2008
Model: MDO był
Silnik: Should Be Higher
Rocznik: 200?
Postów: 219
Domyślnie Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.

Cytat:
Napisał michalp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kłopocik jak w temacie. Przy mocniejszym depnięciu gazu z rury wydobywa się czarny dymek
bo masz diesla nie benzynę
__________________
slo no mo
MacieqZST jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2012, 14:11   #4
michalp
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: rzeszow
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 21
Domyślnie

no nie ma to jak pomocny kolega Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hehe ale bez jaj, wcześniej czegoś takiego nie zauważyłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a w lusterka patrzę dość często

Cytat:
Napisał MALY11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam mam to samo a do tego mój mondek spala po miescie 10l a za miastem potrafi nawet 5.6l czy to jest coś nie tak duża róznica Jeszcze jedno jeżdzac po miescie bardzo laitowo do 2000obr spala 10l a jak jeżdze dynamicznie to potrafi 9spalic o co tu chodzi możesz mi cos powiedziec na ten temat z góry dzieki zaznaczam że jaestem pierwszy raz na tym forum
a co do oleju i filtrów robie to co jakieś 10tys albo raz w roku przed zimą
może przepływomierz ?

Ostatnio edytowane przez jvc ; 12-08-2012 o 21:39 Powód: Nie piszemy post pod postem, od tego jest edycja!
michalp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2012, 14:46   #5
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.

Może być milion powodów...a jednym z nich jest taki jak napisał wcześniej kolega
Cytat:
bo masz diesla nie benzynę
Zależy jak duży jest ten dym.
-wtryskiwacze
-dziura w którejś z rur dolotowych lub luźne opaskiTurbo-IC
-zapchane filtry
-paliwo (chociaż pewnie by wtryski padły wcześniej zanim by zdąrzył bąka puścić.)
-turbina mówi "senkju senkju baj"
-zapchany totalnie kolektor dolotowy lub EGR
-
Cytat:
może przepływomierz ?
-........
-........
-itd itp

Co do filtrów - olej, filtry wszystkie wraz z paliwem wymieniam co 10tyś. Przed zimą, przed latem ...Z reguły robię około 20tyś rocznie więc dwa razy do roku.

Ostatnio edytowane przez Snajper_881 ; 12-08-2012 o 14:51
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2012, 14:56   #6
Mariusz S
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-08-2012
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.

Mam ten sam problem Wyczyściłem EGR dolot również i nie wiele pomogło
Mariusz S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2012, 15:44   #7
sebuss187
ford::beginner
 
Imię: sebastian
Zarejestrowany: 09-08-2012
Skąd: płock
Model: mondeo mk1
Silnik: 1.8td i 1.8 16v + sekwencja
Rocznik: 1995 i 1996
Postów: 19
Domyślnie

przy jakich obrotach puszcza ci ten dymek ? przyczyn moze byc wiele pompa wtryski złe paliwo,dziura w dolocie, badz ic,przy uszkodzonym przepływomierzu nie pufalby na czarno, lecz by mu mocy braklo,w jakim stanie jest turbo ? oleju pobiera? no chyba ze 6 dni jezdzisz spokojnie na ostro niskich obrotach a 7 dnia mu rure czyscisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no to jest rzecz normalna ze pufnie na czarno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a co do wymiany oleju mineralny i pol syntetyk 10 tys i wymiana pelen syntetyk od15 tys do 20tys w zaleznosci ile sie w misce oleju miesci.

noi sprawdz jeszcze egr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez jvc ; 12-08-2012 o 21:33 Powód: Nie piszemy post pod postem, od tego jest edycja!
sebuss187 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2012, 22:04   #8
michalp
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: rzeszow
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 21
Domyślnie Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.

[QUOTE=sebuss187;

hmmmm ... trudno powiedzieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W sumie czasami jest tak że przez tydzień z oszczędności jeżdże średnio do pracy utrzymując do 2k. obortów i w weekend jak mu depne to jest za mną czarno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc moźe to to co napisałeś chociaż troszkę w to wąpię. Nie wiem w jakim stanie jest turbo - jestem informatykiem a nie mechanikiem. Opowiem co zauważyłem - ponad 2k. obrotów, depne do spodu, turbo sie załącza i leci czarny dymek z rury i najbardziej na drugim biegu, na wyższych jest to już mniej widoczne.

Ostatnio edytowane przez Marek ; 13-08-2012 o 08:18 Powód: Na forum nie cytujemy całych poprzedzających postów
michalp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2012, 22:52   #9
Martinowo
ford::average
 
Avatar Martinowo
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-03-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Galaxy mk4
Silnik: 2.0 TDCI 180km
Rocznik: 10/2017
Postów: 123
Domyślnie Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.

[QUOTE=michalp;1

mniej widac bo jedziesz i szybciej i tyle
__________________
Bylo:Mondeo Mk2 2.0pb,Mondeo Mk3 2.0tdci., Mondeo Mk4 2.0 TDCi
Jest: Goalaxy Mk4 2.0TDCI

Ostatnio edytowane przez Marek ; 13-08-2012 o 08:19 Powód: Na forum nie cytujemy całych poprzedzających postów
Martinowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2012, 22:55   #10
michalp
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: rzeszow
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 21
Domyślnie Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.

[QUOTE=Martinowo;
też mi się tak właśnie wydaje ...

Ostatnio edytowane przez Marek ; 13-08-2012 o 08:20 Powód: Na forum nie cytujemy całych poprzedzających postów
michalp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.