Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2012, 17:22   #1
tomamar
ford::average
 
Avatar tomamar
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-10-2011
Skąd: Oleśnica
Model: Alhambra Mk1
Silnik: 2.0 benzyna+LPG AUTOMAT
Rocznik: 1999
Postów: 78
Domyślnie Tempomat nie działa

Witam Mam problem z tempomatem Działał do dnia dzisiejszego Po włączeniu tempomatu samochód niby przytrzyma przez chwilę prędkość a po chwili zwalnia. Jest może jakiś bezpiecznik albo przekaźnik od tempomatu.

tomamar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2012, 18:12   #2
Sebek1002
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Myszków
Model: Ford Galaxy MK1
Silnik: 2.8i V6
Rocznik: 2000
Postów: 122
Domyślnie Odp: tempomat nie działa

Podepnę się bo u mnie jest trochę inaczej ale też jest problem, na początku wszystko było ok oprócz wężyka gumowego do pompki za kierunkowskazem, wszystko ładnie cykało tylko ciśnienie nie pompowało pedału, w momencie jak wymieniłem wężyk nie działał mi tempomat nie załącza sie, nic nie cyka przy włączaniu, szukałem przyczyny tak jak wyczytałem na forum, czujniki przy pedałach, wiązka do włącznika ale wszystko Ok. po tej zabawie jade i myślę sobie włącze i zadziałał. Od tej chwili ma takie zagrania że czasem się włącza i dziala bez problemu pomimo ruszania manetki tzn. kierunkowskazy długie itp a czasem nie chce się włączyć i nie pomaga nic, ruszanie klepanie dociskanie pedałów do gory, nic.
Jeśli chodzi o twój przypadek to powinienieś sprawdzić czy np pedał nie opuszcza się podczas jazdy bo to może go wylączać, i raczej sugerowałbym sprawdzenie wszystkiego po kolei włącznie z wężykiem gumowym poprzez wszystkie czujniki i włącznik. A słyszysz cyknięcie w okolicy radia jak się wyłącza??
Sebek1002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2012, 22:59   #3
darekj71
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-06-2010
Skąd: Starachowice
Model: Mondeo Mk 3
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2002
Postów: 96
Domyślnie Odp: tempomat nie działa

Witam ja miałem taki sam problem ale u mnie przewodzik od manetki był naderwany a wszyscy sprawdzali bardzo daleko i bez skutku.
darekj71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2012, 09:28   #4
ptasior
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Mogielnica
Model: Galaxy mk1
Silnik: AHU 1.9 TDI 90KM
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: tempomat nie działa

Witam.Podepnę się pod temat niedziałającego tempomatu.Kupiłem swojego Gala z niedziałającym tempomatem,po poradach przeczytanych na forum rozebrałem manetkę i jeden kabelek był przerwany,zlutowałem i tempomat działał ok pół roku,potem nagle przestał działać.Sprawdziłem Vagiem manetka działa przełączniki pedałów hamulca i sprzęgła też.I tu moje pytanie czy problemem może być impulsator?Dodam,że prędkościomierz wskazuje prędkość ok.tylko przy ok.1700-1800 obrotów samochód lekko szarpie co może być(też gdzieś to czytałem na forum)podobno przyczyną niedziałającego impulsomertu.Na vagu po połączeniu z licznikiem brak odczytu prędkości
ptasior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2012, 21:01   #5
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: tempomat nie działa

w silniku wysokoprężnym wszystko prosto.
to ecu steruje pompa i utrzymuje prędkość.
musi działać, sprawdzaj kabelki wg. mnie znowu masz z nimi kłopot.

sprawdź też przełączniki nad pedałami - dotknięcie pedału powoduje wyłączenie podtrzymania prędkości.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2012, 22:49   #6
ptasior
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Mogielnica
Model: Galaxy mk1
Silnik: AHU 1.9 TDI 90KM
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: tempomat nie działa

Myślę,że kabelki w manetce są ok.przedzwonionę miernikiem,potem sprawdzone Vagiem,przełączniki sprzęgła i hamulca także sprawdzone miernikiem i Vagiem.Teraz zostaje według mnie,może się mylę,impulsator albo kabelki pomiędzy nim a licznikiem.Nie mogę się tego nigdzie doczytać ale może jest jakiś bezpiecznik albo przekaźnik odpowiedzialny za tempomat i padł?
ptasior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2014, 15:16   #7
tomamar
ford::average
 
Avatar tomamar
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-10-2011
Skąd: Oleśnica
Model: Alhambra Mk1
Silnik: 2.0 benzyna+LPG AUTOMAT
Rocznik: 1999
Postów: 78
Domyślnie Odp: tempomat nie działa

Ponowię temat poniewarz do tej pory nie zrobiłem tempomatu choć już i tak minęło sporo czasu a chciałbym w końcu się za to zabrać.
Cytat:
Napisał Sebek1002 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
. A słyszysz cyknięcie w okolicy radia jak się wyłącza??
Co do cykania to słychać w momęcie włączania przycisku i później w momęcie wciskania hamulca, a prędkości nie trzyma. Czy przyczyną może być włąśnie ten przekaźnik, a może gdzie indzie szukać przyczyny.
tomamar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2014, 22:44   #8
rodxynek
ford::advanced
 
Avatar rodxynek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-01-2013
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: S-max / Sharan
Silnik: 2,0 tdci / 1,8t
Rocznik: 2007 / 2001
Postów: 319
Domyślnie Odp: tempomat nie działa

Jeżeli trzyma prędkość, ale potem zwalnia, to wygląda to na brak szczelności w podciśnieniu. Przy pedale gazu masz siłownik - odłącz go i sprawdź (i siłownik i resztę instalki).
rodxynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2014, 00:22   #9
Darrro
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-05-2012
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 27
Domyślnie Odp: tempomat nie działa

A to cykanie w okolicach radia to skąd się bierze ? tam jest jakiś przekaźnik czy insze ustrojstwo ?

Ostatnio po wymianie wężyka i naprawie kabelków przez pewien czas działał bez zarzutu tempomat, a ostatnio raz sobie zadziała innym razem już nie (nie słychać tego cykania)

Może ma ktoś schemat tempomatu w galu 2,3b 1998?
Darrro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2014, 22:36   #10
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 490
Domyślnie Odp: tempomat nie działa

Cytat:
Napisał Darrro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to cykanie w okolicach radia to skąd się bierze ? tam jest jakiś przekaźnik czy insze ustrojstwo ?
Jest przekaźnik w sterowniku a sterownik po prawej stronie radia przykręcany jedną śrubką na wysokości schowka pod radiem jak nie cyka przekaźnik to najprawdopodobniej uwalony jest sterownik tempomatu - 25zł na allegro albo przerwane kabelki w manetce ( gołym okiem można nie zobaczyć przerwy).

Jeśli te rzeczy działają to pozostają raczej tylko wężyki przy pompce.

Czujniki przy pedałach raczej rzadko nawalają więc to była by u mnie ostatnia rzecz do sprawdzenia.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.