Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2014, 16:51   #11
slajdolot
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Radom
Model: był Galaxy jest Sharan
Silnik: 1,9 TDI był 1Z jest AUY
Rocznik: był 1995 jest 2000
Postów: 52
Domyślnie Odp: zapowietrzanie sie chlodnicy

Stefano, niestety płyn przepływa do zbiorniczka. Podmieniłem korek (pożyczony z ojca galaxy z takim samym silnikiem) i efekt ten sam. Wczoraj przestawiałem auto na podwórku i pozostawiłem kilka minut odpalony przez ten czas piec chodził. Dzisiaj jak jechałem do pracy po przejechaniu ok 8km zatrzymałem się pod przedszkolem i piecyka nie było słychać. Ale po przejechaniu kolejnych 4km (czas ok 10minut) i zatrzymaniu się chodził prawidłowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wracając jednak z pracy i pokonując tą samą trasę nie było go słychać. Może jutro będę miał tester zawartości co2 i wtedy sprawdzę. Korby można dostać. I jeszcze jedno jak dojechałem do domu to temperatura była 90 i obydwie nagrzewnice działały.


Ostatnio edytowane przez slajdolot ; 08-12-2014 o 16:54
slajdolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2014, 18:47   #12
Dj Staff
ford::average
 
Avatar Dj Staff
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 26-06-2011
Skąd: Sindelfingen
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9tdi 115km teraz 2.3 16v
Rocznik: 2001
Postów: 72
Domyślnie Odp: zapowietrzanie sie chlodnicy

U mnie tak jak u kolegow waz pomiedzy chlodnica a termostatem jest ciagle zimny mimo ze wymienilem termostat na nowy. Kupilem tez nowy korek od zbiorniczka no i sprawdzilem ten cienki wezyk odpowietrzajacy uklad i jest drozny. Nie wiem co robic bo jak go krece na duze obroty to mi temperatura stoi na ok 90 stopni i nie idzie wyzej. Rece opadaja...
Dj Staff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2014, 16:14   #13
slajdolot
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Radom
Model: był Galaxy jest Sharan
Silnik: 1,9 TDI był 1Z jest AUY
Rocznik: był 1995 jest 2000
Postów: 52
Domyślnie Odp: zapowietrzanie sie chlodnicy

No i u mnie już wszystko jasne. Tester CO2 doszedł i został użyty. Niestety kolorek zmienił więc auto leci w sobotę na warsztat. A w niedzielę chciałem zrobić wypadzik na narty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
slajdolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2014, 15:48   #14
marcin57579889
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-04-2014
Skąd: Łask
Model: galaxy Mk2
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: zapowietrzanie sie chlodnicy

Witam no i trzeba przyznać rację Januszowi bo wie co mówi, sam to ostatnio przechodziłem , wiecznie było powietrze w układzie a te opowieści o ustawianiu auta pod górkę to normalnie śmiać się chce że ktoś na to wpadł ale wracając do tematu to mi też mechanik z samego opisu stwierdził że uszczelkę pod głowicą trzeba robić ale pojechałem do domu podniosłem maskę i zacząłem obserwować co się dzieje silnik gorący a w aucie zimno jak w psiarni odkręciłem korek płyn rośnie a nagrzewnice dalej zimneale zastanowiło mnie że przelew nie robi zamieszania w zbiorniku no i to był strzał w dziesiątkę wymieniłem wężyk na nowy bez żadnego cholernego filterka i skończyły się problemy z ogrzewaniem wiec moja dobra rada - nie spieszyć się z tymi uszczelkami koledzy...
marcin57579889 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2014, 19:49   #15
Dj Staff
ford::average
 
Avatar Dj Staff
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 26-06-2011
Skąd: Sindelfingen
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9tdi 115km teraz 2.3 16v
Rocznik: 2001
Postów: 72
Domyślnie Odp: zapowietrzanie sie chlodnicy

Jak kolega wyzej wyjalem ten bezsensowny filter z wezyka i musze stwierdzic ze jest od razu lepiej. Bylo ciezko go wyjac no ale... Zobacze jutro efekty.. Pozdrawiam....
Dj Staff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2014, 10:48   #16
slajdolot
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Radom
Model: był Galaxy jest Sharan
Silnik: 1,9 TDI był 1Z jest AUY
Rocznik: był 1995 jest 2000
Postów: 52
Domyślnie Odp: zapowietrzanie sie chlodnicy

Marcin przeczytaj dokładnie co pisałem. Wężyk drożny, płyn przelewa się prawidłowo w sumie to nic w nim nie wymacałem więc możliwe że ktoś już wywalił ten "filterek". Nagrzewnica przednia paruje choć może nie "pełną parą" ale idzie przeżyć tylna różnie. Ciśnienie w układzie tworzy się takie, że przy odkręcaniu korka płyn jakby się gotował. Dla porównania w galaxy mojego ojca jak odkręcasz korek to ledwo powietrze syknie. No i na koniec test zawartości CO2 w obiegu wyszedł pozytywnie. Więc w moim wypadku sprawa jest jasna.
slajdolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2014, 09:34   #17
Dj Staff
ford::average
 
Avatar Dj Staff
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 26-06-2011
Skąd: Sindelfingen
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9tdi 115km teraz 2.3 16v
Rocznik: 2001
Postów: 72
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie się chłodnicy

A wiec po wyjeciu filterka zaczelo grzac ale tylko z przodu. Tylna nagrzewnica nie jest zimna tylko troszke ciepla tzn. chlodna. Sprawdzilem waz przy termostacie i byl twardy jak kamien, dopiero po odkreceniu korka zbiornika sie jak by zagotowalo i waz sie zrobil miekki. Nie mam pojecia co dalej robic....
Dj Staff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2014, 14:36   #18
Dj Staff
ford::average
 
Avatar Dj Staff
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 26-06-2011
Skąd: Sindelfingen
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9tdi 115km teraz 2.3 16v
Rocznik: 2001
Postów: 72
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie się chłodnicy

Bylem wlasnie na tescie CO2 i nic, wszystko jest ok. Nawet mechanik nie wie co to jest....
Dj Staff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2014, 12:44   #19
slajdolot
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Radom
Model: był Galaxy jest Sharan
Silnik: 1,9 TDI był 1Z jest AUY
Rocznik: był 1995 jest 2000
Postów: 52
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie się chłodnicy

Objawy masz praktycznie takie same jak w moim szariku więc bardzo możliwa jest UPG. Auto mam jutro odebrać od mechanika. Test CO2 nie zawsze jest miarodajny. Sprawdź czy nie przybywa Ci oleju a pod korkiem nie robi się białe "masło". Jeżeli po sygnale braku płynu odkręcasz korek i zbiorniczek praktycznie wypełnia się po brzeg to wtedy odpowietrz go i płynu ubędzie. Po prostu powietrze jest w obiegu i zajmuje miejsce cieczy. Zazwyczaj zbiera się w tylnej nagrzewnicy. Przy odpowietrzaniu pamiętaj o ustawieniu nagrzewnic na maksa.
slajdolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2014, 18:01   #20
Dj Staff
ford::average
 
Avatar Dj Staff
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 26-06-2011
Skąd: Sindelfingen
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9tdi 115km teraz 2.3 16v
Rocznik: 2001
Postów: 72
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie się chłodnicy

A co to znaczy UPG? Korek od oleju jest czysty i oleju mi nie przybywa, to bylo pierwsze co sprawdzilem. Czasami w zime nawet jak sie jezdzi tylko krotkie trasy to nalot sie robi na korku bo olej jest nie dogrzany..... Odpowietrzac przy otwartym zbiorniku czy zamknietym?

Ostatnio edytowane przez Dj Staff ; 16-12-2014 o 18:03
Dj Staff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.