Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-05-2010, 19:09   #21
mirosław siedla
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2006
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo/mk4/galaxy/mk3
Silnik: 1,6/ /2
Rocznik: /2009/2009
Postów: 127
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

Kolego MLS przeczytaj dokładnie mój poprzedni post i ustal powód dostawania się wody do środka twierdzę na bank że to nieszczelność pod tą nieszczęsną hokejką ,w garażu to godzina roboty a jaka radość i satysfakcja walcz z przyczyną a nie skupiaj się na skutkach.Macher złoi ci kasę i nawymyśla niestworzonych historii.Pomyślałem sobie że dobry sposób na usuwanie wody to ją szybko odparować np.suszarką do włosów opalarki nie polecam.Pozdrawiam Mirek

mirosław siedla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2010, 20:03   #22
mls
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-11-2009
Skąd: EZG, EL
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1997
Postów: 60
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

no czytalem tylko dla mnie to i tak po opisie to czarna magiaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie bardzo moge zrozumiec umiejscowienia tego hokejka... jak stoje przodem do auta i pod maska odkrece wycieraczki i ta podluzna oslone pod nimi to w ktorym miejscu tego szukac? skoro lusterkiem i szczypcami to jakiej to jest wielkosci i mniejwiecej w ktorym miejscu? napisz cos wiecej, co do wymiany to garazu nie mam i musze czekac na pogode.
mls jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 19:09   #23
mjbmjb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1998
Postów: 27
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

Witam.
Miałem to samo. Wody jak w akwarium.Walczyłem z osłonami, odpływami, itd.
Okazało się odklejenie szyby przedniej(dodam że oryginalna) od góry i od dołu. Po odkręceniu osłony słupka woda ściekała sobie po kleju szyby i szparkami kapała na dywanik. Jedyna rada to woda z mydłem i sprężone powietrze od środka.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez mjbmjb ; 20-05-2010 o 19:11
mjbmjb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2010, 13:49   #24
mls
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-11-2009
Skąd: EZG, EL
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1997
Postów: 60
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

No i lipa, dzisiaj kilka godzin spedzilem w aucie i nic. Maty bitumiczne mam do wymiany bo sa tak nasiakniete i cuchna ze szkoda gadac. Musze je jakos powycinac i kupic nowe. Sprawdzalem szczelnosc przedniej szyby i wydaje sie byc wszystko z nia ok. Na obecna chwile z tego co zaobserwowalem to mokra sciana grodziowa miedzy silnikiem i kabina. Tak centralnie na srodku w sporym miejscu jest mokra-tylko pytanie skad sie leje na nia woda? Musi lac sie jej bardzo duzo skoro mam tyle wody w aucie. Nie mam pojecia co robic. Jeszcze raz ewentualnie zdejme wycieraczki i te kanaliki postaram sie poczyscic. Jak ktos ma jakies dziwne doswiaczenia z tym G to prosze o pomoc.

Mam jescze pytanie do tych, ktorzy przepychali kanaliki odplywowe...w ktorym miejscu po lewej strony stojac przodem do auta jest ten kanalik? Dzisiaj odsunalem wycieraczki,wyjalem filtr przeciwpylkowy i chcialem sie tam dostac ale łapa mi tam nie wchodzi i nie moglem wyczuc...probowalem wkretakiem i cos sie ruszylo ale tylko kawalek i nie wiem czy to jest to-w samym rogu tak jakby na boku auta a nie na dole...problem w tym, ze nie mialem czym go przepchac ale jesli to jest to no to koszmarnie zapchane-powinno przechodzic na wylot gdzies przy nadkolu?

Ostatnio edytowane przez mls ; 22-05-2010 o 15:12
mls jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2010, 18:55   #25
mjbmjb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1998
Postów: 27
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

Witam.
Tak. Odpływ jest z prawej i z lewej strony.Ręka nie wejdzie, ciasno. Z lewej strony - głęboko pod filtrem pyłkowym. Jak jest dużo syfu to proponuję odkręcic nadkole (kilka śrubek) jest tam taka plastikowa klapka. Woda przez nią przechodzi ale większy syf nie.
Pozdrawiam
mjbmjb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2010, 19:00   #26
mls
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-11-2009
Skąd: EZG, EL
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1997
Postów: 60
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

no wlasnie jest duzo syfu bo nie ma nawet otworu i chyba faktycznie najlepiej bedzie sie dostac tamtedy od strony nadkola.
A czy myslisz, ze tylko jedna strona woda moze dostac sie na oba dywaniki? bo tamten mam przepchany
mls jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2010, 20:55   #27
kaoen
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-05-2010
Skąd: kraków
Model: mondeo
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

U mnie woda tak z przodu jak i z tyłu niestety. Narazie susze a od jutra przetykam odplywy wg wskazań powyżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaoen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 22:22   #28
jacek-37
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Szczecinek
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 1997
Postów: 8
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

MLS napisałeś, że nie wierzysz że może cieknąć z szyberdachu !! bo podsufitka sucha.I będzie sucha !!.W moim galaxy juz dwa razy spadły mi przewody odprowadzające wode z szyberdachu,poprostu skurczyły sie prawdopodobnie na wskutek temperatur.Woda zasuwa w rowku uszczelki po przednim słupku za plastikową osłoną.Musisz zdjąć uszczelke,odkręcić rączke odchylić podsuf, i zajrzeć okiem.Raz miałem wode pod kierowcą a za pół roku pod pasażerem, i ta sama przyczyna.Suszenie za pomocą odkurzacza i gazet ! do skutku.A przewody lekko naciągnąłem ,odtłuściłem +super GLU i dodatkowo skręcane opaski.I jest spokój.U mnie były dwa przecieki ,a przyczyna taka sama.Pozdr.

Ostatnio edytowane przez jacek-37 ; 27-05-2010 o 22:25
jacek-37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2010, 08:17   #29
trolu
ford::amateur
 
Imię: robert
Zarejestrowany: 26-04-2010
Skąd: warszawa
Model: ford galaxy ghia
Silnik: 1,9 TDI 130 KM
Rocznik: 2005
Postów: 2
Smile Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

Moja historia z woda po obydwu stronach po wymianie szyby przedniej się skończyła.
Objawy woda po obydwu stronach w nogach u kierowcy jak i u pasażera u pasażera pod siedzeniem też byla woda tyle co by rybki można hodować .
podczas jazdy z nadmierna prędkością okolo 150-170km/h potworny szum tak jakby minimalnie szyba gdzieś była uchylona .
podczas wymiany mechanicy czy może szklaże posprawdzali wszystko niewiem co jeszcze ale jest okGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .Deszcz pada a w samochodzie nieprzybywa wody czyli sukces.A co do wylewania wody z auta zrobiłem dziury w gumowych korkach pod siedzeniem pasażera i w nogach u pasażera prawie w samym rogu woda sie wylewa powoli ale wylewa .
Co do osuszenia auta polecam wyjazd w plener ze swoja połową podczas ładnej pogody której u nas niebrakuje pozdejmować plastiki przy progach wsadzić coś coby podnieści troszke wykładzine do gury otwożyć dzwi na maxa niech wiatr sobe po autku hula taka moja rada wedle uznania jak kto woli.

pozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trolu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2010, 19:04   #30
dadi
ford::average
 
Avatar dadi
 
Zarejestrowany: 23-11-2009
Model: CITROEN
Silnik: 1.4 HDI
Rocznik: 2014
Postów: 87
Domyślnie Odp: Woda w aucie po stronie pasażera

Jakiś czas po zakupie galaxy, kiedy rano wsiadałem do niego, zobaczyłem mokry przedni dywanik. podsufitka była mokra nad miejscem kierowcy, a więc zdjąłem uchwyt , przedni plastikowy słupek i odchyliłem podsufitkę. Okazało się, że zsunął się wąż odprowadzający od szyberdachu. Założyłem go na swoje miejsce i zacisnąłem opaską, tą samą operację wykonałem z drugiej strony na wszelki wypadek.
dadi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
odpływy , woda w środku



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.