Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2013, 21:08   #11
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Skad ta woda cieknie?

Ja mam to samo już mnie to czasem kre... zalewa. Spoiler, lampy, o silikowane i dalej to samo, dzieje się to po deszczu ale po jakimś czasie, wiec musi się gdzieś woda przesączyć. Kiedyś próbowałem i lałem wode przez 15 minut po relingu i cisza, a po deszczu się pojawia. Mi została szyba boczna.

c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2013, 20:01   #12
pcrb
ford::average
 
Imię: rafał
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: parteczyny grudziadz
Model: c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 195
Domyślnie Odp: Skad ta woda cieknie?

a ja wam mowie ze to fordowski system nawilżający
pcrb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2013, 23:08   #13
trolmin
ford::average
 
Avatar trolmin
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Model: C-Max
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 119
Domyślnie Odp: Skad ta woda cieknie?

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam to samo już mnie to czasem kre... zalewa. Spoiler, lampy, o silikowane i dalej to samo, dzieje się to po deszczu ale po jakimś czasie, wiec musi się gdzieś woda przesączyć. Kiedyś próbowałem i lałem wode przez 15 minut po relingu i cisza, a po deszczu się pojawia. Mi została szyba boczna.
I ja tak mam.
Dziś sporo padało i skorzystałem z okazji.
Woda cieknie z połączenia dwóch profili tuż nad rolką pasa. To są dwie zgrzane miejscowo stalowe profile - górna część tylnego słupka. Leci po rolce z pasem i po słupku.
Niestety nie ma możliwości podejrzeć skąd leci - przychodzi mi na myśl tylko reling dachowy - wie ktoś jak reling jest osadzony w dachu???
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg woda.jpg (97.7 KB, 183 wyświetleń)
trolmin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2013, 12:25   #14
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Skad ta woda cieknie?

[QUOTE=trolmin;2076823Woda cieknie z połączenia dwóch profili tuż nad rolką pasa. To są dwie zgrzane miejscowo stalowe profile - górna część tylnego słupka. Leci po rolce z pasem i po słupku.[/QUOTE]

Mówisz o rolce pasa środkowego czy bocznego ???
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2013, 19:36   #15
trolmin
ford::average
 
Avatar trolmin
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Model: C-Max
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 119
Domyślnie Odp: Skad ta woda cieknie?

Woda leci po rolce pasa środkowego ale nie z pod rolki. Płynie z połączenia dwóch profili tuż nad otworem gdzie znajduje się kostka do lampy.
Skąd się bierze nie mam pojęcia.
trolmin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2013, 17:27   #16
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Skad ta woda cieknie?

Witam
Dzisiaj ranu u mnie też "zonk", delikatnie woda na tylnej półce.
Leciało ze spojlera, czasowo podkleiłem taśmą dwustronną w okolicach
zaczepów (dodatkowo przykręcanych w blachę klapy). Ale ... urwałem środkowy
plastik mocujący - taki okrągły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., gdzie cos takiego dostanę ?

Mariusz
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2013, 20:13   #17
pcrb
ford::average
 
Imię: rafał
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: parteczyny grudziadz
Model: c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 195
Domyślnie Odp: Skad ta woda cieknie?

drodzy koledzy jesli urwiecie jakies zaczepy spinki itp to dobrze jest udac sie do firmy ktora wymienia szyby i poprosic o klej do szyb nawet jakies koncowki i tymprzykleic element i dac tego wiecej to otworem juz woda nie wleci nigdy i nic sie nie oderwie klej podgrzewamy i na odtłuszczona (nie benzyna tylko acetonem) powierzchnie nakladamy ostro kleju i dociskamy po 2-3 godzinach tamtedy woda juz nie poleci i element nie odleci. jak macie problemy z listwa dachowa to po jej zdjeciu smarujemy cala rynienke klejem do szyb i wtedy mocujemy listwe woda juz sie nie dostanie jesli te robote wykonamy solidnie. różnica w silikonie i kleju do szyb jest kolosalna silikon to na chwile pomoze a klej do szyb na wieki wieków
pcrb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2013, 23:03   #18
mark_TDDI
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2007
Skąd: far far away
Model: RS500
Silnik: mocny
Rocznik: 2012
Postów: 177
Domyślnie Odp: Skad ta woda cieknie?

Może to coś pomoże: ford od kilku lat ma problemy z masą uszczelniającą zgrzewy na połaczaniu boku i dachu samochodu. Pęknięcia pojawiają się pod czarnymi listwami na dachu. U mnie tak było w samochodzie z roku 2008, którego byłem pierwszym i jedynym włascicielem (nowy z salonu). Na gwarancji wymieniali całą mastykę na dachu, we wnęce tylnej klapy w okolicach uszczelki, w przednim podszybiu obok ściany grodziowej. Jak sie o tym dowiedziałem i jako że mam w rodzinie duży komis samochodowy, to bliżej przyjżałem się kilku różnym używanym fordom z ostatnich lat, poczynając od fiesty i kończąc na s-max. Wnioski są takie, że mastyka pęka po kilku latach niezależnie od modelu i może to powodowac przecieki w różnych miejscach. Do tego niestety dochodzi korozja (mimo że z zewnątrz nic nie widać, to pod filcowymi nadkolami i nakładkami progów, dzieją się istne cuda, czyli ford nadal nie odrobił lekcji).
I teraz podsumowanie, które niczego już nie wnosi - WIĘCEJ ŻADNEGO FORDA JUŻ NIE KUPIĘ.
__________________
odzyskałem rozum, zdrowie i pieniądze - sprzedałem ostatniego forda i zmieniłem koncern na VAG

Ostatnio edytowane przez mark_TDDI ; 20-09-2013 o 23:09
mark_TDDI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2013, 20:35   #19
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Skad ta woda cieknie?

Cytat:
Napisał mark_TDDI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I teraz podsumowanie, które niczego już nie wnosi - WIĘCEJ ŻADNEGO FORDA JUŻ NIE KUPIĘ.
Ale czy to dobre posunięcie to się okaże , bo każdy brnie w koncern VAG, a one też nie są bez wad, one też się psują. Te przypadki nasze też są sporadyczne. Mówią Ford gów.o wort, ale jeżdze jak Lord. Płace mniej i nie kradną na potenge. i niech mi nikt nie mówi żę NP: turan czy altea wygodniejsza za kierownicą niż c-max, a o reserowaniu już nie wspomne, to jak by porównywać taboret pokryty materiałem do taboretu tapicerowanego na gąbce. Ale twoja uwaga oczywiście się przyda i warta zainteresowania.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2013, 20:42   #20
mark_TDDI
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2007
Skąd: far far away
Model: RS500
Silnik: mocny
Rocznik: 2012
Postów: 177
Domyślnie Odp: Skad ta woda cieknie?

Zaskoczę Cię. Kupiłem żonie Ibizę 6J0 (2013) i z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że prowadzi się nie gorzej niż focus...Wkurzać może tylko nadgorliwy ABS. Auto ma ponad 4 metry długości, szerokość różniącą się o 14 mm od skody Rapid. W środku dużo miejsca (jak na auto tego segmentu) i 300 l bagażnika. Miało być tanie wozidło dla kobiety, a zostało moim ulubionym "smykiem" do szybkiego jeżdżenia. Jeżeli nowy Leon nie jest gorszy (a napewno jest podobny z zewnątrz), to już wiem jaki samochód niebawem kupie dla siebie.
__________________
odzyskałem rozum, zdrowie i pieniądze - sprzedałem ostatniego forda i zmieniłem koncern na VAG

Ostatnio edytowane przez mark_TDDI ; 21-09-2013 o 20:52
mark_TDDI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.