Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-11-2011, 20:52   #11
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Temp płynu chlodzacego rosnie przy wysokich obrotach

To po prostu odkręć korek zbiornika wyrównawczego i na chodzącym silniku jak nie będzie widać przelewu cieczy chłodzącej to może być albo zatkany ten mały przewód co idzie odpowietrzenie do zbiornika (co śmieszne tam jest jakiś zaworek), albo pompa płynu. Ja miałem najpierw wężyk zatkany (wina tego zaworku), a później padła pompa (zrobiłem na niej 9000 km od wymiany -peszek). Ale idąc dalej przy padniętej pompie trochę się przegrzał silnik i po pól roku od tego poszła uszczelka pod głowicą. Jestem już po wymianie i w końcu spokój. A objaw padniętej uszczelki miałem tylko na trsie - jak go trochę rozbujałem, bo po mieście nie było problemu. Jak już czułem że to uszczelka to jeszcze 5000 km zrobiłem bez dalszej trasy. Ale idzie zima i obawiałem się że woda zamarznie, bo na trasie to co 100 km trzeba było dolać 1,5l wody, a po mieście ani kropelki nie dolałem.


Ostatnio edytowane przez kuczol ; 10-11-2011 o 20:57
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.