Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2010, 23:10   #11
Papel
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 188
Domyślnie Odp: stuki, zawieszenie przód

Cytat:
Napisał fxgold Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
człowieku jedź na szarpak. diagnosta powie Ci co jest walnięte, a zapłacisz 20 zł. nikt tu nie jest jasnowidzem. mnie walneła gałka wahacza, ale dowiedziałem se tego dopiero po ścieżce. wszystkie łomy i inne wynalazki są dobre do traktora ale nie do samochodu.
z tym się nie zgodzę że łomem to tylko do traktora. Miałem przypadek jak diagnosta nie był w stanie stwierdzić gdzie zawieszenie stuka, a pojętny mechanik przy pomocy łomika i ze łbem na karku doszedł co powodowało stuki.

nie zmienia to faktu iż szarpaki są najszybszym sposobem na sprawdzenie stanu zawieszenia a cena takiej usługi nie powinna nadwyrężyć niczyjego budżetu

Papel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2010, 23:52   #12
Robert_Taki
ford::advanced
 
Avatar Robert_Taki
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 07-09-2007
Skąd: Northern Ireland/Rzeszów
Model: Mondeo mk4 Saloon
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 314
Domyślnie Odp: stuki, zawieszenie przód

Cytat:
Napisał hans.75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miałem podobne stukanie, luz na łączniku najlepiej reką sprawdzić..poszarpać,sworzeń breszką,najprostrze metody są najlepsze.Dzisiaj uszkodziłem pompe paliwową-jazda na rezerwie nie popłaca.Serwis kazał podjechać na diagnostyke koszt 300zł.Auto kopciło jak smok,aż gasło po krótkiej jezdzie.Znajomu mechanior podjechał puknął w zbiornik i odziwo pali i jezdzi-wymiana pompy zakończy temat.Najprostrze metody sa najlepsze...
Jeśli myślisz,że ta pompa padła ci z jazdy na rezerwie,to się mylisz.
Robert_Taki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2010, 20:42   #13
slawekn1976
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-04-2010
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: stuki, zawieszenie przód

witam, jestem nowy na forum nie wiem czy sie dobrze podpiolem pod temat mam stuki z lewej strony po wpadnieciu w dziure bylem w stacji diagnostycznej i nic nie wykazalo prosze o podpowiedz co to moze byc dzieki i pozdrawiam wszystkich
slawekn1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2010, 00:56   #14
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: stuki, zawieszenie przód

mnie tez stukalo przednie zawieszenie, a przynajmniej tak mi sie wydawalo, mechanicy rozkladali rece, szarpaki nic nie wykazaly. dopiero sam spedzajac ponad godz na szarpakach doszedlem do tego co powoduje stukanie. byly to klocki hamulcowe. oba mialy ok 50% zuzycia, orginal motorcraft. po ich wymianie jak reka odjac. niektorzy mechanicy chcieli juz wyciagac cale kolumny mcpersona :/ dodam jeszcze, ze odglos stukniecia byl niemal identyczny do odglosu wybitego lacznika stabilizatora

Ostatnio edytowane przez bolek-tarnow ; 19-06-2010 o 22:28
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2010, 18:21   #15
rafir
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Model: Focus MK3
Silnik: Diesel 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 67
Domyślnie Odp: stuki, zawieszenie przód

Dołącze się do tematu odnośnie łącznika stabilizatora przód, jakiej firmy kupić. W sklepie zaoferowali mi firmy Belgijskiej SIDEM, czy ktoś takie coś już wypróbował? Czy jest to dobra firma, dodam że kielichy ma metalowe nie plastikowe to chyba dłużej wytrzyma?
rafir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2010, 18:28   #16
Dietih
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-08-2006
Skąd: Lublin/K-staw
Model: Puma / Focus I/AlfaRomeo147
Silnik: 1.6 benz; 1.9jtdm
Rocznik: 2004/2007
Postów: 114
Domyślnie Odp: stuki, zawieszenie przód

Cytat:
Napisał rafir Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dodam że kielichy ma metalowe nie plastikowe to chyba dłużej wytrzyma
to akurat wbrew pozorom nie ma wiele do rzeczy, co najwyżej metalowe będą głośniej stukać jak sie wybiją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

znaczenie ma raczej jakość gumy użytej do wykonania sworznia tego łącznika (żeby nie poszła szybko i nie wypuściła smaru) , oraz jakość samego smaru w środku.
to od tego zależny ich wytrzymałość łącznika.

a myślenie "że jak metalowe to dłużej wytrzyma" jest raczej błędne.

pozdro
__________________
http://www.klubpumy.pl

Ostatnio edytowane przez Dietih ; 08-06-2010 o 18:31
Dietih jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 13:39   #17
kiedrus
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2009
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 102
Domyślnie Odp: stuki, zawieszenie przód

U mnie jest tak:
Stuki/drżenie z prawej strony występuje głównie przy jeździe po niewielkich, powtarzających się nierównościach. Mam wrażenie, że koło wpada w lekki rezonans. Czasami przy większych prędkościach nawet na równej nawierzchni. Zaznaczam, że zdarza się to czasami i nie ma znaczenia czy jadę prosto czy lekko skręcam i wydaje mi się, że zaczyna się to powoli nasilać.
Miałem podobnie z tyłu, tyle że bez wrażenia rezonansu i wtedy był to łącznik stabilizatora...
Może ma ktoś pomysł co to może być?
kiedrus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2010, 15:41   #18
kiedrus
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2009
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 102
Domyślnie Odp: stuki, zawieszenie przód

Byłem na szarpakach, Pan stwierdził, że na pewno sworzeń wahacza. Trzy godziny walczyłem z tym dziadostwem i okazało się , że to nie to. Stukanie nadal jest takie samo jak przed wymianą. Gdy najeżdżam na krawężnik wysokości 2 cm to słychać puknięcieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy, pomóżcie z diagnozą...może miał ktoś podobny przypadek?
kiedrus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2010, 15:49   #19
Dietih
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-08-2006
Skąd: Lublin/K-staw
Model: Puma / Focus I/AlfaRomeo147
Silnik: 1.6 benz; 1.9jtdm
Rocznik: 2004/2007
Postów: 114
Domyślnie Odp: stuki, zawieszenie przód

Sprawdź górne mocowanie amortyzatora.
__________________
http://www.klubpumy.pl
Dietih jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2010, 22:42   #20
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: stuki, zawieszenie przód

Cytat:
Napisał kiedrus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem na szarpakach, Pan stwierdził, że na pewno sworzeń wahacza. Trzy godziny walczyłem z tym dziadostwem i okazało się , że to nie to. Stukanie nadal jest takie samo jak przed wymianą. Gdy najeżdżam na krawężnik wysokości 2 cm to słychać puknięcieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy, pomóżcie z diagnozą...może miał ktoś podobny przypadek?
Wymień łącznik stabilizatora, na szarpakach w większości przypadków nie wykryjesz jego uszkodzenia - sam ten temat przerabiałem. Koszt niewielki i sam możesz to zrobić.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.