Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-05-2013, 08:56   #1
Byniek73
ford::beginner
 
Imię: Zibi
Zarejestrowany: 30-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk4 powershift
Silnik: 2.0 tdci 163ps
Rocznik: 2014
Postów: 14
Domyślnie Poradnik Kupującego- od strony sprzedajacego.

Nie wiem, czy to właściwy dział (jak nie to proszę Moda o przeniesienie). Ale chciałbym wrzucić swoje doświadczenia od strony sprzedającego. W 2011 sprzedawałem 6 letniego Paska. Po paru spotkaniach miałem wrażenie, że jestem permamentnym oszustem i złodziejem. Niestety, jest to efekt "kreatywności" naszych rodaków. Poniżej historia:

1. Sprzedawałem Passata B6 2.0 140 kucyków , pasek był z 2005 roku, kupiłem go od swojego szefa w 2008r. z przebiegiem 68 tys. km. Sprzedawałem z przebiegiem 110kkm w 2011. Pasek miał malowany cały blok ("prezent" wigilijny od prawdziwego Polaka pod hipermarketem - zrysowany bok ), wymieniany zderzak (zona nie trafiła do garażu Do sprzedazy przygtowałem pełną dokumentację (zdjęcia, książka, serwisy ... ). I oto pojawiło się dwóch "kupujących", ekspertów z "górnej półki". Facet zerka do środka patrzy na kierownicę i bok fotela i z dumą oświadcza "szwagrowi", ze ten egemplarz ma nalatane minium 300kkm. Tłumaczę gościowi że wytarty bok fotela jest od częstego wsiadania i wysiadania, kiera od "kręcenia" na mieście (passat B6 jak dla mnie to mega krok wstecz w jakości wykonania np. do B5 ). Facet ogląda go w środku i mówi "taka brudna tapicerka i rysy na plastikach" . Ja do niego, że przy 6 letnim szkodniku ciężko utrzymać samochód w idelanym stanie. Kolejny temat, to według "eksperta", samochód grubo bity z boku (malowanie). Pokazuję zdjęcia sprzed malowania, wg. niego to Płoto Szołp (wymowa oryginalna ). Pokazuję faktury z autoryzowanego serwisu, odpowiedź "Panie, tera to nawet autoryzowane serwisy fałszują faktury" . Zaproponowałem dowolny autoryzawany serwis w celu sprawdzenia stanu technicznego, oczywiście goście zgodnie stwierdzili, że nie będą bulić za coś o czym samo dobrze wiedzą. W końcu straciłem cierpliwość i grzecznie poprosiłem aby "wy....i ". Panowie odjechali, klnąc na czy stoi "złamasa" który próbował ich pozbawić cennej gotówki. Zakadam, że przy każdej okazji i flaszce z "śwagrem" będą wspominać, jak to ich cenna wiedza techniczna i znajomość tematu, uchroniła ich przed mega wtopą. Kolejny przypadek nie był lepszy... Wqurzony oddałem paska w rozliczeniu za lesing kolejnej fury. Konkluzja jest taka, że zdrowego rozsądku nigdy za wiele. Patrzenie na każdą rzecz przez pryzmat oszustwa, przewału i traktowanie zwykłych sprzedawców (jakim byłem ) jak handlarzy-oszustów nie zawsze wychodzi na dobre. Czasem może się okazać że 6 letni pasek ma rzeczywiście nalatane 110kkm ...Ale wtedy udowodnienie tego kupującemu, jest prawie niemożliwe. Lepiej już podkręcić licznik do 199 tys, spalić papiery, wyczyścić środek, wypastować lakier i sprzedać jako prezent przyjaźni „niemiecko-polskiej” od 80 letniego, byłego członka Waffen SS z wyrzutami sumienia, który na kolanach płacząc, prosił, aby handlarz zabrał ten Wspaniały Samochód i oddał w dobre ręce polskiej rodzinie.

Byniek73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2013, 09:06   #2
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Poradnik Kupującego- od strony sprzedajacego.

No cóż.Pomijając tych "szpeców-kupców" ...zdziwiło mnie że napisałeś że B6 jest źle wykonane,są tu ososby które pod niebiosa wychwalają jego wykonanie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A wracając do tych kupujących.Znam to.Dbam o swoje auta,wiem jakie mają przebiegi i jak pomyśle o sprzedaży komuś prywatnemu to mnie krew zalewa...Gość niby chce kupić,ale zawsze bierze ze sobą jakiegoś PODPOWIADACZA wszystko-wiedzącego(najcześciej śfagier,sunsiad itp- pisownia oryginalnaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Jak sprzedawałem MK2 Galaka to miałem tylu oglądających,ale..."panie ałtomat...panie to skora ci derma je na siedzeniach"?
Przyjechał 1 gość,zapytał czy pojade na przegląd żeby go dobrze obadali czy sprawy mech-blach.ja mówie że jasne.Pojechaliśmy,po wyjściu od mechanika ...typek dał gotówke,bez przejechania sie,tylko 2kzł mu opuściłęm bo nie chciałem się wiecej z tymi śpecami macajewami użerać...
Jakbyś nie dbał,cena zawsze najważniejsza,nikt nie doceni tego jak dbałeś,albo prawie nikt....
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2013, 09:15   #3
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Poradnik Kupującego- od strony sprzedajacego.

Dużo w tym prawdy.Sam w ubiegłym roku przytargałem Mondeo z Niemiec i od lipca zrobiłem 10 tyś /teraz ma 141 tyś /.W lutym kupiłem starego P-ta 306 i nim pomykam na ryby,a żona wokół komina,do pracy mamy 1 km.Mondeo stoi w garażu i od czsu do czasu go przeganim co by się nie pogniewał.
Jak będę sprzedawał to pewnie też trafię na takich głąbów.Chyba że kupować będzie ktoś ze znajomych.

Czasem podpowiadacz jest nieoceniony,jeżeli kupujący ma tendencję do napalania się na auto.

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 10-05-2013 o 09:21
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2013, 09:26   #4
Byniek73
ford::beginner
 
Imię: Zibi
Zarejestrowany: 30-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk4 powershift
Silnik: 2.0 tdci 163ps
Rocznik: 2014
Postów: 14
Domyślnie Odp: Poradnik Kupującego- od strony sprzedajacego.

B5 miały w mojej poprzedniej firmie nalatane po 400 tys. i wyglądały jakby zrobiły 100 tys. B6 po 100 tys. wyglądało rzeczywiście na jakieś 350 tys. Złuszczajacy się lakier i wstawki srebrne, fotele "powycierane". Widać, że księgowy ostro pracował.. Tak na margnesie, to ciary mi chodzą po plecach, jak pomyślę, że będę sprzedawał 6 letniego fuksa z przebiegiem 110 tys.....

Ostatnio edytowane przez Byniek73 ; 10-05-2013 o 09:30
Byniek73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2013, 09:28   #5
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Poradnik Kupującego- od strony sprzedajacego.

Cytat:
Napisał Byniek73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
B6 po 100 tys. wyglądało rzeczywiście na jakieś 350 tys. Złuszczajacy się lakier i wstawki srebrne, fotele "powycierane". Widać, że księgowy ostro pracował..
W Hyde-parku jest temat: Czy on nie jest troche tandetny?
Odnosi sie do Foki mk3,ktoś tam pisał że B6 ma takie materiały jak klasa premium... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2013, 09:35   #6
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Poradnik Kupującego- od strony sprzedajacego.

Mamy w firmie B6 z wideorejestratorem i powiem szczerze że zakręty które mój Mondeo pokonuje dość niezauważalnie,B6 na granicy przyczepności.Wiem opony mają duże znaczenie,ale nie powinno być takich skrajnych odczuć.Jeżdżę tylko na 215/55/16.

Uprzedzę pytanie,jazda z wideo to nie moja działka.

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 10-05-2013 o 09:37
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2013, 09:39   #7
Byniek73
ford::beginner
 
Imię: Zibi
Zarejestrowany: 30-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk4 powershift
Silnik: 2.0 tdci 163ps
Rocznik: 2014
Postów: 14
Domyślnie Odp: Poradnik Kupującego- od strony sprzedajacego.

Z użytkownikami produktów VAG, jest tak trochę jak z użytkownikami Apple. Jak coś jest nie tak, to Apple mówi, że nie umiecie obsługiwać tej technologii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jak się wycierają fotele, tzn. macie złe spodnie, lub nie umiecie wsiadaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Nawet jak wyszła afera z wtryskami, to goście kombinowali najperw z stacjami paliw. A keidy się okazało, że wtryski "siadają" nawet po V-Power, to wtedy zaczęto lekko "stękać" o niedoróbkach.
Byniek73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2013, 09:41   #8
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Poradnik Kupującego- od strony sprzedajacego.

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mamy w firmie B6 z wideorejestratorem ...
Uprzedzę pytanie,jazda z wideo to nie moja działka.
Rozumiem że firma to Policja?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To że Mk4 prowadzi się lepiej to jasne,ale piszemy o JAKOŚCI wykonania...

BTW: Lepiej wróćmy już do tematu kupujących i śfagrówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2013, 09:46   #9
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Poradnik Kupującego- od strony sprzedajacego.

Vag moim zdanie jedzie na opini którą zbudował dzięki np motorowi 1.9 Tdi,jak dla mnie pancernemu.Miałem go w Golfie IV i sprzeadałem bratu.Obecnie ma 250 tyś,orginalny dwumas,turbo i wszystko inne.Teraz to już księgowi decydują.Widać to na ulicach,zdecydowanie więcej jest np Mondeo IV,nowych passatów widać stosunkowo mało.

O wnętrzu jak napiszę to będzie mało miarodajne.Przy wsiadaniu do auta zawsze haczy się kaburą i tapicerka umiera szybko.Kierownica dość szybko jest poniszczona,jeśli jest to ta piankowa.

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 10-05-2013 o 09:50
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2013, 10:22   #10
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Poradnik Kupującego- od strony sprzedajacego.

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW: Lepiej wróćmy już do tematu kupujących i śfagrówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I dobrze gadasz. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.