Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2008, 21:23   #1
fokir
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2008
Postów: 23
Domyślnie FF MkII 1.6 TDCI kombi olej w przewodzie dopr do turbiny

Witam
wymieniałem niedawno filtr powietrza i zauważyłem, że w przewodzie doprowadzającym powietrze z filtra to turbiny jest olej , tzn ściana jest tłusta wręcz mokra, od poziomu przewodu biegnacego od głowicy (odma?) do turbiny. Czy to stan normalny w aucie o przebiegu 80 tys. czy objaw jakiegoś problemu, a jeśli tak to jakiegi i co z tym robić? Turbina jest nowa (6 m-cy) nie gwizda nie piszczy, nie ma luzu, silnik chodzi normalnie przyspiesza dobrze, odpala od pierwszego razu , nie kopci, spala mało na setkę, oleju nie ubywa. Jakbym nie widział tej rury to bym nie miał powodu by przypuszczać, że coś jest nie tak. W innych autach (benzyniakach) widziałem ,że ta rura w podobnym miejscu moze mieć ślady oleju, może być spocona ale nie aż mokra (prawie, że ociekająca).
Pozdrawiam

fokir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2008, 12:52   #2
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Re: FF MkII 1.6 TDCI kombi olej w przewodzie dopr do turbiny

Cytat:
Napisał fokir
Witam
wymieniałem niedawno filtr powietrza i zauważyłem, że w przewodzie doprowadzającym powietrze z filtra to turbiny jest olej , tzn ściana jest tłusta wręcz mokra, od poziomu przewodu biegnacego od głowicy (odma?) do turbiny. Czy to stan normalny w aucie o przebiegu 80 tys. czy objaw jakiegoś problemu, a jeśli tak to jakiegi i co z tym robić? Turbina jest nowa (6 m-cy) nie gwizda nie piszczy, nie ma luzu, silnik chodzi normalnie przyspiesza dobrze, odpala od pierwszego razu , nie kopci, spala mało na setkę, oleju nie ubywa. Jakbym nie widział tej rury to bym nie miał powodu by przypuszczać, że coś jest nie tak. W innych autach (benzyniakach) widziałem ,że ta rura w podobnym miejscu moze mieć ślady oleju, może być spocona ale nie aż mokra (prawie, że ociekająca).
Pozdrawiam
Po pierwsze to pomyliłeś kierunki. Powietrze płynie Z turbiny DO kolektora. Olej na tym odcinku jest normą. W moim 1,8 TDCI jest separator do wychwytywania oleju z powietrza.
Nie przejmuj się - tak ma być.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2008, 19:05   #3
fokir
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2008
Postów: 23
Domyślnie Re: FF MkII 1.6 TDCI kombi olej w przewodzie dopr do turbiny

witam
Nie wydaje mi sie bym pomylił kierunki. Olej jest w rurze pomiędzy filtrm powietrza a turbiną i dostaje się tam takim cienkim przewodem łączącym tą rurę z głowicą. Powietrze turbina podaje do silnika z drugiej strony turbiny przez intercooler.
Pozdrawiam
fokir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2008, 06:29   #4
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Re: FF MkII 1.6 TDCI kombi olej w przewodzie dopr do turbiny

Cytat:
Napisał fokir
witam
Nie wydaje mi sie bym pomylił kierunki. Olej jest w rurze pomiędzy filtrem powietrza a turbiną i dostaje się tam takim cienkim przewodem łączącym tą rurę z głowicą. Powietrze turbina podaje do silnika z drugiej strony turbiny przez intercooler.
Pozdrawiam
To teraz jest trochę jaśniej. Ten przewód to odpowietrzenie silnika (odma). Pewne ilości oleju mogą się tam pojawić. Standardem jest montowanie filtra labiryntowego, ale w Focusie jeszcze nie rozbierałem silnika i nie wiem czy jest instalowany. Jeśli oleju nie ubywa to się nie przejmuj.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2008, 15:17   #5
gabrielo
ford::amateur
 
Avatar gabrielo
 
Zarejestrowany: 26-08-2008
Skąd: Wrocław / Częstochowa
Model: Focus II FL Titanium
Silnik: Duratec 1.6 16V
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Re: FF MkII 1.6 TDCI kombi olej w przewodzie dopr do turbiny

Jester, trochę OT ale napisz gdzie w Częstochowie lub okolicach wymieniałeś rozrząd i za ile ?
__________________
I znów dołączyłem do elitarnego kręgu wyznawców Błękitnego Owalu !
gabrielo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.