Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-03-2015, 18:55   #1
s71piotr
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-03-2015
Skąd: Leszno
Model: Galaxy
Silnik: 190KM + A8 + AWD
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Podświetlenie kabiny-dodatkowe oświetlenie

Przesiadłem się z innego auta i brakuje mi podświetlania kabiny w trakcie jazdy.

Oczywiście zapewne ktoś wyleje mi wiadro wody na głowę ale prawdopodobnie są ludzie którzy zgodzą się ze mną.

Do rzeczy.
W trakcie nocnej jazdy szczególnie poza obszarem zabudowanym jedziemy w zupełnej ciemności nocą. W trakcie mijania się z innym autem jesteśmy oślepiani jego światłami ( bez znaczenia są ich ustawienia ) ponieważ oko przyzwyczaja się do ciemności. Jest łatwy sposób aby zmniejszyć wielkość oślepienia którą stosują kierowcy tirów poprzez zapalenie za plecami kierowcy jakiejkolwiek lampki. Teraz w technologi led stosują oni na tylnej ścianie kabiny loga ich aut które doskonale spełniają także to zadanie.
Skoda zrobiła dokładnie to samo w swoim samochodzie a mianowicie w aucie świecą się cały czas światła oświetlające buty kierowcy i pasażera i dla polepszenia komfortu pasażerów, także pod fotelami przednimi umieszczono oświetlanie.
W GAlaxy także są takie lampki ale niestety gasną po odpaleniu auta - co zrobić aby świeciły się non stop - także w dzień.
Czy te lampki to ledy czy zwykłe żarówki ?

Jak to zmienić ?


Ostatnio edytowane przez s71piotr ; 14-03-2015 o 17:04
s71piotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2015, 19:15   #2
marecki.marekk
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 08-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 93
Domyślnie Odp: Podświetlenie kabiny

Te lampki to zwykłe żarówki. Można je zmienić w prosty sposób na LED bo nie ma tu przerywacza jak przy kierunkowskazach, który potrafi "wariować" z racji niższego poboru prądu.

Co do samego pomysłu, do mnie raczej nie przemawia choc nie twierdzę, że się nie sprawdza. Po prostu w nocy lubie mieć ciemno i dodatkowa lampka zapalona raczej mi przeszkadza.

Do meritum: jedyna szansa to sprawdzenie czy moduł komfortu pozwala na przeprogramowanie aby lampki w nogach były włączone non-stop. Tutaj może ktoś kto lepiej operuje programem ElmConfig mógłby coś powiedzieć. Gdyby jednak nie było możliwości to zostaje montaż własnych lampek z ukrytym przełącznikiem.
marecki.marekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2015, 19:23   #3
s71piotr
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-03-2015
Skąd: Leszno
Model: Galaxy
Silnik: 190KM + A8 + AWD
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Odp: Podświetlenie kabiny

Marku odnośnie ciemności - mam dla Ciebie propozycję:
Proponuję niewielką inwestycję : zakup zasilacza usb do zapalniczki oraz lamki do laptopa na usb na giętkim "wężu" - cała inwestycja około 20-30 zł - a zawsze może się przydać.
Włącz lampkę do zasilacza i skierują ją na nogi pasażera. Zobaczysz różnicę :-))
Uwierz mi popieram to doświadczeniem i wieloma przejechanymi nockami.
Chęć zaśnięcia wydłuża się i zmęczenie mniejsze.
Uczmy się od zawodowców a taki są kierowcy TIRów - ich pomysły są naprawdę przydatne.
s71piotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2015, 19:29   #4
marecki.marekk
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 08-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 93
Domyślnie Odp: Podświetlenie kabiny

Jak powiedziałem - nie neguję rozwiązania i nie twierdzę, że się nie sprawdza. Kiedyś dużo jeździłem po zmroku i w nocy i każde dodatkowe światło w aucie mnie rozpraszało / irytowało. Ale ja w ogóle jakiś dziwny jestem i nie lubie jak się dużo świeci (także poza autem) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A te loga w ciągnikach siodłowych to odbierałem jako chęć "aranżacji wnętrza" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marecki.marekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2015, 11:05   #5
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: Podświetlenie kabiny

popraw tytuł na zgodny z zasadami:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2015, 16:29   #6
s71piotr
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-03-2015
Skąd: Leszno
Model: Galaxy
Silnik: 190KM + A8 + AWD
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Odp: Podświetlenie kabiny

Do Deku - chyba nie rozumiem co jest nie tak z tematem.
Temat dotyczy podświetlenia kabiny -twierdzę że wszystko jest OK.
s71piotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2015, 22:09   #7
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Podświetlenie kabiny-dodatkowe oświetlenie

s71piotr - czyżby nie wystarczało ci światła z conversa + i z navi. Po za tym są na suficie dodatkowe czerwone diody do delikatnego podświetlenia kabiny . Ja jak jeżdżę w nocy to specjalnie wygaszam wszystkie podświetlenie żeby nie raziło w oczy . Np. nie rozumiem jak można w nocy jeździć z włączoną górną lampką , no przecież wtedy drogi nie widać .
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.