Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-02-2010, 20:28   #1
Pietrrras
ford::average
 
Avatar Pietrrras
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-07-2008
Skąd: Pojezierze / / Świdnik
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 132
Lightbulb umieszczenie koła zapasowego

nie wiem co można zrobić z zapasem. w miejscu koła mam butlę LPG a koło wala mi się po aucie. Widziałem kiedyś jak ktoś jechał Galaxy z kołem na dachu, ale ta opcja nie jest zbyt wygodna i elegancka. Myślałem o tylnej klapie, ale nie wiem czy nie oszpecę autka. Może zastosować dojazdówkę?

__________________
Piłeś??? Nie jedź!!! Nie piłeś??? Wypij!!!
Pietrrras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2010, 20:43   #2
klosek6
ford::average
 
Avatar klosek6
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Ostróda
Model: Ford Transit
Silnik: 2,5 td
Rocznik: 1997
Postów: 171
Smile Odp: umieszczenie koła zapasowego

kup se pianke na stacji paliw przecież nowe auta też nie mają kół zapasowych ja też taką mam koszt około 16zł
klosek6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2010, 21:21   #3
t nowak
ford::advanced
 
Avatar t nowak
 
Zarejestrowany: 12-01-2009
Skąd: LUBELSKIE(PL)/BAD VILBEL(D)
Model: Passat B6
Silnik: Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 252
Domyślnie Odp: umieszczenie koła zapasowego

Ja swoje kolo woze zapakowane w pokrowiec w bagarzniku,na poczatku troche przeszkadzalo ale juz sie przyzwyczailem.Pomysl umiejscowienia zapasu na tylnej klapie............pod warunkiem ze bedziesz wozil cos co ja bedzie podtrzymywac w pozycji otwartej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pojezdzij z nim w bagazniku i nie kombinuj,gwarantuje ze sie przyzwyczaisz i wszystko bedzie OK
t nowak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2010, 22:46   #4
czarnygda
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Galaxy Ghia MK I
Silnik: 2,3 PB iLPG
Rocznik: 1998
Postów: 268
Domyślnie Odp: umieszczenie koła zapasowego

ja swoje koło w pokrowcu umocowałem za fotelem na gumki do mocowania ładunku w niczym nie przeszkadza i jest to idealne miejsce.
czarnygda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2010, 22:52   #5
czytaczforum
ford::advanced
 
Avatar czytaczforum
 
Zarejestrowany: 16-07-2008
Skąd: wielkopolska
Model: Ford Fokus C Max
Silnik: benzyna-1,6
Rocznik: 2005
Postów: 266
Domyślnie Odp: umieszczenie koła zapasowego

Temat już był,ale skoro powrócił to ja wożę też w pokrowcu ale dojazdówkę i służy trochę jako podłokietnik dla ostatniego rzędu siedzeń.Pianki sobie odpuść.czasem nie nabijesz koła i lipa.No nie wspomnę o nie zbyt przyjemnym czyszczeniu koła po takiej piance zwane glutem.Z pełnowymiarowym kołem zapasowym faktycznie nie ma gdzie się podziać.Montażu na tylnej klapie jeszcze nie widziałem,ale sądzę że nie jest ona przystosowana do takiego ciężaru no jak podnosić klapę?Pomijając estetykę z praktycznego punktu widzenia kiepski pomysł.Tak więc najlepszym rozwiązaniem jest dojazdówka.
czytaczforum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2010, 07:12   #6
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: umieszczenie koła zapasowego

Mam złożone jedno tylne siedzenie i koło leży na podłodze. I jest to siedzenie prawe bo po złożeniu lewego koło się nie mieści.
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2010, 07:19   #7
SONY
ford::average
 
Avatar SONY
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2.8
Rocznik: 1998
Postów: 126
Domyślnie Odp: umieszczenie koła zapasowego

Ten problem jeszcze raz dowodzi, że producent samochodów nie przewidzial możliwości zasilania tych silników gazem, ale Polak potrafi.
Już widzę tą nagonkę na mnie za te slowa - tylko kochani - zaglądajcie proszę przy pisaniu do slownika ortograficznego i slownika poprawnej polszczyzny. Latwiej będzie się czytalo te osądy.To naprawdę wstyd pisać posty w ojczystym języku na publicznym forum z takimi blędami
SONY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2010, 08:06   #8
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: umieszczenie koła zapasowego

Cytat:
Napisał SONY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten problem jeszcze raz dowodzi, że producent samochodów nie przewidzial możliwości zasilania tych silników gazem, ale Polak potrafi.
Już widzę tą nagonkę na mnie za te slowa - tylko kochani - zaglądajcie proszę przy pisaniu do slownika ortograficznego i slownika poprawnej polszczyzny. Latwiej będzie się czytalo te osądy.To naprawdę wstyd pisać posty w ojczystym języku na publicznym forum z takimi blędami
Też nie lubię jak ktoś pisze tak, że oczy bolą, ale jak już poprawiasz innych to też pisz poprawnie i UŻYWAJ POLSKICH ZNAKÓW. To nie jest temat, czy gaz się nadaje do Galaxy czy nie tylko o kole zapasowym. Jestem w trakcie wybierania instalacji i gazowników, więc sposób umiejscowienia koła zapasowego jest dla mnie bardzo ważny.
Ja zdecyduję się na dojazdówkę, chociaż ceny nie są zachęcające.
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2010, 08:12   #9
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: umieszczenie koła zapasowego

Ja swoją zapasówkę mam w piwnicy ! Kupiłem odpowiednią "dojazdówkę w sprayu" szt. 2 oraz kompresorek akumulatorowy. Całkowity koszt w granicy 70zł. Jeżdzę tak po Polsce już 3 lata i nie miałem okazji wykorzystać "dojazdówki" za to kompresorek przydaje się dość często (latem do materacy). Jeśli złapiesz gumę to w większości jest to gwóżdz lub coś podobnego, wystarczy wtedy dopompować oponę nie wyjmując gwożdzia i dojechać do najbliższego kapciarza których w dzisiejszych czasach już nie brakuje. Przy rozciętej oponie i tak jest potrzebna nowa bo mało kto dziś "wulkanizuje" opony. Nasze auta są ciężkie i wymagają indeksu nośności 95 więc żadna standartowa łatka nie wytrzyma na barku opony przy większym uszkodzeniu. Zawsze można zdjąć koło i poprosić kogoś o podwiezienie do kapciarza ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Więc po co zaśmiecać sobie wnętrze kołem, dodatkowo w razie jakiejś stłuczki taki "ładunek" jest jak pocisk i żadne gumy mocujące nie pomogą !!
PS. do "czytaczforum" jeśli kupisz "piankę" jak to napisałeś, to faktycznie możesz nie nabić koła. Jest kilka rodzajów dojazdówek w sprayu od opony rowerowej po duże koła w wanach ! Stwierdzenie "nie zbyt przyjemnym czyszczeniu koła po takiej piance zwane glutem" jest po prostu STEREOTYPEM przecież i tak nie Ty będziesz to czyścił tylko kapciarz któremu zawieziesz koło ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Mario16 ; 10-02-2010 o 08:29
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2010, 08:22   #10
t nowak
ford::advanced
 
Avatar t nowak
 
Zarejestrowany: 12-01-2009
Skąd: LUBELSKIE(PL)/BAD VILBEL(D)
Model: Passat B6
Silnik: Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 252
Domyślnie Odp: umieszczenie koła zapasowego

Cytat:
Napisał deku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też nie lubię jak ktoś pisze tak, że oczy bolą, ale jak już poprawiasz innych to też pisz poprawnie i UŻYWAJ POLSKICH ZNAKÓW.
Mam proste pytanie a jak ktos na swojej klawiaturze POLSKICH ZNAKÓW nie posiada,to co ma wogole nie pisac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nastepnym razem jak bezbledny kolega SONY zechce cos madrego przekazac to prosze sie zastanowic(wnioskuje ze ten komentarz byl min. do mnie,przyjabym go pokorniej ale jak napisal deku jak poprawiasz innych to tez pisz poprawnie!!!)
t nowak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.