Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-06-2010, 21:04   #291
Wojtas2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-06-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo Mk3
Silnik: TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam wszystkich. Prześledziłem temat (może nie od samego początku) ale stoję przed problemem "warkotu" na drodze paska wielorowkowego. Znajomy mechanik twierdzi z uporem, że to problem napinacza, zwłaszcza że warkot pojawia się przy włączeniu klimy. Dodatkowe obciążenie paska i hałas. Doradza wymianę koła z tłumikiem drgań. Ale jak czytam to trzeba by wszystkie rolki wymienić. Czy kotoś z kolegów wymienił tylko napinacz z efektem "ciszy" na dłuższy czas? (motor 2.0 115Km Automat)


Ostatnio edytowane przez Wojtas2 ; 26-06-2010 o 21:47
Wojtas2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2010, 21:33   #292
marford
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: w-wa
Model: s-max/galaxy
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał Wojtas2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich. Prześledziłem temat (może nie od samego początku) ale stoję przed problemem "warkotu" na drosze paska wielorowkowego. Znajomy mechanik twierdzi z uporem, że to problem napinacza, zwłaszcza że problem pojawia się przy włączeniu klimy. Dodatkowe obciążenie paska i hałas. Doradza wymianę koła z tłumikiem drgań. Ale jak czytam to trzeba by wszystkie rolki wymienić. Czy kotoś z kolegów wymienił tylko napinacz z efektem "ciszy" na dłuższy czas? (motor 2.0 115Km Automat)
najlepiej komplet i masz spokuj na długi czas, ford nawet podał jakąś informację aby wymieniać komplet pasek, koło, napinacz w razie co mam orginalny komplet do sprzedania
marford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2010, 08:22   #293
kuba75
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-10-2009
Skąd: Świecie
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDci
Rocznik: 2005
Postów: 18
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Właśnie mam chyba podobny problem.
Od wczoraj zaczęło mi coś oddawać metaliczny dźwięk i na początku czyli z rana bylo to tylko z włączoną klimą, a teraz już bez klimy i również na zimnym silniku przy wolnych obrotach. Otworzyłem maskę i dźwięk wydobywa się właśnie z okolic paska. Po przeczytaniu postów myślę,że to może być napinacz.

Jutro chciałem wyjechać nad morze ale chyba sie wstrzymam. Może ktoś wie co to jest (tak szybko zaczęło stukać - w ciągu jednego dnia zrobiłem około 50 km w mieście) i czy można z tym jechać na urlop?
Proszę o szybką odpowiedź.
kuba75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2010, 10:47   #294
marford
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: w-wa
Model: s-max/galaxy
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał kuba75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie mam chyba podobny problem.
Od wczoraj zaczęło mi coś oddawać metaliczny dźwięk i na początku czyli z rana bylo to tylko z włączoną klimą, a teraz już bez klimy i również na zimnym silniku przy wolnych obrotach. Otworzyłem maskę i dźwięk wydobywa się właśnie z okolic paska. Po przeczytaniu postów myślę,że to może być napinacz.

Jutro chciałem wyjechać nad morze ale chyba sie wstrzymam. Może ktoś wie co to jest (tak szybko zaczęło stukać - w ciągu jednego dnia zrobiłem około 50 km w mieście) i czy można z tym jechać na urlop?
Proszę o szybką odpowiedź.
opisane objawy sugerują uszkodzenie ktoregoś elementu napedu osprzętu, którego tzn czy to uległo uszkodzeniu koło czy napinacz to głębsza weryfikacja moze wykazać. jezeli sa to poczatki to nic złego nie powinno sie wiecej stać, ale tak naprawde trudno przewidzieć. pisałem już kilka razy o tym ze ford zaleca wymieniać w komplecie. Informację tą znalazłem na forum naszych kolegów z UK.

TSB 18-2005

Should a customer express concern about a drumming noise from the accessory drive belt with the engine at idle, the probable cause is a high accessory drive belt excitation caused by crankshaft vibration being transmitted into the accessory drive belt drive. The drumming noise only occurs during idle and should disappear at engine speeds above 1000 rpm.
To rectify this concern a revised crankshaft
pulley together with a new accessory drive belt and accessory drive belt tensioner MUST be installed, without exception. The reason for replacing the accessory drive belt and the accessory drive belt tensioner is because they will both deteriorate after prolonged exposure to belt flap.
This TSB contains a diagnostic guide for checking the affected crankshaft pulleys and the accessory drive belt sp

For Transit 2000.5 (01/2000-) the generator has to be removed to get access to the accessory drive belt tensioner pivot screw. The labor time for operation number 21 567 0, Accessory Drive Belt Tensioner - Remove And Install, includes these additional steps. Updates to all relevant Transit 2000.5 (01/2000-) Workshop Manual Sections will be made at the earliest opportunity.
The design of the crankshaft pulley has been changed from 06/2004 onwards. No changes to the special tool 205-072 / 205-072-01 are required. All parts removed should be sent back to the Parts Recall Center for further investigation.

Engine: 2.0L Duratorq-TDCi (Puma) Diesel
Engine: 2.2L Duratorq-TDCi (Puma) Diesel

krótkie tłumaczenie
TSB 18-2005
Jeżeli klient zgłasza występowanie odgłosu brzęczenia z paska napędu osprzętu przy pracy silnika na biegu jałowym, prawdopodobnie przyczyną są znaczne wibracje paska napędu osprzętu spowodowane drganiami wału korbowego przenoszonymi na napęd paska napędu osprzętu.
Aby to skorygować, należy zamontować zmodyfikowane koło pasowe wału korbowego razem z nowym paskiem napędu osprzętu oraz napinaczem paska napędu osprzętu.
zmodyfikowane koło o nr 1351731 nie do końca było zmodyfikowane i nie rozwiązywało problemu na 100% i jeszcze raz było zmieniane i obecnie produkowan są pod nr 1594853
marford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2010, 20:08   #295
ogodaw
ford::advanced
 
Avatar ogodaw
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 22-03-2008
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo MK3, MK4 VW Touareg
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM, 2.5T, 3,0 TDI
Rocznik: 2001 JEST 2007
Postów: 313
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam ja u siebie wymieniłem tylko kółko bo było uszkodzone, mechanik powiedział że napinacz jest dobry. Ale teraz żałuje, ponieważ jak ostatnio robiłem trase na klimie to znowu pojawił się ten chałas. Teraz znowu go nie słysze ale wiem że napinacz do wymiany CAŁY!!
Pozdrawiam
ogodaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2010, 22:12   #296
knabo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-06-2010
Model: focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

a ja pozbylem sie problemu i ... mondka. sprzedalem dziada. jezeli to wada fabryczna to ja mam za malo wyrozumialosci, zeby z tym spac spokojnie. szkoda troche bo jazda mondeo byla calkiem przyjemna.

p.s. proponujecie teraz jakies sensowne autko na wymiane za mondeo?
knabo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2010, 12:49   #297
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

[QUOTE=knabo;1464680
p.s. proponujecie teraz jakies sensowne autko na wymiane za mondeo?[/QUOTE]

Rozumiem że szukasz używanych aut:

1. Mazda 6 (najlepiej po FL, lata późne 2005- wczesne 2008 - we wcześniejszych modelach trzeba uważać na... blachy-rdzewiejące drzwi)

2. Honda Accord - komentarz zbędny

3. Alfa romeo 159 - jest to najmniej awaryjny model w historii AR i jeden z najmniej awaryjnych w tej klasie... normalnie jak nie włoskie auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2010, 21:15   #298
knabo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-06-2010
Model: focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

zastanawiam sie wlasnie nad mazda 6, saabem 9-3, volvo s40/v50 i passatem. Ale mondeo tak mnie skutecznie wyleczylo z diesla, ze w gre chodzi tylko benzyna. Dzisiaj ogladalem wlasnie ladnego saaba z 2006 roku i wrazenia pozytywne, choc na saaba zdecydoawc jest sie ciezko.

pozdrawiam klekoczace mondki
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
knabo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2010, 15:11   #299
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał akkc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co drugi mondek co przejeżdża obok mnie wydaje ten podobny denerwujący dźwięk, ewidentnie jest to wada konstrukcyjna !!
Coś ty! Jakby to była wada fabryczna, to Ford natychmiast przyznałby się i rozwiązałby problem. A to, że już 8 wersji felernego koła było, to po prostu przypadek (-:

knabo - nie zaśmiecaj tematu. Kup Alfę, polecam. Znajomy ma i jest na Ty z mechanikami - nie powiem dlaczego (-:
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2010, 08:23   #300
knabo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-06-2010
Model: focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś ty! Jakby to była wada fabryczna, to Ford natychmiast przyznałby się i rozwiązałby problem. A to, że już 8 wersji felernego koła było, to po prostu przypadek (-:

knabo - nie zaśmiecaj tematu. Kup Alfę, polecam. Znajomy ma i jest na Ty z mechanikami - nie powiem dlaczego (-:
dzieki juz mialem forda
knabo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.