Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2014, 13:00   #1
mascom
ford::advanced
 
Avatar mascom
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1999 Pb + Lpg
Rocznik: 2002
Postów: 490
Domyślnie Rdzewiejące tylne zaciski - jak zabezpieczyć?

Witam wszystkich.

Po raz kolejny mam problem z rdzą w środku tylnych zacisków hamulcowych. Nie pomaga wymiana uszczelnienia zacisku na nowe. Myślę, że problemem jest styk uszczelnienia z dźwigienką hamulca ręcznego. Podczas pracy dźwigienki uszczelnienie wyciera się, powstaje szczelina przez którą wpada woda do środka.

Po zimie mam problem albo z blokującym się ręcznym albo w ogóle z jego brakiem. Tym razem ręcznego nie mam na obu kołach. Czy ktoś ma jakiś pomysł, jak można poradzić sobie z problemem raz a dobrze? Problematyczna jest naprawa zacisków po każdej zimie.

Będę wdzięczny za każdy pomysł.


Ostatnio edytowane przez Andrzej ; 10-09-2014 o 16:34
mascom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2014, 13:04   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Problem z zaciskami hamulcowymi tył kombi - rdza w środku

Tylko regeneracja zacisków w specjalistycznym zakładzie uzdrowi twój problem. Zakup nowych, duże koszty, ze schrotu, nie wiadomo co kupisz.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2014, 22:35   #3
davidcie
ford::average
 
Avatar davidcie
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 23-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1.8 TD ENDURA-DE
Rocznik: 2000
Postów: 196
Domyślnie Osłona osłony hamulców tylnych w kombi

Mam nadzieję nietypowy temat nie zniechęci zbyt dużej ilości forumowej braci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Od kilku lat borykamy się w naszym Mondolocie z tylnymi hamulcami tarczowymi, a konkretnie częścią zajmującą się obsługą ręcznego. Mimo regularnej konserwacji rok temu do wymiany (od dawcy) poszły sprężyny odbijające ręczny (przerdzewiały na proszek), w tym roku zajrzałem przy okazji zmiany opon i znów pod kapturkiem jest nieciekawie.

Ale też namierzyłem źródło problemu: woda dostaje się do części obsługującej ręczny przez otwór w gumowym kaptuku, przez który przechodzi dzwignia w kształcie litery "U" przekładająca naciąg linki na ruch tłoczka. Na styku kapturka i dzwigienki jest mała szparka, przez którą jednak przez jeden sezon dostaje się wystarczająco dożo wody by doprowadzić środek do rozpaczy.

Rozwiązanie? Jeden zacisk od dawcy wyposażony był w (fabryczny?) "grzybek" / "kapelusik", który rzeczone newralgiczne miejsce osłaniał przed wodą. Po zimie ten zacisk jest w super stanie, mimo, że obie strony były retenerowane naraz.

Fotkę grzybka załączam, jutro dorzucę drugą. Czy ktoś z Was wie, gdzie można takir cudo kupić i czy ma toto jakiś nr FINIS? A może ktoś ma niepotrzebny zacisk do kombi Mk2 i przy nim owy grzybek..?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez davidcie ; 29-03-2014 o 12:13 Powód: Dodanie zdjęcia
davidcie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2014, 12:14   #4
davidcie
ford::average
 
Avatar davidcie
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 23-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1.8 TD ENDURA-DE
Rocznik: 2000
Postów: 196
Domyślnie Odp: Osłona osłony hamulców tylnych w kombi

Ps. Dodałem obiecane fotki z zaznaczonym grzybkiem.
davidcie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2014, 12:26   #5
davidcie
ford::average
 
Avatar davidcie
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 23-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1.8 TD ENDURA-DE
Rocznik: 2000
Postów: 196
Domyślnie Odp: Problem z zaciskami hamulcowymi tył kombi - rdza w środku

Ha ciekawe kolego bo ja i u siebie przerabiam ten temat! Ale [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jakoś nie trafiłem na Twój.

I u mnie co roku woda podciekała przez miejsce styku kapturka gumowego z dźwigienką ręcznego, ale traf chciał, że rok temu kupując zaciski ze szrotu trafiłem na grzybek, który służy osłonie tego miejsca. W moim wątku pytałem, czy ktoś coś o owym grzybku wie więcej - czy występuje jako część zamienna i czy można go zakupić osobno.

Zerknij na powyższy temat, wrzuciłem fotki tego ustrojstwa.
davidcie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2014, 09:56   #6
davidcie
ford::average
 
Avatar davidcie
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 23-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1.8 TD ENDURA-DE
Rocznik: 2000
Postów: 196
Domyślnie Odp: Osłona osłony hamulców tylnych w kombi

Zerkałem jeszcze do Microcata, ale niestety owe kapturki nie występują jako osobny indeks FINIS. Czy ktoś z Was widział je może w sklepach motoryzacyjnych czy raczej pozostaje w takim razie szukać na szrotach?

Ponawiam również apel — jeśli ktoś ma taki kapturek w garażu lub Mondku na rozbiórkę, chętnie odkupię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
davidcie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2014, 11:53   #7
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Osłona osłony hamulców tylnych w kombi

daj ogloszenie w dziale kupie
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2014, 12:54   #8
davidcie
ford::average
 
Avatar davidcie
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 23-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1.8 TD ENDURA-DE
Rocznik: 2000
Postów: 196
Domyślnie Odp: Osłona osłony hamulców tylnych w kombi

1olek, Dobry pomysł — zamieszczone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Choć pewnie znając życie czeka mnie niejedna wycieczka krajoznawcza po okolicznych i dalszych szrotach...
davidcie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2014, 13:21   #9
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Osłona osłony hamulców tylnych w kombi

na mondeoklubpolska.pl w dziale ogloszen koledzy rozbieraja auta na czesci, napisz czego szukasz i 100% ze znajdziesz.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.