Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-03-2015, 18:51   #11
potryk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-06-2013
Model: 1996 9. os.
Silnik: 25D
Rocznik: 1996
Postów: 11
Domyślnie Odp: Przeróbka automatu na manual

Właśnie szukam na forum, w gogle i jedyne co znalazłem na temat wiązki ale to w wątku o galaxy że chodzi o podłączenie wstecznego.

Auto lawetą będzie ściągnięte za parę dni bo stało mi się to w Łodzi a jestem z Gdyni, części jak i mechanika mam nagranego na taki przeszczep jedynie mocna debata jest na temat wymiany wiązki.
A auto jest mi niezbędne dlatego zanim ściągnę i kupie wszystko to wole mieć jakąś wiedzę na temat tego co i jak.

potryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2015, 21:15   #12
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Przeróbka automatu na manual

A ekonomicznie jest to uzasadnione? Automat umarł kompletnie? Nic już nie da się z nim zrobić?
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2015, 22:11   #13
Robert_Taki
ford::advanced
 
Avatar Robert_Taki
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 06-09-2007
Skąd: Northern Ireland/Rzeszów
Model: Mondeo mk4 Saloon
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 314
Domyślnie Odp: Przeróbka automatu na manual

Wymiana automatu na manual to błąd.Koszty przekroczą naprawę skrzyni automatycznej,a i tak nie ma pewności co do prawidłowego działanie po wymianie całego systemu napędowego.
Robert_Taki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2015, 09:54   #14
potryk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-06-2013
Model: 1996 9. os.
Silnik: 25D
Rocznik: 1996
Postów: 11
Domyślnie Odp: Przeróbka automatu na manual

Witam.
Wymieniłem w mondeo z 2002 r skrzynie automat tiptronic jatco na manualną.
Poległem na podłączeniu licznika prędkości.
W tiptroniku impulsator jest gdzieś w środku skrzyni i nie mogę dojść jakie przewody są odpowiedzialne za sygnał, w manualu impulsator jest przy prawej półosi.
Prawdopodobnie przez to świeci się ABS i TC oraz auto jedzie do 4000 obr., wskaźnik paliwa wariuje.

Ma ktoś jakieś rozwiązanie ?
Wiązki ani komputera nie wymieniałem teraz walczę w poszukiwaniu odpowiedniego przewodu dającego impuls na licznik.
potryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2015, 13:48   #15
dopawcia
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-07-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 64
Domyślnie Odp: Przeróbka automatu na manual

Czytam ten wątek i oczom nie wierzę. Serio robicie taką rzeźbę że wymieniacie automat na manual ? Naprawdę nie da się naprawić automata albo wymienić na zdrowy automat ??
dopawcia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2015, 20:21   #16
Maniak
ford::advanced
 
Avatar Maniak
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Lincoln UK
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 393
Domyślnie Odp: Przeróbka automatu na manual

dopawcia zależy jak wykonane. Jak ja bym robił to bym wszystko przekładał tak ze byłoby jak z fabryki.
potryk musisz kompa zmienić/ przeprogramować.
__________________
Mondeo mk4 Titanium X Sport Panther Black 2.2 TDCI
Maniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2015, 22:26   #17
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Przeróbka automatu na manual

Cytat:
Napisał potryk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Wymieniłem w mondeo z 2002 r skrzynie automat tiptronic jatco na manualną.
Poległem na podłączeniu licznika prędkości.
W tiptroniku impulsator jest gdzieś w środku skrzyni i nie mogę dojść jakie przewody są odpowiedzialne za sygnał, w manualu impulsator jest przy prawej półosi.
Prawdopodobnie przez to świeci się ABS i TC oraz auto jedzie do 4000 obr., wskaźnik paliwa wariuje.

Ma ktoś jakieś rozwiązanie ?
Wiązki ani komputera nie wymieniałem teraz walczę w poszukiwaniu odpowiedniego przewodu dającego impuls na licznik.
W manualu poliftowym sygnal jest brany z ABS'u w przedliftowej skrzyni masz impulsator na skrzyni. Ty masz auto przedliftowe i potrzebujesz przedliftowej skrzyni. Wstawiles zla skrzynie, teraz potrzebujesz kolejnych dwoch dni walki aby to uruchomic, pisz do kolegi fundil on uruchomil szybkosciomierz, ale o szczegoly pytaj jego. Tu link do niego: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !

Ostatnio edytowane przez 1olek ; 20-03-2015 o 22:30
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2019, 09:40   #18
mascom
ford::advanced
 
Avatar mascom
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1999 Pb + Lpg
Rocznik: 2002
Postów: 490
Domyślnie Odp: Przeróbka automatu na manual

Odświeżę trochę temat bo mam kilka pytań co do swapu na manual (Mondeo MK3 2.0 145KM CJBB 2002r ).

1. Czy po odłączeniu wiązki od automatycznej skrzyni silnik pali??
2. Czy po wymianie samej mechaniki i podłączeniu czujnika położenia dzwigni od automatu na pozycje D samochód będzie jeżdził? Nie byłyby podłączone chwilowo żadne wtyczki od skrzyni manualnej, wtyczki przy pedałach itp. Czego się spodziewać? Brak wskazań prędkości samochodu, brak wstecznego. Jakie będą obroty po wciśnięciu sprzęgła?

No i teraz drugi etap prac, elektryka:

1. Rozumiem, że komputer pozostaje bez żadnych zmian, nie ma potrzeby w nim nic programować? Wystarczy jedynie zmienić wiązkę elektryczną w komorze silnika? Czy po podłączeniu kabla od czujnika prędkości w skrzyni odczyty licznika będą już ok??

2. Czy wiązki od kabli dla przedlifta 1.8 i 2.0 są takie same?

3. Gdzie podłączyć czujnik pedału sprzęgła?? Czy też jest potrzebna wiązka do tego??

4. Co z pozbyciem się czujnika położenia dzwigni z automatu?? Należy coś zmostkować na stałe?


Może ktoś przechodził przekładkę w benzynie przedliftowej 1.8 lub 2.0 i dokładnie opisałby jak u niego wyglądała cała operacja.

Czy wie ktoś gdzie w okolicach Katowic można ogarnąć przynajmniej kwestię mechaniczną lub całość??

Ostatnio edytowane przez mascom ; 13-07-2019 o 09:46
mascom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2019, 12:23   #19
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Przeróbka automatu na manual

Bez przekonfigurowania PCM i zegarów, prawdopodobnie również wgrania innego softu, pod manual do PCM to raczej powyżej 90km/h nie pojeździsz.

Programowanie w Katowicach pytaj u Tadeusza @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2019, 13:35   #20
mascom
ford::advanced
 
Avatar mascom
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1999 Pb + Lpg
Rocznik: 2002
Postów: 490
Domyślnie Odp: Przeróbka automatu na manual

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bez przekonfigurowania PCM i zegarów, prawdopodobnie również wgrania innego softu, pod manual do PCM to raczej powyżej 90km/h nie pojeździsz.

Programowanie w Katowicach pytaj u Tadeusza @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .
Dlatego chciałem się spytać kogoś kto już robił coś takiego. Jedni piszą, że komputer pozostaje bez grzebania, inni że trzeba w nim coś grzebać i konfigurować. Są nawet ludzie którzy pozostawiają starą wiązkę i do niej robią połączenia. Chciałbym wszystko ogarnąć w jak najmniej kłopotliwy sposób ale jednocześnie nie robić prowizorki.
mascom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.