Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-11-2010, 08:16   #11
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Podgrzewanie lusterek - jak mocno powinny grzać

Cytat:
Napisał Paintbox_team Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jedni mówią, że w wersji ghia poniżej 0 stopnia same się grzeją, drudzy, że trzeba odpalić tylną szybę i wtedy...
Nic samego sie nie robi,lusterka się grzeją razem z tylną szybą...

__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2010, 08:21   #12
ravelkepno
ford::average
 
Avatar ravelkepno
 
Zarejestrowany: 29-09-2009
Skąd: Kępno - Wielkopolska
Model: Ford Galaxy GHIA
Silnik: 1.9 TDI 110KM (AFN)
Rocznik: 1998
Postów: 143
Domyślnie Odp: Podgrzewanie lusterek - jak mocno powinny grzać

Ja mam wersję GHIA fabryczną i lusterka się grzeją dopiero po włączeniu ogrzewania tylnej szyby.
ravelkepno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2010, 08:45   #13
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: Podgrzewanie lusterek - jak mocno powinny grzać

I nie ma co pisać że te typy tak mają bo w ten sposób powstają legendy. U mnie zarówno tylna szyba jak i lusterka bardzo ładnie odparowują a z lusterek tak jak u kolegi wcześniej aż się para unosi.
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2010, 09:14   #14
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Podgrzewanie lusterek - jak mocno powinny grzać

Dokładnie...ja moge napisać że te "typy tak NIE MAJĄ"...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2011, 20:08   #15
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Podgrzewanie lusterek - jak mocno powinny grzać

Chciałbym się upewnić: Ogrzewanie lusterek działa tylko z ogrzewaniem tylnej szyby?

A nie mają grzać razem z przednią szybą?

Pytam, bo właśnie ostatnio wjechałem na szybkie mycie autka na trasie (temp. ok -10st) i niestety lusterko lewe zamarzło (razem z pianą). Włączałem przednią szybę ale nic nie pomagało. Prawe czyste a lewe zamarznięte. Zatrzymywałem się próbowałem płynem ze spryskiwaczy ale nie dałem rady go odmrozić - oj cieżka była jazda bez lusterka. Po przeczytaniu tego maila przyszło mi do głowy że może mam sprawne ogrzewanie tego lusterka ale go poprostu nie włączyłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Fakt, że prawe nie było zamarznięte ale może dlatego, że go nie zachlapałem albo spłuknąłe, wysuszyłem (nie wiem). Nie przyszło mi do głowy, żeby sprawdzić razem z tylną szybą.
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2011, 21:45   #16
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Podgrzewanie lusterek - jak mocno powinny grzać

Cytat:
Napisał Grzenio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałbym się upewnić: Ogrzewanie lusterek działa tylko z ogrzewaniem tylnej szyby?
U mnie tak jest i jeszcze nie spotkałem się żeby było gdzieś inaczej

Cytat:
Napisał Grzenio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie mają grzać razem z przednią szybą?
Nie.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2011, 07:53   #17
Krzyzak-2005
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: Wawa
Model: Galaxy MK II
Silnik: Był 1.9tdi AUY Jest 2.3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 87
Domyślnie Odp: Podgrzewanie lusterek - jak mocno powinny grzać

Witam, zakupiłem wkłady asferyczne z tej aukcji [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] od glasko1 i chciałem podzielić się wrażeniami. Uczucia mam mieszane, tzn. co do samego szkła nie mam zastrzeżeń widać więcej i nie ma martwego pola. Jeśli chodzi o grzanie to są przyklejone maty 10W, szybkość odladzania jest identyczna jak w fabrycznych.Dużym minusem jest to że są one przyklejone na środku wkładu i nie ogrzewają dostatecznie jego boków.Oczywiście po dłuższym grzaniu całe szkło nagrzewa się odpowiednio ale w fabrycznym zestawie to już dawno by cała woda odparowała (robiłem testy przez miesiąc jeździłem z jednym wkładem fabrycznym a drugim nie oryginalnym). Dodam jeszcze że szkło do plastiku mocującego trzeba sobie samemu przykleić na taśmę dwustronną ( jest w komplecie )
Krzyzak-2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2011, 08:50   #18
torgi
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2008
Skąd: pomorskie
Model: GALAXY
Silnik: 1.9 TDI 85 KW
Rocznik: 2000
Postów: 129
Domyślnie Odp: Podgrzewanie lusterek - jak mocno powinny grzać

Cytat:
Napisał Krzyzak-2005 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dużym minusem jest to że są one przyklejone na środku wkładu i nie ogrzewają dostatecznie jego boków.Oczywiście po dłuższym grzaniu całe szkło nagrzewa się odpowiednio ale w fabrycznym zestawie to już dawno by cała woda odparowała (robiłem testy przez miesiąc jeździłem z jednym wkładem fabrycznym a drugim nie oryginalnym). Dodam jeszcze że szkło do plastiku mocującego trzeba sobie samemu przykleić na taśmę dwustronną ( jest w komplecie )
potwierdzam to wszystko co napisał przedmówca, rzeczywiście orginalne sa podgrzewane na całej powierzchni a te z tej aukcji nie (kupilem takie same) , zostaje tak ok 1, -1,5 cm powierzni na zewnątrz lusterka bez maty grzanej . Pisalem do sprzedawcy w tej sprawie to mi odpisal ze ,,ciepło się rozejdzie''
torgi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2011, 11:26   #19
Dopalacz
ford::advanced
 
Avatar Dopalacz
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Radom
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 275
Domyślnie Odp: Podgrzewanie lusterek - jak mocno powinny grzać

Prawda jest taka , że te wkłady z allegro to o kant du.y potłuc. Też kupiłem taki i żałuję. Nie wiem ile taka przyjemność kosztuje w ASO , ale jeżeli do 200-300pln to chyba warto. Wcześniej jak miałem passata , to kupiłem zamiennik w sklepie i było super ( grzał na całej powierzchni) , niestety do galaxa nie mają , pozostało allegro i ten szajs.
Dopalacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2011, 17:59   #20
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Podgrzewanie lusterek - jak mocno powinny grzać

Cytat:
Napisał Dopalacz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem ile taka przyjemność kosztuje w ASO
pytałem sie jakiś czas temu w aso VW to powiedziano mi że jeden kompletny wkład kosztuje 140PLN
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.