Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-03-2014, 16:52   #1
pierrot4
ford::amateur
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 06-02-2011
Skąd: opole
Model: mondeo ghia 2tdci
Silnik: 2tdci
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Powietrze w przewodzie paliwowym

Po wielu wizytach i roznych wersjach mechanikow okazalo sie ,ze powodem bardzo ciezkiego rozruchu jest powietrze w przewodzie paliwa wychodzacym z filtra do pompy,wymieniono filtr ,bak wyczyszczony ale do tej chwili jest bez zmian,czy przyczyna moze byc nieszczelnosc na zlaczu przewodow i czy w baku jest pompka bo niestety zaden mi jednoznacznej odpowiedzi nie dal,wymiana calej wiazki przewodow nie jest az takim finansowym problemem,uslyszalem rowniez wersje ,ze przyczyna moze byc zawor zwrotny cisnienia w pompie ale te bable ida juz od filtra,wiec malo dla mnie prawdopodobne aby moglby to byc ten zawor ale nie jestem az takim znawca.Transit 2,2 tdci 2009.

pierrot4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2014, 20:30   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Powietrze w przewodzie paliwowym

Nie ma pompki w zbiorniku - to jest przyczyna, że wchodzi powietrze przez nieszczelność, bo układ zasilania - w tej sytuacji - pracuje na podciśnieniu.

Skoro masz przezroczysty przewód pomiędzy filtrem i pompą i widzisz pęcherzyki powietrza - załóż jeszcze może na próbę taki odcinek przed filtrem - będziesz na 100% wiedział, czy winny jest filtr i jego mocowanie, czy może powietrze wchodzi gdzieś wcześniej...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2014, 06:43   #3
pierrot4
ford::amateur
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 06-02-2011
Skąd: opole
Model: mondeo ghia 2tdci
Silnik: 2tdci
Rocznik: 2002
Postów: 9
Smile Odp: Powietrze w przewodzie paliwowym

o to mi chodzilo,tez taka koncepcje bralem pod uwage i dzisiaj tak zrobie po prostu puszcze niezalezny waz do filtra i zobacze co sie bedzie dzialo dziekuje i pozdrawiam.
pierrot4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.