Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-10-2012, 20:48   #51
Waldi7388
ford::amateur
 
Imię: Waldi
Zarejestrowany: 31-10-2012
Skąd: Limanowa
Model: Landrover
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel)

....zgadzam się z danielr`em Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam

Waldi7388 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2012, 12:17   #52
Yawox
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Legionowo
Model: EDGE SPORT
Silnik: 2,7 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel)

No to tajemnica filtra rozwikłana. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Yawox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2013, 18:47   #53
Wojo666
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 29-11-2012
Skąd: Mysłowice
Model: MK4 Kombi lift
Silnik: 2.0TDCi 163KM Titanium S
Rocznik: 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel)

Dziś wymieniłem sobie samodzielnie klocki, końcówki drążków i filtr paliwa. Zastanawiam się jakim trzeba być idotą żeby po pierwsze filtr wpakowac pod auto, dwa odkręcać go od dołu *czyli rękawy, ręce, podłoga, buty i wszystko inne masz zalane i śmierdzące ropą), trzy po każdej wymianie bawisz się w odpowietrzanie. Zamiast zrobić zwykłą gruszkę do odpowietrzania układu, to gdzie tam. Po wymienie filtra zapalił, pochodził 2min i padł. Ja pierdziele ile ja sie namordowałem z odpowietrzaniem, cały garaż smierdzi ropą, ja wale jak bym pracował w rafinerii, pół silnika mam zasyfionego kapiącą ropą, garaż, podłoga. Ale jak zobaczyłem dzis zdjęcie gdzie jest filtr przeciwpyłkowy to już własnie zacząłem pić, zeby sie znieczulić przed wymiana, bo to już przekroczyło wszelkie pojęcie zdrowego rozsądku. Gratuluje inżynierom forda i ich kumplom z francji.
Wojo666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 07:45   #54
Sebastekatowice
ford::average
 
Avatar Sebastekatowice
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 02-10-2012
Skąd: Katowice
Model: MONDEO TYTANIUM X
Silnik: 2.0 tdci PowerShift 163KM i 390Nm Skrzynia automatyczna AWF21
Rocznik: 2009
Postów: 88
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel)

Ja też się namordowałem bo nie poczytałem na forum pierwszy raz zresztą. Wymieniłem filtr i patrzę a gruszki nie ma no i była jazda po około 4 godzinach udało się odpalić. Stworzyłem własny wynalazek do odpowietrzenia, następnym razem będzie ok. Zgadzam się z Wojo666 inżynierom z Forda trzeba pogratulować udoskonaleń. Wcześniej miałem dwie Laguny i nie było takich dziwnych wynalazków.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo Tytanium X PowerShift 2.0 tdci 163 KM i 390 Nm
Laguna 1999 FL 1.9 dti 98 KM
Laguna 2006 FL 1.9 dci 130 KM
Sebastekatowice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 17:30   #55
tocamartin
ford::average
 
Avatar tocamartin
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 26-12-2012
Skąd: BOR
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 12.2018
Postów: 192
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel)

witam wszystkich
Powiedzcie mi proszę czy przy wymianie oleju (w tym oczywiście filtru oleju)
1. Filtr powietrza również powinien być wymieniony?
2. Filtr paliwa w każdym mondeo po 2007 co 60tyś do wymiany?
Kupiłem autko niedawno i juz wymieniłem olej + filtr oleju. Nie mam informacji natomiast co jeszcze było/nie było wymieniane.
Wiem, że nie w temacie ale juz zapytam o wszystko... powiedzcie mi jeszcze jak sprawdzić jaki mam rozrząd i co ile sie wymienia w mk4 '07 130km 2.0?
tocamartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 21:02   #56
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel)

Ad.1 Tak
Ad.2 Tak zaleca serwis , częstsza wymiana mile widziana

Wymień filtr powietrza oraz filtr paliwa.
Rozrząd masz na pasku + łańcuszek , serwis zaleca wymianę co 200 tys.
Jeżeli auto z drugiej ręki,bez 100 % pewnego przebiegu , rozrząd też do wymiany

Na przyszłość poszukaj na interesujących Cię tematów forum(szukajka) ,
pozdrawiam
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2013, 05:24   #57
tocamartin
ford::average
 
Avatar tocamartin
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 26-12-2012
Skąd: BOR
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 12.2018
Postów: 192
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel)

Co do przebiegu to mam udokumentowany cały przebieg. Poprzedni właściciel wymieniał regularnie olej co 20tys. (ksiazka serwisowa) Pozostalych nie ma tam napisanych informacji. Za resztę odpowiedzi dziękuję.
tocamartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2013, 20:09   #58
Yawox
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Legionowo
Model: EDGE SPORT
Silnik: 2,7 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 20
Smile Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel)

Cytat:
Napisał Wojo666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś wymieniłem sobie samodzielnie klocki, końcówki drążków i filtr paliwa. Zastanawiam się jakim trzeba być idotą żeby po pierwsze filtr wpakowac pod auto, dwa odkręcać go od dołu *czyli rękawy, ręce, podłoga, buty i wszystko inne masz zalane i śmierdzące ropą), trzy po każdej wymianie bawisz się w odpowietrzanie. Zamiast zrobić zwykłą gruszkę do odpowietrzania układu, to gdzie tam. Po wymienie filtra zapalił, pochodził 2min i padł. Ja pierdziele ile ja sie namordowałem z odpowietrzaniem, cały garaż smierdzi ropą, ja wale jak bym pracował w rafinerii, pół silnika mam zasyfionego kapiącą ropą, garaż, podłoga. Ale jak zobaczyłem dzis zdjęcie gdzie jest filtr przeciwpyłkowy to już własnie zacząłem pić, zeby sie znieczulić przed wymiana, bo to już przekroczyło wszelkie pojęcie zdrowego rozsądku. Gratuluje inżynierom forda i ich kumplom z francji.
Powiem tak. Faktycznie umiejscowienie filtra jest nietypowe jak na diesla, ale odrobina inwencji i można wymienić filierek bez kąpieli w ropuszce. Wystarczy przed rozkręceniem puszki od filtra założyć wężyk na ten wystający króciec. Następnie poluzować plastikową śrubę filtra, paliwo zleci i spokojnie można otworzyć filtr. Z odpowietrzaniem też niema problemu patent działa i sprawdza się u innych. Jak coś mogę pożyczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Yawox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2013, 20:34   #59
wojta2010
ford::average
 
Imię: WOJTEK
Zarejestrowany: 27-11-2011
Skąd: crawley
Model: mondeo MK4
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 102
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel)

Cytat:
Napisał Sebastekatowice Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja też się namordowałem bo nie poczytałem na forum pierwszy raz zresztą. Wymieniłem filtr i patrzę a gruszki nie ma no i była jazda po około 4 godzinach udało się odpalić. Stworzyłem własny wynalazek do odpowietrzenia, następnym razem będzie ok. Zgadzam się z Wojo666 inżynierom z Forda trzeba pogratulować udoskonaleń. Wcześniej miałem dwie Laguny i nie było takich dziwnych wynalazków.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprobujcie wymienic w dieslu 2.2 hahah to jest dopiero zabawa polecam wszystkim ktorzy wezma sie za wymiane filtra na wylocie z niego podlaczyc urzadzenie do odsysania plynu hamulcowego jak pojawi sie diesel potem podlaczyc wszystko odpalic i zapomniec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zreszta chyba wszystkie fordy maja problem z odpaleniem po wymianie filtra co dziwne mits outlander z tym samym silnikiem 2.2 nie co jest bardzo dziwne
wojta2010 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2013, 13:08   #60
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel)

Panowie jestem po wymianie filtra u znajomego mechanika. Roboty 15 minut bez kombinacji.
Odkręcił obudowę, wypiął wężyki a następnie wysunął filtr razem z obudową, włożył nowy, zalał ropą i po problemie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.