Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2016, 20:01   #31
pablos79
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus 2 MK2 FL
Silnik: 1.6 16V TI-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 191
Domyślnie Odp: [Poradnik]Focus. Koniec ze smugami od płynu do spryskiwaczy na masce!

koledzy,
przyznam że temat mnie też ciekawi bo szl.... mnie trafia po każdym użyciu sprysków, ostatnio nawet zonie zabroniłem uzywać i mam w bagażniku ręczniki papierowe i cif do szyb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co by temat ogarniać ręcznie,

mam pytanie, a co sądzicie o rozwiązaniu podwójny zaworek ? tzn przed lewym spryskiem zaworek i troche wężyka no i dłuższy wężyk do prawego ? zamiasdt dwóch zaworków?
po przeglądaniu niektórych zdjęć mam obawy czy aby spryski z zaworkami nie są za długie żeby weszła na nie potem osłona/wygłuszenie maski.

pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zaworek.jpg (6.4 KB, 140 wyświetleń)

__________________
Focus 2 MK2 FL TiVCT 115 -> 145 KM
PantherBlack
pablos79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2016, 06:05   #32
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: [Poradnik]Focus. Koniec ze smugami od płynu do spryskiwaczy na masce!

Cytat:
Napisał pablos79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam obawy czy aby spryski z zaworkami nie są za długie żeby weszła na nie potem osłona/wygłuszenie maski.
Nie ma z tym problemu.

Cytat:
Napisał pablos79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przed lewym spryskiem zaworek i troche wężyka no i dłuższy wężyk do prawego
Z tego dłuższego odcinka ci się będzie lać. Cały myk polega na tym, żeby odcinek między zaworkiem a dyszą był jak najkrótszy, bo tam się będzie zbierał płyn. Możesz śmiało zrobić tak jak na moich fotkach i nie będziesz miał problemów.
__________________
Ford Kuga 2.0 TDCi 180 KM manual MK2 FL ST-Line [Mica Shadow Black]
Ford Fiesta 1.25 Pb 82 KM manual MK7 pre-FL 4-d [Panther Black]
był Ford Focus 1.8 TDCi 115 KM manual MK2 FL Hatchback [Panther Black]
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2016, 16:18   #33
Haymaker
ford::average
 
Avatar Haymaker
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-04-2012
Skąd: Krotoszyn
Model: Focus / Mondeo/ Mondeo ST220
Silnik: 1.6 100KM / 2.0 Ecoboost 240 PS / 3.0 V6
Rocznik: 2010 / 2011 / 2006
Postów: 155
Domyślnie Odp: [Poradnik]Focus. Koniec ze smugami od płynu do spryskiwaczy na masce!

2 zaworki od pandy i nie kombinuj. Wygłuszenie nie przeszkadza w niczym. Sprawdzone czarna perła po FL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Haymaker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2016, 17:12   #34
pablos79
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus 2 MK2 FL
Silnik: 1.6 16V TI-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 191
Domyślnie Odp: [Poradnik]Focus. Koniec ze smugami od płynu do spryskiwaczy na masce!

Ja musze sie pochwalic - to samo. Focys polift czarna perla.
Wezyki kupilem na autoszrocie bo w leroy mieli tylko 6mm to nieco za duzo. A za wezyk dalem chyba 4 zl - za przyslowiowe piwo. Zaworki po 2zl sztuka no i nic nie sika po masce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakie to ciekawe ze najprostsze rzeczy sa najskuteczniejsze,
Dzieki za super artykul.
__________________
Focus 2 MK2 FL TiVCT 115 -> 145 KM
PantherBlack
pablos79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2016, 09:09   #35
mat91
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 22-07-2015
Skąd: Poznań
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: [Poradnik]Focus. Koniec ze smugami od płynu do spryskiwaczy na masce!

Witam serdecznie,
Zabrałem się za temat zaworków zwrotnych, ale ... są problemy, otóż:
1) Kupiłem zaworki takie jak kolega TARMAS ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])
2) Montaż taki sam jak wszyscy pisali, czyli montujemy na ostatnim odcinku przed dyszą, strzałka na zaworku zwrócony w kierunku dyszy
3) Ba! Nawet kupiłem nowiutkie dysze (mgłowe grzane, model dla MK3)
4) Efekt, niestety nadal cieknie, być może nie tak intensywnie jak dotychczas, ale mimo wszystko jak kończę psikać to jedna strużka z każdego spryskiwacza leci w dół po masce.

Krew mnie zalała !!! Powiedźcie proszę, czy popełniłem jakiś błąd ? Próbowałem już na kilka sposobów te zaworki montować i w różnych miejscach, efekt generalnie taki sam. Na logikę wydaję mi się, że te strzałki na zaworkach powinny być w przeciwnym kierunku, tak żeby ten płyn cofały, a nie pchały, ale wtedy to już kompletnie nic nie leci - sucha szyba. Zastanawiam się czy może to być kwestia samych zaworów, bo widzę, że nie niektóre zaworki (te z okrągłym środkiem) mają często średnice na wejściu i wyjściu ok 4 mm, a w moim zaworku jest z jednej strony duży otwór z drugiej mały.

P.S. Czytałem, że polecacie zawory do Fiata Pandy, pytanie do którego ? I jak ten zawór wygląda, bo dzwoniłem do Fiata i powiedzieli o zaworze, który jest potrójny ... a to chyba nie o to chodzi, co ?

Pomóżcie proszę ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
mat91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2016, 07:12   #36
mat91
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 22-07-2015
Skąd: Poznań
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: [Poradnik]Focus. Koniec ze smugami od płynu do spryskiwaczy na masce!

Temat szczęśliwie ogarnięty.
Winny był oczywiście zaworek, MUSI być Fiatowski z tym jakby małym zbiorniczkiem na środku, wtedy wszystko bangla. Zaworek prosty, który podałem w poscie poprzednim się NIE sprawdza - info dla potomnych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mat91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2016, 13:38   #37
qrczakos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2010
Skąd: Piła
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: 2007
Postów: 439
Domyślnie Odp: [Poradnik]Focus. Koniec ze smugami od płynu do spryskiwaczy na masce!

Podasz ktory konkretnie jest prawidłowy? Tez chciałem założyć

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
qrczakos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2016, 17:24   #38
Haymaker
ford::average
 
Avatar Haymaker
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-04-2012
Skąd: Krotoszyn
Model: Focus / Mondeo/ Mondeo ST220
Silnik: 1.6 100KM / 2.0 Ecoboost 240 PS / 3.0 V6
Rocznik: 2010 / 2011 / 2006
Postów: 155
Domyślnie Odp: [Poradnik]Focus. Koniec ze smugami od płynu do spryskiwaczy na masce!

Cytat:
Napisał mat91 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temat szczęśliwie ogarnięty.
Winny był oczywiście zaworek, MUSI być Fiatowski z tym jakby małym zbiorniczkiem na środku, wtedy wszystko bangla. Zaworek prosty, który podałem w poscie poprzednim się NIE sprawdza - info dla potomnych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No tak jak mówiłem.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał qrczakos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podasz ktory konkretnie jest prawidłowy? Tez chciałem założyć

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


qrczakos do mondeo nie ma.. kabelek możesz pociągnąć.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Haymaker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2016, 08:11   #39
mat91
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 22-07-2015
Skąd: Poznań
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: [Poradnik]Focus. Koniec ze smugami od płynu do spryskiwaczy na masce!

Kupowałem akurat stacjonarnie w Poznaniu, ale wygląda dokładnie jak ten
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mat91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2017, 10:13   #40
Yudaina
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2016
Skąd: WWA/POZ
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2013
Postów: 28
Domyślnie Odp: [Poradnik]Focus. Koniec ze smugami od płynu do spryskiwaczy na masce!

U mnie z kolei po montażu bardzo spadło ciśnienie w dyszach, z mgłowych zrobiło się psikadło.

Założyłem te zaworki ze zbiornikiem, tuż przed dyszami i póki co średnio to wygląda.
Yudaina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.