Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-09-2009, 13:44   #21
esco
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCi 140km
Rocznik: 2009
Postów: 91
Domyślnie Odp: Macie leasing?

Co do BZ WBK to rzeczywiście zapomniałem o nich ale znajomy właśnie podpisał z nimi umowę na 4 lata na samochód o wartości 42tys netto i ich oferta wcale nie rzuciła na kolana/ co do BRE to wypadli po środku stawki chociaż mam pośrednio (multibank) u nich konto. co do ubezpieczenia do tylko pzu, też miałem parę razy z casco naprawę i nie było żadnych problemów.

esco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2009, 07:07   #22
drinks
ford::average
 
Avatar drinks
 
Imię: drinks
Zarejestrowany: 27-12-2008
Skąd: Wrocław
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 175
Domyślnie Odp: Macie leasing?

Odświeżam temat, idzie koniec roku i może ktoś jeszcze prócz mnie będzie miał takie dylematy:
czy kupować auto w grudniu (leasing) ze względu na VAT, czy po nowym roku zmienią się znowu przepisy, oczywiście na naszą niekorzyść?
Co w przypadku, jeśli kupię (leasing) auto z pełnym odliczeniem VAT w tym roku, po zmianie przepisów dalej będę mógł odliczać VAT od rat leasingowych, czy już nie?
Może ktoś ma jakąś orientację w tym temacie?

pozdrawiam
__________________
one good cigar can change your day!
http://forum.cigaraficionado.com.pl/...936f4d2283.gif
drinks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2009, 10:11   #23
arczi_75
ford::advanced
 
Avatar arczi_75
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 336
Domyślnie Odp: Macie leasing?

VAT od rat leasingowych mogłeś odliczać tak samo w tym roku jak i w poprzednich. Leasing jest taką formą kredytowania, która pozwala na pełne odliczanie VAT-u. I zawsze w gronie przyjaciół i znajomych jest dyskusja czy leasing czy kredyt. Moim zdaniem oczywiście leasing, ale na rozsądnych warunkach. Co innego oczywiście VAT od paliwa.
arczi_75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2009, 10:13   #24
esco
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCi 140km
Rocznik: 2009
Postów: 91
Domyślnie Odp: Macie leasing?

Ja podpisałem leasing już w tym roku. Rozmawiałem z kilkoma prawnikami i wg nich zastosowanie ma tutaj reguła praw nabytych i jeśli leasing zarejestrujesz w US przed wprowadzeniem nowych przepisów to będziesz mógł dalej odliczać VAT od rat leasingowych. Co do paliwa to po zmianie na pewno nie. W ostatnim Auto Świat z tego tygodnia było info o tym, że Bruksela dała zielone światło rządowi i odliczanie VAT-u na pewno zostanie wstrzymane na 3 lata. W tym samym artykule pisali również że wstrzymanie odliczenia VAT-u od zakupu nie jest jeszcze przesądzone, jeśli jednak wejdzie to na pewno nie od stycznia. Kolega prawnik, który się tym interesował wątpi jednak w to, że cała ustawa zdąży przejść przez całą ścieżkę ustawodawczą,do końca roku są 2 miesiące więc trudno powiedzieć. Więc jeśli chcesz mieć pewność to kupuj w tym roku.
esco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2009, 10:44   #25
zan
ford::average
 
Avatar zan
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 07-10-2009
Skąd: uć
Model: S-Max/Fusion
Silnik: 2,0/1,6
Rocznik: 2009/2007
Postów: 85
Domyślnie Odp: Macie leasing?

[QUOTE=arczi_75;1268952]VAT od rat leasingowych mogłeś odliczać tak samo w tym roku jak i w poprzednich. Leasing jest taką formą kredytowania, która pozwala na pełne odliczanie VAT-u. QUOTE]

na poczatek powitam Was wszystkich - mam poważny zamiar przesiąśc się do S-maxa i forum podglądam od jakiegoś czasu,

a wracając do kwestii leasingu, czy jesteś pewien tego co piszesz o możliwości odliczania pełnego Vat-u ?? na pewno nie jest tak w przypadku wersji osobowej auta.
ja zastanawiałem się nad leasingiem, kredytem, osobówką czy ciężarówką i tak naprawdę to chyba nikt nie wie na czym stoja nabywcy aut,
jedyną w miare pewną odpowiedź może dac urząd skarbowy w którym się rozliczamy, bo kazdy inaczej może zinterpretowac.

ja w sumie zdecydowałem sie na wersję osobową i w leasingu, bo koszty są podobne co wersja ciężarowa jak uwzględni się koszt homologacji, kredytu i niepewności co do możliwości odliczania vatu w przyszłości,

pozdrawiam
zbyszek
zan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2009, 11:13   #26
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Macie leasing?

...od lat...i teraz także odliczam vat w ratach leasingowych..dodam że co rok mam kontrolę vata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2009, 11:33   #27
zan
ford::average
 
Avatar zan
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 07-10-2009
Skąd: uć
Model: S-Max/Fusion
Silnik: 2,0/1,6
Rocznik: 2009/2007
Postów: 85
Domyślnie Odp: Macie leasing?

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...od lat...i teraz także odliczam vat w ratach leasingowych..dodam że co rok mam kontrolę vata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
osobówka czy ciężarówka ??
zan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2009, 12:33   #28
esco
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCi 140km
Rocznik: 2009
Postów: 91
Domyślnie Odp: Macie leasing?

Ja czekam na ciężarówkę z hom. na 5 osób.Kratka a zwłaszcza jej montaż są obrzydliwe ale co zrobić??? Rachunek jest prosty. Samochód wart netto blisko 100tyś (dla ułatwienia przyjmijmy, że równe 100) czyli VAT do odliczenia 22tys,przy wersji osobowej max. 6000 czyli nawet po odjęciu 2400 za homologację jestem 13600 do przodu. Ja zdecydowałem się na leasing ze względu na szybko generujący się koszt, kredyt może i jest bardzie opłacalny ale mnie nie interesował. No a teraz niech mi ktoś powie czy gdzieś w ustawie jest napisane, że samochodu ciężarowego nie można przerobić potem na osobowy? Fotele są, pasy są więc z homologacją nie powinno być problemu.
esco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2009, 17:14   #29
zan
ford::average
 
Avatar zan
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 07-10-2009
Skąd: uć
Model: S-Max/Fusion
Silnik: 2,0/1,6
Rocznik: 2009/2007
Postów: 85
Domyślnie Odp: Macie leasing?

Cytat:
Napisał esco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochód wart netto blisko 100tyś (dla ułatwienia przyjmijmy, że równe 100) czyli VAT do odliczenia 22tys,przy wersji osobowej max. 6000 czyli nawet po odjęciu 2400 za homologację jestem 13600 do przodu. Ja zdecydowałem się na leasing ze względu na szybko generujący się koszt, kredyt może i jest bardzie opłacalny ale mnie nie interesował. No a teraz niech mi ktoś powie czy gdzieś w ustawie jest napisane, że samochodu ciężarowego nie można przerobić potem na osobowy?
według mnie jeśli zmienią się przepisy ( wszystko na to wskazuje ) to może byc problem z odliczaniem Vatu od rat leasingowych, dlatego IMO kredyt byłby bezpieczniejszy, ale za to dużo droższy co niweluje różnicę zysku na ciężarówce.

przerobi pewnie będzie można, tylko co na to US ??
zan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2009, 17:51   #30
krootki
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2007
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 181
Domyślnie Odp: Macie leasing?

Cytat:
Napisał arczi_75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
VAT od rat leasingowych mogłeś odliczać tak samo w tym roku jak i w poprzednich. Leasing jest taką formą kredytowania, która pozwala na pełne odliczanie VAT-u. I zawsze w gronie przyjaciół i znajomych jest dyskusja czy leasing czy kredyt. Moim zdaniem oczywiście leasing, ale na rozsądnych warunkach. Co innego oczywiście VAT od paliwa.
Wszystko prawda, ale tylko w przypadku ciężarówki lub "ciężarówki".

Cytat:
Napisał esco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No a teraz niech mi ktoś powie czy gdzieś w ustawie jest napisane, że samochodu ciężarowego nie można przerobić potem na osobowy? Fotele są, pasy są więc z homologacją nie powinno być problemu.
Jasne, że można. Ale dopiero rok po ostatnim odliczeniu VAT czy coś takiego. Dokładnie nie pamiętam - księgowy coś mi tam kiedyś mówił. Bo jeśli chodzi o sprawy techniczne to problemu nie ma żadnego - znajomy już kiedyś przerabiał Polo "ciężarowe" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krootki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.