Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-11-2010, 02:18   #71
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Cytat:
Napisał Andi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
INVERTER mógłbyś wrzucić filmik ze swojego silnika?
Kiedy rura od zaworu EGR powinna zacząć robić się ciepła - już na zimnym silniku czy dopiero na zagrzanym?
Otwarcie EGR następuje w 5sec. od odpalenia silnika, nieważne czy zimny czy ciepły,( rura powinna zacząć robić się gorąca) !!! Mniej wiecej tyle czasu potrzebuje pompa próżniowa żeby wytworzyć wystarczajace podciśnienie aby wciągnąć gruszkę od turbiny(po 1sec.) a następnie żeby otworzyć EGR !!!


Ostatnio edytowane przez INVERTER ; 11-11-2010 o 02:21
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2010, 02:25   #72
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Cytat:
Napisał Andi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wrzucam linki do filmików. Turbina zmontowana z innymi żaluzjami. Zmieniałem pozycję ogranicznika.
Pozycja oryginalna:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wkręcenie o 1 obrót:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wkręcenie o 2 obroty:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wykręcenie o 1 obrót:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wykręcenie o 2 obroty:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Obecnie ciśnienie nie przekracza 210kPa.
Praca turbiny jest bardziej cicha. Przyspieszanie jest płynniejsze i nie ma już aż takiego kopa przy 3000rpm. Po tylu próbach trudno mi już jest ocenić czy jest lepiej czy gorzej.
Zrobię dzisiaj konkretny film o turbo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak wstanę (około południa) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2010, 10:35   #73
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Cytat:
Napisał INVERTER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Otwarcie EGR następuje w 5sec. od odpalenia silnika, nieważne czy zimny czy ciepły,( rura powinna zacząć robić się gorąca) !!! Mniej wiecej tyle czasu potrzebuje pompa próżniowa żeby wytworzyć wystarczajace podciśnienie aby wciągnąć gruszkę od turbiny(po 1sec.) a następnie żeby otworzyć EGR !!!
No to u mnie tak nie ma. Rura jest zimna i po zdjęciu wężyka podciśnienia nic nie wciąga, dopiero na ciepłym to działa - czyli coś nie tak.
Cytat:
Napisał INVERTER
Zrobię dzisiaj konkretny film o turbo jak wstanę (około południa)
Brzmi obiecującoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2010, 13:43   #74
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Cytat:
Napisał Andi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to u mnie tak nie ma. Rura jest zimna i po zdjęciu wężyka podciśnienia nic nie wciąga, dopiero na ciepłym to działa - czyli coś nie tak.

To najwyraźniej masz przeciek w przewodzie podciśnienia !!! Odłącz przewód podciśnienia między zaworem EGR a elektro-zaworem sterującym i zaslep dziurę po nim(w elektrozawoże) jakimś kołeczkiem/wkrętem !!! Jest mozliwe że podczas jazdy takowy wyciek powoduje samoczynne otwarcie żaluzji w turbinie !!!

Brzmi obiecującoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Padało od rana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale zaczyna sieę rozwidniać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Odlacz EGRa i zaślep otwór po przewodzie w elektrozaworze sterujacym !!!

Ostatnio edytowane przez INVERTER ; 11-11-2010 o 13:47
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2010, 09:08   #75
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Szukałem, szukałem i znalazłem:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
z artykułu wynika, że tych sprężarek się nie regeneruje, ze względu na problemy z ustawieniem przepływu gazów...
Ale się wkopałem:/
Dzwoniłem do nich i jedyna szansa to na chybił trafił regulacja ogranicznika i długości cięgna.

Ostatnio edytowane przez Andi ; 12-11-2010 o 10:38
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2010, 19:00   #76
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Narazie nie miałem kiedy zrobić testu z EGR-em. Dodatkowo doszedł padający akumulator i 2 razy mi się zdarzyło, że auto zaczęło przerywać i zgasło - raz na parkingu a drugi raz podczas jazdy. Podczas jazy zaczęła mrugać sprężynka po tym jak auto zgasło. Błędów żadnych nie było - pewnie skasowała je próba odpalania i reset z powodu słabego akumulatora. Po tym zrobiłem około 120 km w zasadzie bez problemów.
INVERTER jak idzie kręcenie filmu? Pogoda pozwoliła?
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2010, 11:16   #77
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Wrzucam link do ciekawego artykułu, którym opisują problem, jaki mi też się przydarzył:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

INVERTER w Tobie cała nadzieja: gdyby udało Ci się nakręcić film na którym pokazujesz ciśnienie z odpiętym wężykiem, podpiętym i potem podczas obciążenia, to miałbym jakieś odniesienie.
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2010, 15:59   #78
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Cytat:
Napisał Andi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wrzucam link do ciekawego artykułu, którym opisują problem, jaki mi też się przydarzył:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

INVERTER w Tobie cała nadzieja: gdyby udało Ci się nakręcić film na którym pokazujesz ciśnienie z odpiętym wężykiem, podpiętym i potem podczas obciążenia, to miałbym jakieś odniesienie.
Cały weekend byłem zalatany, postaram się jutro to zkręcić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z dzisiejszej próby wynikły same problemy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pojawiło się falowanie wolnych obrotów w przedziale 900-1250obr/min !!! raczej niema to związku z turbo/egr ale skutecznie uniemożliwiło nakręcenie jakiegoś sensownego filmu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. cały czas skaczą wolne obroty !!!

Jutro wymiana zaworu na pompie CR, niedomagał już od pewnego czasu !!! no i nakręcenie filmu o zależnościach pomiędzy turbo/egr !!!

Ostatnio edytowane przez INVERTER ; 16-11-2010 o 17:52
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2010, 21:33   #79
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Cytat:
Napisał Andi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Narazie nie miałem kiedy zrobić testu z EGR-em. Dodatkowo doszedł padający akumulator i 2 razy mi się zdarzyło, że auto zaczęło przerywać i zgasło - raz na parkingu a drugi raz podczas jazdy.
Jutro czas na wymianę akumulatora.
Przyczyną nie działającego EGR-a jest zawieszony elektrozawór - zardzewiał chyba w środku - zawiesił się w pozycji zamknięty.
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2010, 17:57   #80
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Mam problem z falowaniem wolnych obrotów, postaram się to jutro rozwiązać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak dzisiaj odpaliłem auto, nagle obroty zaczeły skakać i tak się działo przez cały dzień. Momentami mam wrażenie że samochód sam dodaje gazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. podczas jazdy !!!


Podłączyłem kompa : ciśnienie na szynie Cr zamiast trzymać 230barów skacze między 250-300bar. Czyli zawór na pompie nie domyka tak jak powinien Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dodatkowo jest błąd: zbyt wysokie ciśnienie controlne na wtryskach !!!

Ostatnio edytowane przez INVERTER ; 16-11-2010 o 18:10
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.