Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2013, 16:53   #11
dudi781002
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-09-2010
Skąd: Inowrocław
Model: Ford Focus III
Silnik: 1.6 TDci
Rocznik: 2011
Postów: 32
Domyślnie Odp: Dziwnie buczy

Witam.No i koledzy pojechałem do mechanika i stwierdził ze to buczenie to uszkodzona rolka napinacza paska klinowego,wiec zostawiłem auto do wymiany.Po odbiorze stwierdził ze wszystko jest wporządku.Następnego dnia,rano odpalam samochód i............... buczy(adrenalina podskoczyła mi do max).Znajomy mi podpowiedział po wsłuchaniu sie ,że jest to turbina gdyż po zapaleniu i po chwilowym "włączeniu"sie buczenia ,i po zgaszeniu silnika słychać jakby coś stawało jakby odkurzacz przy wyłączaniu powoli staje silnik.Nie wiem co zrobić,chyba będe jezdził do póki nie padnie coś.Pozdrawiam

dudi781002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 17:07   #12
mario704
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-09-2012
Skąd: Knurów
Model: Focus
Silnik: 1,6 zetec SE
Rocznik: 2002
Postów: 129
Domyślnie Odp: Dziwnie buczy

Rusz kierownicą i zobacz czy buczenie zniknie.Na moje oko pompa wspomagania tak buczy jak zimna bo płyn gęstszy
mario704 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 18:06   #13
dudi781002
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-09-2010
Skąd: Inowrocław
Model: Ford Focus III
Silnik: 1.6 TDci
Rocznik: 2011
Postów: 32
Domyślnie Odp: Dziwnie buczy

Kolego ruszałem kierownicą,wciskałem sprzęgło i ciągle to samo,jak zimny silnik to buczy ,po nagrzaniu jest cicho.Co jeszcze ,może to ze jak przyspieszam na zimnym silniku to buczenie jest głośniejsze ze spadkiem obrotów cichsze ale mimo tego jest głośno.Poprostu słychać ze coś sie załącza i wyłącza a po nagrzaniu jest cicho.
dudi781002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 19:22   #14
mario704
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-09-2012
Skąd: Knurów
Model: Focus
Silnik: 1,6 zetec SE
Rocznik: 2002
Postów: 129
Domyślnie Odp: Dziwnie buczy

jak przyśpieszasz to szybciej kręci się sprężarka z klimy,alternator,pompa wspomagania i wszystko inne co napędza klinowy.
mario704 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 21:05   #15
nieznajomy
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: Sopot
Model: Focus MK1 Kombi
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 43
Domyślnie Odp: Dziwnie buczy

Jak byłem ze swoim autem u mechanika, to powiedział mi, że buczenie może być spowodowane uszkodzoną sztangą turbiny, bo to akurat u mnie się zepsuło. Niestety, jeszcze tego nie naprawiłem, dlatego nie mogę opisać, czy coś się zmieniło.
nieznajomy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2013, 10:43   #16
zimek
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-05-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Re: Dziwnie buczy

Hej,

Jak dla mnie to moze to byc webasto (eberspracher) czyli podgrzewacz silnika. Buczy jak samolot odrzutowy i ma za zadanie podgrzac silnik kiedy jest zimny. Ostatnio mam z tym problem bo nie dosc, ze zaskoczylo mnie buczenie to jeszcze leca kleby wymu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Sprawdz czy masz podgrzewacz.

Pozdrawiam!
zimek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2013, 16:42   #17
mario704
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-09-2012
Skąd: Knurów
Model: Focus
Silnik: 1,6 zetec SE
Rocznik: 2002
Postów: 129
Domyślnie Odp: Dziwnie buczy

a coś po Polsku? "kleby wymu"?
mario704 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2013, 18:34   #18
dudi781002
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-09-2010
Skąd: Inowrocław
Model: Ford Focus III
Silnik: 1.6 TDci
Rocznik: 2011
Postów: 32
Domyślnie Odp: Dziwnie buczy

Kolego zimek,podgrzewacza żadnego nie mam,stawiam na turbine że siada ,gdyż dziś oprócz "buczenia'' zaczęło być słychać taki trzepot jakby liść dostał sie w łopatki wiatraka.Ciekawe tylko jet to, że jak sie silnik rozgrzeje jest cisza,pracuje elegancko.
dudi781002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2013, 21:17   #19
graffka
ford::amateur
 
Avatar graffka
 
Imię: Anka
Zarejestrowany: 13-05-2012
Skąd: Zielona Góra
Model: FOCUS MK2
Silnik: DuraTec 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dziwnie buczy

Hej, mi też buczy odkąd mam focusa 1,6 w trakcie jazdy a jak puszczam go na luz to automatycznie cichnie, mam dziwne wrażenie że to są opony zimowe, czekam do końca marca i zmieniam opony i chce się przekonać czy to jest powód a jak to się nie zmieni to myślicie że na gwaracji mi jeszcze pokombinują i posprawdzają co jest przyczyną??
graffka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 17:41   #20
graffka
ford::amateur
 
Avatar graffka
 
Imię: Anka
Zarejestrowany: 13-05-2012
Skąd: Zielona Góra
Model: FOCUS MK2
Silnik: DuraTec 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dziwnie buczy

No i po problemie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Postanowiłam sprawdzić ciśnienie opon jak ktoś już pisał wcześniej. A więc miałam ciśnienia 2.0 i spuściłam do 1.8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i co i cisza super teraz w końcu słyszę tylko pracę silnika ... Nareszcie da się gadać w aucie bez darcia się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Naprawdę myślałam że to łożyska ale nie przy 49 000 km przejechanych i wyszły opony zimowe za twardo napompowane ....


Pozdrówka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
graffka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.