Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2009, 12:51   #1
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Focus II - EGR, trubina, dolot - okresowe czyszczenie

Witam,
Tak sobie "grzebałem" po forum i zacząłem czytać o EGRze, problemami z nim, czyszczeniem, zaślepianiem itp. Pojawiły mi się następujące pytania.

1. Czy, aby przedłużyć ich żywotność faktycznie czyścicie okresowo: EGR, Turbinę i układ dolotowy magicznym spray`em: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Czy może lepiej zostawić to wszystko w spokoju, a w zamian profilaktycznie przegonić go od czasu do czasu :-)?
2. Czy da sie dostać do tego EGRa, (1.6 TDCI 109KM) bez zdejmowania podszybia... ja sobie je tak pięknie przykleiłem klejem do szyb, żeby mieć święty spokój... a teraz wpadłem na pomysł, żeby zrobić mojemu EGRowi konserwacją.

maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2009, 15:46   #2
merchel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-04-2009
Skąd: Mrągowo
Model: c-max
Silnik: 1,6 tdci 109 KM
Rocznik: 2004
Postów: 263
Domyślnie Odp: Focus II - EGR, trubina, dolot - okresowe czyszczenie

Nie cytujemy poprzednika!

NIestety bez zdjęcia podszybia nie dostaniesz się do EGR-a. Sam jego demontaż też jest nieco kłopotliwy, ponieważ trzeba go rozłączyć od metalowej rury. EGR jest połączony z tą rurą metalową opaską zatrzaskową i nie jest łatwa do demontażu. Samo czyszczenie EGR-a jest na krótką metę. Najczęściej wycierają się prowadnice i jest to naturalne zużycie. Najpewniejszym rozwiązaniem jest zakup nowego zaworu , lecz jego cena odstrasz ok 1000 zł. Odradzam zakup używanych , bo nie wiadomo w jakim będzie stanie i jaki będzie jego żywot. Sam osobiście czyściłem 2 razy i niestety na wiele się to nie zdało , skończyło się wymianą na nowy. Kupiłem nówkę na allegro za 650 zł.

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 27-11-2009 o 17:08
merchel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2009, 17:02   #3
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Focus II - EGR, trubina, dolot - okresowe czyszczenie

Bo właśnie się zastnanawiałem, czy profilaktyka ma sens. Widzę, że Tobie na nic się nie zdało czyszczenie.
A powiedz mi, czym się objawiło, że EGR powiedzial papa? U mnie się starzyło raz, może dwa, że miałem zanik mocy na chwilę. Jednak tak poza, to śmiga wydaje mi się OK. Ma trochę turbodziurę na początku, ale to chyba normalne. Jak go kręcę tak, żęby nie spadł poniżej 1800-2000, to ciągnie OK.
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2009, 17:58   #4
wilku30
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-08-2009
Skąd: Legionowo
Model: Ford Focus III Titanium, Ford Fiesta ST line
Silnik: 2.0TDCI 203KM 505NM by EMsetup, 1.0 ecoboost 148KM 240NM
Rocznik: 2016, 2016
Postów: 215
Domyślnie Odp: Focus II - EGR, trubina, dolot - okresowe czyszczenie

Może ktoś wie czy jest możliwość zaślepienia EGR w silniku 2.0tdci 136KM i wyłączenia go programowo?
wilku30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2009, 21:15   #5
merchel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-04-2009
Skąd: Mrągowo
Model: c-max
Silnik: 1,6 tdci 109 KM
Rocznik: 2004
Postów: 263
Domyślnie Odp: Focus II - EGR, trubina, dolot - okresowe czyszczenie

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo właśnie się zastnanawiałem, czy profilaktyka ma sens. Widzę, że Tobie na nic się nie zdało czyszczenie.
A powiedz mi, czym się objawiło, że EGR powiedzial papa? U mnie się starzyło raz, może dwa, że miałem zanik mocy na chwilę. Jednak tak poza, to śmiga wydaje mi się OK. Ma trochę turbodziurę na początku, ale to chyba normalne. Jak go kręcę tak, żęby nie spadł poniżej 1800-2000, to ciągnie OK.
Generalnie nie odczuwałem specjalnie wielkich przypadłości. Wymieniłem go , ponieważ po podpieciu do kompa wyrzucało mi właśnie błąd przycinającego się zaworu EGR. Po skasowaniu błędu , ponownie wracał po kilku dniach. Czasem również potrafił zgasnąć szczególnie przy ruszaniu na swiatłach. Po wymianie, gaśnięcie silnika całkowicie zniknęło bezpowrotnie. Reasumując , myślę, zę warto go wymienić.
merchel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2009, 08:57   #6
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Focus II - EGR, trubina, dolot - okresowe czyszczenie

A jeszcze jedno, już z innej bajki. Gdzies na forum widziałem komentaż, że sposobem na EGRa jest...chip tuning. Że niby nowy soft ignoruje EGRa i nie ma znaczenie jego uszkodzenie. Coś mi się to nie wydaje prawdą... Pewnie Heiko musiałby się wypowiedzieć :-D
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2009, 18:29   #7
Darek-77
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Leszno
Model: ford focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: Focus II - EGR, trubina, dolot - okresowe czyszczenie

czy ktoś wie może co jest przyczyną utraty mocy w czasie jazdy tzn przełancza się na trub awaryjny jednak nie ma błędu w komputerze i serwis nie może sobie poradzić, chcąc jechać dalej z pełną mocą muszę zgasic silnik i odpałic ponownie,problem powtarza się różnie po 20km a czasami po 500 km,jak sobie z tm poradzic(silnik 2.0 TDCI 136 KM)
Darek-77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2009, 22:54   #8
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Focus II - EGR, trubina, dolot - okresowe czyszczenie

Co z tym czyszczenie EGRa i układu dolotowego? Czy ktoś orientuje się, czy wartoś stosować tę profilaktykę, czy też jest to kolejny chwyt marketingowy i szkoda sobie głowy zwracać?
Stosuje ktoś coś takiego: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.