Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2016, 20:49   #61
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Schemat układu Lucas Epic

Choć z czytaniem błędów w Epicu różnie bywa, to jednak warto je sczytać.
Ta podkładka też mnie zastanawia, u mnie też nie było, może to podkładka regulacyjna pod sprężynkę...

Skoro gumka... zniknęła, to jej szczątki dostały się do pompy. To, że paliwo wraca z pompy wcale nie znaczy, że zawór start-stop działa prawidłowo lub jego kanał jest drożny. Zawór zamyka tylko paliwo idące do nastawnika dawki wtrysku - czyli tylko to paliwo, które jest wtryskiwane, ale nie idące do wnętrza pompy. Natomiast z wnętrza pompy upuszcza paliwo zawór powrotny (kulka ze sprężynką).
Z zaworu start-stop paliwo idzie do sekcji tłoczącej i z niej do wtryskiwaczy. Tam też mogły się dostać szczątki gumki i coś zatkać lub zatrzeć...

Samodzielne grzebanie w pompie, rozbieranie i czyszczenie to wyższa szkoła jazdy, ja bym jednak zwrócił się do dobrego pompiarza...

__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2016, 08:50   #62
Kalamitek
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Przemyśl
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 1996
Postów: 108
Domyślnie Odp: Schemat układu Lucas Epic

Może być tak jak mówisz - resztki gumki w pompie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Choć to dziwne bo przed naprawą auto do samego końca chodziło! Czasami nawet bez błędów. Spróbuję jeszcze przedmuchać kanały kompresorem, może coś pomoże.
Jeszcze pytanie: do odpowietrzenia odkręcać wszystkie wtryski na raz, czy pojedynczo? Może lepiej odkręcać przewody zaraz za pompą? Pytam bo to mój pierwszy diesel i nie wiem czy napewno odpowietrzam tak jak trzeba?
Kalamitek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2016, 10:49   #63
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Schemat układu Lucas Epic

Najlepiej jest odkręcić dwa przewody przy wtryskach i kręcić tak długo, aż zacznie strzykać z przewodów paliwo. Wtedy dokręcasz i kręcisz dalej aż zacznie odpowiadać. Ale niektórzy odkręcają wszystkie przewody...

Skoro do końca gadał, a po wymianie twornika zdechł zupełnie, może sprawdź, porusz, tryśnij czymś wtyk wielopinowy pompy, może nie kontaktuje któryś z pinów. To się zdarza...

Twornik kupiłeś ten, który Gaz-Parts sprzedaje jako odpowiedni do Epica?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2016, 16:29   #64
WojciechLis
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 09-07-2016
Skąd: Garwolin
Model: Transit
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 1996
Postów: 3
Domyślnie Odp: Schemat układu Lucas Epic

Witam
Mam problem.Posiadam Transita rocznik 96(wersja skandynawska,2 akumulatory,klima).2.5 TD(pompa lucas epic) Kupiłem go okazyjnie.Od samego początku mam z nim problem.Jak uruchomię silnik przez kilka sekund jest dobrze,po czym spada moc,nie wkręca się,maksymalnie do 3tys.obr.,jak się go przytrzyma dłużej to pomalutku dojdzie do 3.5tys.obr.A jak się go zgasi i ponownie odpali ,to przez kilka sekund jest dobrze.Ma moc i się wkręca.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Okoliczni mechanicy rozkładają ręceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....Może ktoś miał ten sam problem i zna przyczynę usterki...

Bump: kupiłem tez twornik z gumką DELPHI 9109-719....ale jeden mechanik powiedział mi że to nie to..........Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WojciechLis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2016, 17:13   #65
Kalamitek
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Przemyśl
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 1996
Postów: 108
Domyślnie Odp: Schemat układu Lucas Epic

Mi udało się w końcu odpalić. Zrobiłem dwie rzeczy i nie wiem która przyniosła skutek:
- mój twornik przyszedł bez sprężynki. Pomyślałem że moja stara sprężynka może być już "ubita" więc rozciągnąłem ją w palcach, tak że jej długość bez rozciągania zwiększyła się o 1-1,5mm.
- odczepiłem klemy od akumulatora i zwarłem je ze sobą, żeby pozbyć się napięcia i zresetować sterownik.
Po tych zabiegach odpowietrzył się na samostarcie niemalże natychmiast (dosłownie 3-4 sek. ) Teraz wszystko działa.
Kalamitek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2016, 17:14   #66
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Schemat układu Lucas Epic

Cytat:
Napisał WojciechLis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kupiłem tez twornik z gumką DELPHI 9109-719....ale jeden mechanik powiedział mi że to nie to.........
Ale czy wymieniłeś? Wymiana jest prosta i szybka - warto to zrobić. Ten zawór nie pracuje tylko w dwóch położeniach, ale jest sterowany sygnałem PWM - cały czas wibruje i jest odpowiedzialny za dostarczanie paliwa do sekcji wtryskowej.

Czy błędy były sczytane?

Pompka podająca paliwo sprawna?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2016, 17:20   #67
WojciechLis
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 09-07-2016
Skąd: Garwolin
Model: Transit
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 1996
Postów: 3
Domyślnie Odp: Schemat układu Lucas Epic

Twornika jeszcze nie wymieniłem.....Błędy nie odczytane.Komputer nie mógł się połączyć.

Bump: Jak się wymienia ten twornik???? i gdzie on się znajduje?

Bump: Nie wiem czy jest sprawna pompka podająca paliwoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WojciechLis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2016, 18:07   #68
Kalamitek
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Przemyśl
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 1996
Postów: 108
Domyślnie Odp: Schemat układu Lucas Epic

Twornik jest z tyłu pompy, pod okrągłą wtyczką z kablami. Krok po kroku:
-odpinasz okrągły wtyk.
- odkręcasz plastikową osłonę (dwie śruby na górze i dwie z tyłu obok tej wtyczki). U mnie jedna była na trox T20, 3 na klucz imbusowy.
- odkręcasz 3 śruby trzymające wtyk do plastikowej osłony. Potem delikatne zdejmujesz całkiem ten plastik
- teraz można dobrać się do elektrozaworu. Jest to taka trapezowa blaszka pod tymi kablami, z tyłu pompy (nie ta z góry), przykręcony 4 śrubami na klucz imbusowy. Sruby trzeba odkręcać delikatnie, bo pod zaworem jest sporo małych elementów. Trzeba uważać żeby nic nie pogubić. Zawór jest dwóczęściowy, ale interesujący cie element jest bliżej silnika.
- przy skręcaniu trzeba dobrze ułożyć trzy oringi. Mają specjalne rowki na płaszczyźnie pompy.

Opis sprawdzenia pompki wstępnej jest już w tym temacie.
Kalamitek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2016, 18:13   #69
WojciechLis
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 09-07-2016
Skąd: Garwolin
Model: Transit
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 1996
Postów: 3
Domyślnie Odp: Schemat układu Lucas Epic

Dzięki.W Poniedziałek wymienię.
WojciechLis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2016, 16:22   #70
Kalamitek
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Przemyśl
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 1996
Postów: 108
Domyślnie Odp: Schemat układu Lucas Epic

Informacja do tematu:
Sprężynka pod twornikiem w stanie "spoczynku" powinna mieć długość 10,4mm.
Kalamitek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.