Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2011, 00:27   #1
marotorun
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: Toruń
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 DURATORQ TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 59
Smile stuki ..nie wiem skąd

no wlasnie.niedawno wymienilem półosie w galaxiaku(bylo juz strasznie glosno)i pewne odglosy pozostaly.mechanik mowil ze jeszcze musze wymienic krótką półoś tą co wchodzi do skrzyni.stwierdzil ze sa luzy.niestety nie wie skad te stuki dochodza.stuka podczas ruszania samochodu i podczas hamowania zwlaszcza na dziurach i garbach.nie ciagle,klika raz przy skrecie.kiedy na luzie skrecam kolami w miejscu to przed koncem pelnego obrotu kierownicy stuk,druga strona i to samo.powrot kierownicy na wprost,samochod rusza i stuk.wyjezdzajac z podjazdu tylem stuka przy kazdym skrecie.nie wiem sam skad sie wydobywa ten dzwiek,slysze go raz z jednej strony raz z drugiej.mechanik tez nie wie..mowil ze moze cos sie syplo na poduszkach kolumn mcpersona na górze lub kolumna kierownicy lub nie wymieniona jeszcze półoś krótka choc jadac na luzie tez potrafi kliknac.coz moze slabo wytlumaczylem o co mi chodzi ale tak juz bywa gdy sie czlowiek nie zna.dodam ze elementy zawieszenia ok.moze macie jakies pomysly na sprawdzenie tych 3 rzeczy by ew je wyeliminowac.

marotorun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2011, 09:47   #2
MarcusGawin
ford::advanced
 
Avatar MarcusGawin
 
Zarejestrowany: 11-05-2007
Skąd: Wiesbaden
Model: Hyundai ix35
Silnik: 2,0 VVTC
Rocznik: 11
Postów: 343
Domyślnie Odp: stuki ..nie wiem skąd

Może to śmiesznie zabrzmi ale czy łączniki stabilizatora są OK? Je trzeba wymieniać często mimo że nie widać organoleptycznie uszkodzeń. U mnie jak coś zaczyna stukać to pierwsze łączniki idą na tapetę. Koszt znikomy efekt gwarantowany :-)
Pozdrawiam
MarcusGawin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2011, 12:13   #3
devaluator
ford::professional
 
Avatar devaluator
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Elbląg
Model: Sharan, był Ford Galaxy
Silnik: TDI AUY był AHU @110KM
Rocznik: VW 2000 był Ford 1997
Postów: 1,149
Domyślnie Odp: stuki ..nie wiem skąd

Ja kiedyś walczyłem w toledo, 2 lata, wszystko niby ok a stukało. Okazały się gumy i łożyska na amortyzatorze przód. Jak mi zaczęło w Galu popukiwać i diagnosta nic nie zobaczył, wymieniłem te gumy z łożyskami i jest cisza.
devaluator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2011, 13:58   #4
nomi9
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2009
Skąd: Szczecin
Model: FORD GALAXY
Silnik: 1,9 TDI ASZ
Rocznik: 2003
Postów: 154
Domyślnie Odp: stuki ..nie wiem skąd

Witam prosty i skuteczny sposób na sprawdzenie to podlewarować przód ,wystarczy jedna strona i poruszać kołem w pionie jeśli to górne poduszki amortyzatorów a objawy na to wskazują to będzie wyraźny luz .Niestety trzeba się wtedy liczyć z wymianą kompletnych amorów bożadko udaje się odkręcić górne mocowanie bez cięcia. Pozdrawiam
nomi9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2011, 14:25   #5
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: stuki ..nie wiem skąd

Potwierdzam to co napisał kolega wyżej,miałem stuki najpierw z mocowań amorków a potem z zacisku hamulca - nie wiedziałem co dzwoni na dziurach,kopnęłem nogą w koło i już wiedziałem - sprawdź to.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2011, 18:19   #6
radekkacz
ford::average
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 17-11-2009
Skąd: siedlce
Model: galaxy
Silnik: 1,9tdi AUY
Rocznik: 2000
Postów: 58
Domyślnie Odp: stuki ..nie wiem skąd

ja tak mialem w golfie skrecam kola stuk prostuje tez stuk i okazalo sie ze dolne swoznie zwrotnicy leza a w galu jak na dolkach szczególnie na luzie wolno jadac i popukuje to jak kol. wyzej napisal laczniki samochodzik ciezki a czesci delikatne.pozdrawiam
radekkacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2011, 19:41   #7
FG01
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-11-2010
Skąd: Płock
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2,0 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 20
Domyślnie Odp: stuki ..nie wiem skąd

znalazłem się w podobnej sytuacji, długo nasłuchiwałem - problem był banalny pękła końcówka sprężyny - przy skrętach , na nierównościach, przy ruszaniu były stuki. Sprawdź.
FG01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2011, 20:44   #8
krisford
ford::beginner
 
Imię: kris
Zarejestrowany: 31-08-2007
Skąd: Flensburg
Model: GALAXY (MK2)
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2004
Postów: 25
Domyślnie Odp: stuki ..nie wiem skąd

Możesz też sprawdzić gumy na stabilizatorze.W escorcie miesiąc szukałem, i okazało sie, że to taka pierdoła. 10zł i jak reką odjął.
__________________
kris
krisford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 19:35   #9
marotorun
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: Toruń
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 DURATORQ TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 59
Question Odp: stuki ..nie wiem skąd

hi.z mechanikiem umowilem sie w tygodniu wiec posprawdzamy elementy o ktorych mowicie.no coz ,mam wrazenie ze z dnia na dzien jest coraz gorzej.powoli ruszajac i manewrujac kierownica slychac stuk i cos jakby odglosy lamania lodu.dojezdzajac do swiatel i hamujac jest to samo.ruszajac i nawet nie poruszajac kierownicy czyli na wprost to samo.jadac juz na 3 biegu i wyzej cisza.tylko manewry.jazda po dziurach,kocich lbach i progach zwalniajacych na 3 biegu cisza,na 1 biegu w/w dolegliwosci.pzdr
marotorun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 20:03   #10
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: stuki ..nie wiem skąd

Mistrzu, najlepiej i najprościej jedź na szarpaki. Tam sprawdzą dokładnie, bo nie wszystkie luzy wychodzą po podniesieniu samochodu.
Pozdro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.