Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-07-2011, 08:05   #11
nazar00
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2007
Skąd: siemiatycze
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 60
Domyślnie Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?

tulejki sie nie przesuwaja, kto takie bzdury naopowiadal, i jeszcze zeby migoimatem chwytac, zeby gume potopic, lepiej juz jakiegos kleju wpuscic i beda siedzialy wiecznie

nazar00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2011, 09:36   #12
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?

Cytat:
Napisał nazar00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tulejki sie nie przesuwaja, kto takie bzdury naopowiadal....
Kiedyś w mojej foce przy jeździe na zakręcie słychac było z tyłu takie głuche "puk". Okazało się, że źródłem tego "puk" była przesuwająca się jedna tuleja tego właśnie wahacza. Widziałem to osobiście, tak że z góry uprzedzam, abyś nie próbował mówic, że jakiś mechanik mi bzdur naopowiadał.
Pozdrawiam.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2011, 22:32   #13
FP93GS
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Okolice Krakowa
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?

Kupiłem te tulejki oczywiście Lemfordera 4 szt. 90 zł .. w weekend może zamontuje no bo jutro tzw " cukierki " też mają przyjść..
FP93GS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2011, 19:09   #14
klb
ford::beginner
 
Avatar klb
 
Zarejestrowany: 02-01-2011
Skąd: Kluczbork
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?

Moje auto aktualnie jest u mechanika i faktycznie dolega mu to co jest opisywane w tym wątku, mam wybite zawieszenie i mechanika stwierdził do wymiany tylny wahacz poprzeczny prosty oraz jakieś tulejki do tego. Za wymianę 2 wahaczy oraz komplet tulejek wraz z ustawieniem geometrii krzykną mi około 340zl plus do tego robocizna 1h robocizny liczony 80zl mówił ze mu z 2 h luźno zejdzie bo trzeba ciąć śruby. Waszym zdaniem to dużo za robociznę ?? w mojej okolicy brakuje porządnych mechaników
klb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2011, 20:18   #15
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?

Cytat:
Waszym zdaniem to dużo za robociznę ??
Moim zdanie jak zrobisz za 500zł to dobra cena.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2011, 11:44   #16
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?

Cytat:
........ do wymiany tylny wahacz poprzeczny prosty oraz jakieś tulejki do tego. Za wymianę 2 wahaczy oraz komplet tulejek....
Witam.
Czy masz na myśli wymianę tylko tych dwóch wahaczy czy również tulejek w pozostałych wahaczach? Co konkretnie składa się na 340 zł ?
Dwa lata temu za wymianę dwóch cukierków oraz tulei w wahaczach poprzecznych nośnych sprężyny płaciłem 400 zł (sama robocizna), przy czym trwało to dużo ponad 2 godziny (całe zawieszenie było wyciągniete).
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2011, 14:41   #17
Rafall78
ford::average
 
Avatar Rafall78
 
Zarejestrowany: 16-04-2008
Skąd: podkarpacie
Model: Focus I
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 58
Domyślnie Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?

Na wiosnę wymieniłem (wymienili na warsztacie) tzw. "kości dla psa" bo jak w innych fokach kółka zaczęły powoli stawać tak /--\. Z 4 śrub tylko jedna się odkręciła. Reszta do cięcia. Wahacze po 100zł za sztukę. Po wymianie sprawdzili całą geometrię z ustawieniem zbieżności (przód + tył). Na wydruku z komputera wszystkie pola na zielono (niby cała geometria ok.). Pozostaje mi wierzyć że tak w rzeczywistości jest.
P.S. Kółka stoją już prościej niż przed wymianą.
__________________
----------------
Computer
Numeric
Control
----------------
Rafall78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2011, 17:57   #18
klb
ford::beginner
 
Avatar klb
 
Zarejestrowany: 02-01-2011
Skąd: Kluczbork
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?

Cytat:
Napisał korek007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Czy masz na myśli wymianę tylko tych dwóch wahaczy czy również tulejek w pozostałych wahaczach? Co konkretnie składa się na 340 zł ?
Dwa lata temu za wymianę dwóch cukierków oraz tulei w wahaczach poprzecznych nośnych sprężyny płaciłem 400 zł (sama robocizna), przy czym trwało to dużo ponad 2 godziny (całe zawieszenie było wyciągniete).
za 340zl mam 2 wahacze oraz komplet tulejek do tego wraz z ustawieniem geometrii i do tego dochodzą koszty robocizny czyli1h 80zl
klb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2011, 21:23   #19
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?

Cytat:
za 340zl mam 2 wahacze oraz komplet tulejek do tego wraz z ustawieniem geometrii i do tego dochodzą koszty robocizny czyli1h 80zl
W dalszym ciągu nie kumam. Co to znaczy "dwa wahacze oraz komplet tulejek do tego..". Masz na myśli komplet tulejek do tych wahaczy? (to byłoby bez sensu, bo wahacze są z tulejkami).
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2011, 21:58   #20
klb
ford::beginner
 
Avatar klb
 
Zarejestrowany: 02-01-2011
Skąd: Kluczbork
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?

Cytat:
Napisał korek007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W dalszym ciągu nie kumam. Co to znaczy "dwa wahacze oraz komplet tulejek do tego..". Masz na myśli komplet tulejek do tych wahaczy? (to byłoby bez sensu, bo wahacze są z tulejkami).
na wydruku pisze tak:
Uszkodzenia zawieszenia tylnego:
- poprzeczne wahacze dolne strona L i P ( krótkie)
- przednie tuleje wahaczy wzdłużnych
klb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.