Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-07-2016, 22:44   #1
postrzepiony
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: KOZIENICE
Model: Maverick Fiesta
Silnik: 2,3 1,3
Rocznik: 2006 2007
Postów: 7
Domyślnie Alarm w Mavericku

Witam, zakupiłem forda Maverick rocznik 2006 vin WF0CU93Z97KA37837. W etisie nic o alarmie nie ma.... i alarmu też chyba nie ma :-(. Niby skóry, pełna elektryka, ja rozumiem, że w Szwajcarii aut nie kradna .......... ale jest już w Polsce, więc wykupiłem AC i chcę założyć alarm. Jaki ? Jak się zorientować czy jest wiązka alarmu i czego mi potrzeba ? Ktoś coś ? Czy w tej magicznej książce o naprawach [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mogą być jakieś wskazówki ? Jak przysiskam drugi raz przycisk zamknięcia na pilocie to migają kierunki ale nic nie "pika"......pod lampką nie ma jakichkolwiek czujników są tylko żarówki :-(


Ostatnio edytowane przez postrzepiony ; 17-07-2016 o 09:47
postrzepiony jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2016, 11:33   #2
Jarluk
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 29-05-2016
Skąd: Dolny Śląsk
Model: Maverick
Silnik: 2,3
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Alarm w Mavericku

Witam. Mam podobny dylemat. Maverick 2005. Kupiłem z uszkodzoną maską i błotnikiem. Także zauważyłem, że po dwukrotnym zamknięciu pilotem coś się w aucie uzbraja, czego dowodem jest powtórne zaryglowanie zamków i sygnał kierunkowskazami. Maska w tym samochodzie się nie domyka (uszkodzona). W roztargnieniu chciałem ją otworzyć bez odryglowania drzwi i własnie wtedy włączył mi się alarm dźwiękowy klaksonami. Nie mając przy sobie kluczyków w pierwszym odruchu odłączyłem akumulator. Pomogło, ale przy ponownym podłączeniu nadal trąbił, dopiero odryglowanie drzwi pilotem go uspokoiło. Czyli, że jakiś alarm posiada. Poza tym w przestrzeni bagażowej w rogu pod sufitem jest jakiś czujnik z diodami i nie wiem do czego on służy. Myślałem, że to czujnik ruchowy wnętrza, ale nie reaguje na ruch po uzbrojeniu alarmu.
Jarluk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2016, 21:26   #3
postrzepiony
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: KOZIENICE
Model: Maverick Fiesta
Silnik: 2,3 1,3
Rocznik: 2006 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Alarm w Mavericku

A sygnał był z klaksonu czy z syreny alarmu ? Bo ja takowej nie mogę u siebie zlokalizować.... muszę poszukać tego czujnika w bagażniku u siebie.

No dobra alarm się znalazł :-).... Po przyciśnięciu "kłódki" na pilocie uzbraja się i trwa to około 2 minut. Później próba otwarcia kończy się klaksonem :-) .

Ostatnio edytowane przez postrzepiony ; 21-07-2016 o 21:40
postrzepiony jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2016, 09:48   #4
Jarluk
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 29-05-2016
Skąd: Dolny Śląsk
Model: Maverick
Silnik: 2,3
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Alarm w Mavericku

Odkryłem do czego służy puszka z diodami w bagażniku - jest połączona z czujnikami parkowania. Jedna dioda - jeden czujnik. Sprytne, bo widać to w lusterku wstecznym i każde wykrycie przeszkody podczas cofania sygnalizuje odpowiednia dioda czyli czujnik.
Jarluk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.