Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2016, 11:33   #11
Przemo17101970
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 20-12-2014
Skąd: Gdynia
Model: c-max
Silnik: 1,8 benzyna/LPG
Rocznik: 2005
Postów: 355
Domyślnie Odp: Jak długo przepustnica potrzebuje na samoadaptacje...

Z powodu przepustnicy dzisiaj zresetowalem sobie forscanem wszystkie ustawienia adatacyjne.Samochod pracowal na wolnych obrotach az uzyskal wysoka temperature.Nastepnie chcialem podniesc obroty na jakies 1200 i tu nespodzianka.Naciskam delikatnie pedał gazu dosłownie minimalnie a obroty same rosną do gory caly czas bez opamietania.Puszczam pedal gazu obroty spadają tak na 1200 trzymaja chwile i spadają do obrotów jałowych.I nie wiem o co chodzi bo zwyczajnie nie mam teraz mozliwosci utrzymania jednych obrotów, same rosna po nacisnieciu pedału.Byc moze pedał juz konczy zywot

Przemo17101970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2016, 13:03   #12
easypaul
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin
Model: focus Cmax
Silnik: 2.0 TDCI automat
Rocznik: 2012
Postów: 11
Domyślnie Odp: Jak długo przepustnica potrzebuje na samoadaptacje...

Siema.
pewnie to już musztarda po , ale może przyda się komus kiedyś gdzieś...
Autoadaptacja TPS to proces w czasie którego ECU uczy się zakresu pracy potencjometra przepustnicy - to w wielkim skrócie.
Autoadaptacja przeprowadzana jest przez ECU na bieżąco - pod warunkiem że wciskacie pedał gazu w podłogę ( kto nie ?! )
Po resecie danych lub po zabawach z przepustnicą lub po dłuuuugim okresie z odpiętym aku należy przeprowadzić adaptację TPS.
1. kluczyk w stacyjkę - uruchamiamy elektrykę - nie startujemy silnika
2. 4-ro krotnie wciskamy pedał gazu do dechy i odpuszczmy do zera- powoli
3. wyłączamy stacyjkę - czekamy aż bestia zgasi wszystkie kontrolki itp
gotowe!

odpalamy autko i cieszymy sie z dobrej roboty :-)

P.S. za cholerę nie wiem jak ma to wyglądać w przypadku aut z kartą/kluczem ;-(

Ave!
__________________
może Ford ****o wort ale jedzie się jak Lord !

Ostatnio edytowane przez easypaul ; 18-08-2016 o 09:42
easypaul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2016, 06:35   #13
akutom82
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-07-2013
Model: Grand C Max
Silnik: 1.6 Ti VCT 125
Rocznik: 2012
Postów: 163
Domyślnie Odp: Jak długo przepustnica potrzebuje na samoadaptacje...

A jak wygląda sam proces czyszczenia ??? Gdzie ona się znajduje ??? Czy można bez odpinania też ja wyczyścić ??? Może ma ktoś jakiś dokładny opis ????
akutom82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2016, 14:47   #14
Fazik83
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 23-09-2015
Skąd: Dębica
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6 100 ps
Rocznik: 2005
Postów: 142
Domyślnie Odp: Jak długo przepustnica potrzebuje na samoadaptacje...

Przepustnica jest z przodu przed silnikiem - przymocowana jest do niej rura od filtra powietrza.

Zapłon OFF
Wtyczka przy przepustnicy do ściągnięcia.
Wykręcasz 4 śruby torx.
Czyścisz benzyną ten cały duży otwór. Plastików z boku nie odkręcasz bo to regulator.
Skręcasz i adaptujesz.
Fazik83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2017, 21:33   #15
sebek86
ford::amateur
 
Imię: Sebek
Zarejestrowany: 12-11-2012
Skąd: WSC
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 140 KM Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak długo przepustnica potrzebuje na samoadaptacje...

Panowie podpinam się pod temat, w mojej MK III od jakiegoś czasu zaczyna notorycznie występować problem z gaśnięciem przy dojeżdżaniu do skrzyzowania, ronda etc. do niedawna wydawało mi się, że problem występuje tylko podczas jazdy na LPG, ale jednak nie. to samo zaczyna dziać się również na benzynie. Jak podjeżdżam powolij do skrzyżowania to gaśnięcie występuje żadziej (jestem w stanie wodpowiednim momencie również dodać gazu) natomiast jak przychamowuję z większej prędkości to obroty spadają bardzo nisko i auto tak jakby zalewało... Wymieniony jest akumulator, przewody wysokiego napięcia, wyczyszczony przepływomierz, wymieniony ostatnio silniczek krokowy , mechanik próbował zwalczyć falujące obroty, ale komputer nic nie dał. Wykazuje 1 błąd - sonda labda, ale ponoć na LPG to normalka. Wspomniał że może to być własnie jeszcze powód przepustnicy. Co o tym myślicie?
sebek86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2017, 21:45   #16
Krystian25
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 12-02-2017
Skąd: Zielona Góra
Model: Cmax
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 23
Domyślnie Odp: Jak długo przepustnica potrzebuje na samoadaptacje...

Miałem to samo. Przy dojezdzaniu na luzie obroty spadały tak mocno, że potrafiła się zaswiecic kontrolka ładowania a następnie auto potrafiło zgasnąć. Wyczyściłem przepustnice i spokój. Ostatnio miewam delikatne falowania obrotów ale czyszczenie już nie dało takiego efektu jak za pierwszym razem więc powoli trzeba myśleć o nowej przepustnicy.

Bump: Miałem to samo. Przy dojezdzaniu na luzie obroty spadały tak mocno, że potrafiła się zaswiecic kontrolka ładowania a następnie auto potrafiło zgasnąć. Wyczyściłem przepustnice i spokój. Ostatnio miewam delikatne falowania obrotów ale czyszczenie już nie dało takiego efektu jak za pierwszym razem więc powoli trzeba myśleć o nowej przepustnicy.
Krystian25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.