Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-05-2016, 07:39   #341
dario6273
ford::professional
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: KUGA MK2 ST Line
Silnik: 2.0Tdci-200Km/450N
Rocznik: 2017
Postów: 1,115
Domyślnie Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz

Powiem szczerze ze wciągniecie wężyka silikonowego do uszczelki tez duzo daje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dario6273 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2016, 09:06   #342
Maco26
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz

Cytat:
Napisał dario6273 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiem szczerze ze wciągniecie wężyka silikonowego do uszczelki tez duzo daje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wciągałeś wczesniej opisywany węzyk do akwariów 8 mm czy jakiś inny? do uszczelek w drzwiach i nadwoziu czy tylko nadwozie?
Maco26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2016, 10:00   #343
WyszyN88
ford::average
 
Imię: On
Zarejestrowany: 08-04-2016
Skąd: Polska
Model: Mk4
Silnik: Diesel
Rocznik: 2010
Postów: 130
Domyślnie Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz

Cytat:
Napisał dario6273 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiem szczerze ze wciągniecie wężyka silikonowego do uszczelki tez duzo daje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy taki wężyk zmieści się jeszcze w uszczelki karoserii (bez drzwi) jak zainstalowało się "dodatkowe" uszczelki na drzwiach?
Czy już będzie za bardzo odpychało drzwi, próbował ktoś taką zabawę?
WyszyN88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2016, 10:14   #344
dario6273
ford::professional
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: KUGA MK2 ST Line
Silnik: 2.0Tdci-200Km/450N
Rocznik: 2017
Postów: 1,115
Domyślnie Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz

Wciagałem węzyk 6mm do uszczelek montowanych na karoseri i jest juz bardzo dobrze drzwi zamykają się normalnie trochę mniej klepiąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam zamiar jeszcze wciagnać do tych na drzwiach ale to już wyższa szkoła jazdyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dario6273 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2016, 10:53   #345
aerografit
ford::average
 
Avatar aerografit
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-04-2016
Skąd: Oświęcim
Model: Ford Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.0 TDci
Rocznik: 2008
Postów: 72
Lightbulb Wygłuszanie całego samochodu przy okazji rozbiórki - czy jest sens?

W obecnym etapie moich prac nad Mondeo MK4 kombi jest niemalże całkowicie rozebrane w środku (podsufitka, wyściółka, plastiki, obicia)... I tak zastanawiam się nad tym czy tak korzystając z okazji nie wygłuszyć sobie auta. Nie jestem co prawda jakimś zagorzałym audiofilem, ale jeśli to miałoby w jakiś sposób poprawić (i tak zapewne bardzo dobry) komfort, albo "uszlachetnić" auto to czemu nie?
Problem w tym, że jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o te sprawy. Wiem, że na rynku są dostępne różne materiały, z czego osobiście znam tylko maty bitumiczne (typu Boll), filce Poroso (gdzieniegdzie oryginalnie zamontowane) i te czarne gąbki wygłuszające/akustyczne z takimi "szpicami" (zabijcie mnie, nie wiem jak one się poprawnie nazywają) którymi często studia nagrań, kabiny czy duże kolumny głośnikowe są wyłożone w środku. Wiadomo jak jest: na allegro wszyscy sprzedawcy chwalą i w superlatywach opisują wszystkie rzekome wady swoich produktów, a praktyka często pokazuje co innego. Co polecacie, biorą pod uwagę, że nie chcę przy tym nadszarpnąć swojego budżetu, bo jak wspomniałem ma to być tylko skromne urozmaicenie auta tak przy okazji wykonywania innych prac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I jeszcze zastanawiam się nad jedną, bardzo ważną rzeczą dla mnie: czy np. jak wyłożę takimi matami bitumicznymi czy filcami to czy nie będą one sprawiały, że pod nimi będzie gromadziła się woda, która nie będzie w stanie uciec, co przyczyni się do korodowania karoserii? Tego przede wszystkim chciałbym uniknąć.

I pytanie czy w ogóle jest sens to robić waszym zdaniem czy dać sobie spokój? Poradźcie eksperty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo MK4 Trend inny niż wszystkie
CZĘŚCI MECHANICZNE z rozbiórki i CZĘŚCI WNĘTRZA, plastiki - Mondeo MK4 2007 kombi
Artystyczne malowanie aerografem tirów i samochodów - moja pasja

Ostatnio edytowane przez aerografit ; 22-05-2016 o 22:00
aerografit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2016, 13:27   #346
pedroski
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-11-2014
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi 163 KM by mayak
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz

Witam,

Przymierzam się do wyciszenia (juz po uszczelkach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) MKIV kombi (bagażnik, nadkola) i wytypowałem takie materiały:

GMS-03 Mata wygłuszająca 2w1 Butyl + pianka 2,5m2
GMS-07 Eco proliner mata butylowa bez alu 2mm 70x50cm

Do tego bitmat sugeruje użycie "pianki kauczukowej K6s na maty GMS-07"

Czy nie za dużo tego dobrego wszędzie sie zmieści? Przeglądałem różne warianty na forum i chyba nie spotkałem się z 3-ema warstamiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dzięki za odpowiedzi - chciałbym zamówić i część drugiej majówki poświęcić na Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pedroski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2016, 13:28   #347
Maco26
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz

Cytat:
Napisał dario6273 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wciagałem węzyk 6mm do uszczelek montowanych na karoseri i jest juz bardzo dobrze drzwi zamykają się normalnie trochę mniej klepiąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam zamiar jeszcze wciagnać do tych na drzwiach ale to już wyższa szkoła jazdyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A widzisz, a ja wczoraj wlasnie wciągnąlem z kolei w uszczelki drzwi a w karoserii jeszcze nieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zdecydowanie widać poprawe. Zastanawiam sie tylko czy wężyk z dwoch stron to juz nie za duzo?
Maco26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2016, 16:12   #348
dario6273
ford::professional
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: KUGA MK2 ST Line
Silnik: 2.0Tdci-200Km/450N
Rocznik: 2017
Postów: 1,115
Domyślnie Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz

Zależy jaki masz weżyk jak 6mm to chyba jeszcze nie będzie odpychać drzwiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dario6273 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2016, 16:41   #349
savo
ford::advanced
 
Avatar savo
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 09-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK 4
Silnik: 2.0 PB 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 229
Domyślnie Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz

Może należy zastosować oba wężyki, 6 mm do uszczelki drzwi, a 8 mm do uszczelki karoseriiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ściągnięcie uszczelki to skomplikowana operacjaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I nie ma problemu aby ją założyć ponownieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
savo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2016, 18:29   #350
Maco26
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz

ja uszczelki z drzwi nie ściągałem, też mam wężyk 6mm, u mnie uszczelka jest na takich białych spinkach (podobne do tych w listwie progowej tylko większe) i taśmie klejącej. stwierdziłem że mniej się narobię bez ściągania. wchodzi dość sprawnie, warto zacząć od miejsca zgrzania uszczelki (u mnie od strony zawiasów) jako pilota używałem drutu typu: Przewód elektroenergetyczny DY H07V-U 450/750V 1,5 AKS ZIELONKA

przyda się silikon w sprayu ale bez też się da - większa ilość cierpliwości i zaparcia potrzebna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kupiłem 30m, zostało mi z 8-10
Maco26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.