Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2015, 17:11   #1
TataBłażejka
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 30-04-2015
Skąd: Bielsko-Biała
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2007
Postów: 34
Domyślnie Drgania auta od silnika i falujące obroty biegu jałowego

Witam,

Ostatnio zauważyłem nierówną pracę silnika, zwłaszcza na niskich obrotach i biegu jałowym oraz zapaliła mi się żółta kontrolka silnika.

Z komputera odczytano 2 błędy;
1) Problem z zaworem EGR
2) Błąd związany a alternatorem.

Mechanik zasugerował wymianę cewek, świec oraz poduszki silnika, a błędy tylko skasował.

Jestem z nim umówiony za kilka dni, na te wymiany, a wczoraj znów zapaliła mi się kontrolka silnika.


Miał ktoś z Was już podobne problemy? Jak rozmawiać z mechanikiem tzn czy dobrze zrobił diagnostykę i o co go zapytać przy następnej wizycie?

TataBłażejka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2015, 17:22   #2
kleryk
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Mielec
Model: S-Max FL
Silnik: 2.0 Duratec-HE 145KM
Rocznik: 2010
Postów: 290
Domyślnie Odp: Drgania auta od silnika i falujące obroty biegu jałowego

O widzisz coś dla mnie. Mam podobnie tylko na razie jest to słabo odczuwalne, jedynie czuć na fotelu że silnik czasem zadrga na wolnych obrotach. Auto mam od niedawna więc zacząłem od wymiany świec bo nie wiedziałem czy były kiedyś zmieniane i na razie zauważyłem że silnik pracuje lepiej i ciszej ale te małe drgania zostały. Myślę nad cewkami ale najpierw zakupię interfejs do diagnostyki.
kleryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2015, 18:56   #3
kleryk
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Mielec
Model: S-Max FL
Silnik: 2.0 Duratec-HE 145KM
Rocznik: 2010
Postów: 290
Domyślnie Odp: Drgania auta od silnika i falujące obroty biegu jałowego

Dzisiaj doszedł kabelek. Na razie co zdążyłem zauważyć to odczyt z przepustnicy trochę skacze, nawet po wyłączeniu silnika no i od jakiegoś czasu słychać buczenie pod maską jak przekręcę kluczyk, jeszcze go nie szukałem ale czytałem ze to może wydawać przepustnica.

Innych błędów znaczących brak jakieś tam ze dwa w stylu błąd komunikacji z radiem i coś z czujnikiem parownika.
kleryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2015, 20:44   #4
TataBłażejka
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 30-04-2015
Skąd: Bielsko-Biała
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2007
Postów: 34
Domyślnie Odp: Drgania auta od silnika i falujące obroty biegu jałowego

Witam,

Ja jestem świeżo po wymianie cewek, świec oraz poduszki silnika - tej od strony pasażera. Usunięte zostały też klapki z kolektora bo było słychać jak nawalają przy gazowaniu (tylko te górne bo dolne ponoć są w czymś zalane). Mechanik stwierdził że były w tragicznym stanie.

Wynik prac: drgania są dużo mniejsze ale jeszcze się pojawiają. Natomiast nie przenoszą się na całe auto - zasługa nowej poduszki silnika (400zł zamiennik).

W dalszym ciągu nie rozwiązany problem z błędem EGR. Mechanik skasował błąd i czekamy czy się pojawi ponownie, wtedy będzie szukał czy to elektrozawór czy tylko czyszczenie potrzebne.

Jak będę robił następne wymiany to dam znać jaki przyniosły efekt.

Pozdrawiam
TataBłażejka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2015, 19:33   #5
TataBłażejka
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 30-04-2015
Skąd: Bielsko-Biała
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2007
Postów: 34
Domyślnie Odp: Drgania auta od silnika i falujące obroty biegu jałowego

Czy ktoś może doradzić czy w tej benzynie 2.0 duratec, brak regulacji luzów zaworowych może dawać efekt nierównej pracy silnika na niskich obrotach?

Auto ma zrobione na gazie 120 tyś. (total to 250 tyś) i ani razu poprzedni właściciel nie sprawdzał tego. Poza tym poprzedni właściciel miał problem że świece były zanurzone w oleju. Wymienił uszczelkę zaworów i auto sprzedał. Ja też teraz musiałem zrobić to samo czyli wymieniać uszczelkę, bo olej na świecach znów się pojawił.

Proszę o pomoc, bo nie wiem czy jeżdżenie autem w takim stanie nie skończy się poważniejszym remontem silnika...

Z innych objawów dodam jeszcze że dziwnie spaliny wychodzą z wydechu, tak jak by na raty, takie pykanie i raz na czas inne dziwne odgłosy.
TataBłażejka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2015, 22:02   #6
kleryk
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Mielec
Model: S-Max FL
Silnik: 2.0 Duratec-HE 145KM
Rocznik: 2010
Postów: 290
Domyślnie Odp: Drgania auta od silnika i falujące obroty biegu jałowego

No i kolego modziłeś coś więcej w tej sprawie. Ja na razie jak pisałem nic w kompie nie znalazłem ciekawego po wykasowaniu błędów tych co wyżej już żadne nie wskakują a drgania jak się pojawiały tak się pojawiają. Zastanawiam się nad cewkami bo na razie wymieniłem świece a wprawdzie jestem nieprzyzwyczajony do benzyny ale mam wrażenie że coś bardziej czuć benzynę w spalinach i jakby palił coś więcej.

Może ktoś poradzi nad czym się skupić lub jakie parametry sprawdzić w forscanie.

Czytam jeszcze o tych klapkach w dolocie bo np po odpaleniu rano muszę przygazować przy ruszaniu bo go trochę przydusza. Obroty po postoju wskakują mi zawsze na 1200 a potem spadają z czasem do 800.

No i to buczenie, brzęczenie przy załączeniu zapłonu i po zapaleniu również je słyszę. Ponoć pochodzi z przepustnicy.
kleryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2015, 08:46   #7
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: Drgania auta od silnika i falujące obroty biegu jałowego

Witam,

Podpiąłem się pod ten temat, bo chciałbym zadać pytanie, a nie chcę zakładać nowego tematu.


Patrzyłem na swój kolektor i na środku nie ma tego wężyka od podciśnienia.
Wygląd jak na zdjeciu ponizej (mam nadzieję, że autor zdjęcia się nie pogniewa)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy w s-maxie poliftowym (2010 r.) też występują klapki w kolektorze ssącym silnika 2.0 PB HE?
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2015, 19:15   #8
wicekk76
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 23-04-2014
Model: S-max FL
Silnik: 2.0 Duratec 145
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie Odp: Drgania auta od silnika i falujące obroty biegu jałowego

No właśnie też chciałbym wiedzieć czy w Duratec z 2010 r. są klapki , lub podobne problemy i obawy z klapkami związane ?? Ciekawe czy już ktoś to sprawdzał lub wie ?
wicekk76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2015, 13:09   #9
kleryk
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Mielec
Model: S-Max FL
Silnik: 2.0 Duratec-HE 145KM
Rocznik: 2010
Postów: 290
Domyślnie Odp: Drgania auta od silnika i falujące obroty biegu jałowego

Klapki są wystarczy popatrzeć na kolektor w sklepie.
kleryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.