Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2011, 15:30   #11
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 2002r. Pytanie o felgi.

Cytat:
Napisał dzimi75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JA nie mam w zapasie dojazdówki oryginalna alu felgęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Wiec sam nie wiem jak jest z tymi kołami.Czy są małe dojazdówki czy duże koła?
w mk3 wrzucali zwykłą stalówkę, ale naklejali ostrzeżenie max 80km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 15:37   #12
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: Pytanie o felgi - jakie nakrętki na stalowe i aluminiowe, jaka średnica otworów?

To może ja mam farta bo mam oryginalna alufelgeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 15:57   #13
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Pytanie o felgi - jakie nakrętki na stalowe i aluminiowe, jaka średnica otworów?

Też myślałem, że lepiej mieć dwa komplety nakrętek.
Już napisałem do JackaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale dalej nie wiem co z tymi otworami na śruby... Bo 2 mm to jakaś różnica jest.
__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 17:55   #14
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Pytanie o felgi - jakie nakrętki na stalowe i aluminiowe, jaka średnica otworów?

Felgi zostały przymierzone, pasująGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmierzyłem otwór śruby w alufeldze i wyszło 20mm.

Przymierzyłem jak nakrętka to alusa przykręci felgę stalową.
Niestety nakrętka opiera się na feldze na stałym stożku.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Więc z tego wynika, że koniecznie trzeba zakupić nowy komplet nakrętek do felg stalowych. Szkoda nakrętek do alufelg i nie wiadomo jak z bezpieczeństwem.
__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 18:01   #15
macslad
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2004
Postów: 376
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 2002r. Pytanie o felgi.

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w mk3 wrzucali zwykłą stalówkę, ale naklejali ostrzeżenie max 80km/h
Mi dali tylko dojazdówkę, z oponką prawie taką jak w rowerze.
macslad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 19:22   #16
juras25
ford::average
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 03-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCI 2,0 115 KM
Rocznik: 2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: Pytanie o felgi - jakie nakrętki na stalowe i aluminiowe, jaka średnica otworów?

Nawet instrukcja mówi że ; Do mocowania kół ze stopów lekkich nie wolno stosować nakrętek przeznaczonych do kół stalowych: i ; Nakrętki kól ze stopów lekkich mogą być stosowane do zapasowych kół stalowych, przez krótki czas (max 2 tygodnie)


sam wożę w bagazniku komplet do zapasu stalowago,
juras25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 22:59   #17
benek
ford::average
 
Avatar benek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-01-2007
Skąd: lublin/edynburg
Model: MONDEO /MKI/MKIII
Silnik: 1.8/1.8
Rocznik: 1994, 2007
Postów: 147
Domyślnie Odp: Pytanie o felgi - jakie nakrętki na stalowe i aluminiowe, jaka średnica otworów?

Cytat:
Nawet instrukcja mówi że ; Do mocowania kół ze stopów lekkich nie wolno stosować nakrętek przeznaczonych do kół stalowych: i ; Nakrętki kól ze stopów lekkich mogą być stosowane do zapasowych kół stalowych, przez krótki czas (max 2 tygodnie)
Wszystko się zgadza. Moja odpowiedz dotyczyła wypowiedzi
Cytat:
nakrętki do alu mają dodatkowy kołnierz, który pozwala nie obcierać felgi przy przykręcaniu, oraz przez to że są zamknięte są płytsze, więc nimi nie dokręcisz stalówek
I miałem dopisać o warunkach ich stosowania ale czasu zabrakło a znając to forum wiedziałem że zaraz posypią się posty o warunkach ich stosowania i się nie myliłem. Za czujność panowie 6+.
Cytat:
Niestety nakrętka opiera się na feldze na stałym stożku.
Bo po to jest mały stożek żeby w razie czego przykręcić stalowe koło zapasowe.
Ps. Polecam zakup nakrętek do stalowych felg, bo będziesz jeździł kilka miesięcy w roku na tych kołach więc bezpieczeństwo na 1 miejscu, a koszt niewielki. Pozdrawiam.
__________________
orion- mk1 mondeo-mk1 laguna-mk3 mondeo obecnie

Ostatnio edytowane przez benek ; 19-01-2011 o 23:14
benek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 22:53   #18
asatel
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-05-2013
Skąd: Toruń
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 42
Domyślnie Odp: Pytanie o felgi - jakie nakrętki na stalowe i aluminiowe, jaka średnica otworów?

Panowie może zadam głupie pytanie ale nie wiem którą stroną przykręca się nakrętkę do felgi stalowej. Też tą stożkową do felgi czy tą płaską
asatel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2013, 00:12   #19
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Pytanie o felgi - jakie nakrętki na stalowe i aluminiowe, jaka średnica otworów?

Cytat:
Napisał asatel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tą stożkową do felgi?
Tak.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2014, 10:24   #20
Chr
ford::average
 
Imię: P.
Zarejestrowany: 14-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140 KM
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Odp: Pytanie o felgi - jakie nakrętki na stalowe i aluminiowe, jaka średnica otworów?

Witam,
Temat może banalny, ale nie znalazłem konkretnych informacji. Podczas wymiany opon na zimowe, mechanik polecił mi kupno nowych nakrętek, bo część z tych założonych nie trzyma odpowiednio. Mówił też coś o nakrętkach całych a nie łączonych (jeśli dobrze pamiętam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
teraz zbliża się pora wymiany na letnie i chciałem się w taki nakrętki zaopatrzyć, gdzie najlepiej je kupić (sklep forda, alledrogo?) i jakie wybrać (oryginalne /zamienniki)? Auto MK4, felgi oryginalne 16"
Chr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.