Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Gdybyś mógł(a) cofnąć się w czasie, to kupił(a)byś jeszcze raz Fusiona (mając doświadczenie, jakie m
Tak 20 38.46%
Raczej Tak 21 40.38%
Nie, ze względu na słabą jakość ASO 1 1.92%
Nie, ze względu na słabą jakość samochodu 6 11.54%
Nie z innych powodów (cena, stylistyka, konkurencja) 4 7.69%
Głosujących: 52. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-04-2005, 16:08   #21
Rafi ABC
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2004
Skąd: Tczew
Model: Focus II
Silnik: 1,6 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 283
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ford Fusion
SUV, silnik 1,6, ładniejsza
Fakt, o gustach się nie dyskutuje, ale Matrix to ma niewiele z SUV-a. Raczej VAN, ale nie SUV...
Ale chyba wiem nad czym poważnie bym się zastanowił zamiast Fusiona...wprawdzie nie wygląda jak SUV, ale jest niezły....mianowicie....Mitsubishi Colt
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Rafi ABC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2005, 10:59   #22
Ford Fusion
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2004
Postów: 79
Domyślnie

Yotez:
pisze: "A co do tego skrzypienia to pewny jesteś że to właśnie tapicerka? U mnie coś skrzypiało przy jeździe po duzych nierównościach i po wyczyszczeniu i zabezpieczeniu/nacieraniu uszczelek drzwiowych ustąpiło".

Przedwczoraj, w trakcie przegladu gwarancyjnego mechanik przesmarował mi uszczelki i styki tapicerki z blachą drzwi "specjalnym płynem". Jak na złość w trakcie jazdy po wyboistej drodze i demonstrowania przeze mnie odgłosów skrzypienia w tym dniu Fuzja była zdecydowanie złośliwa i prawie nie skrzypiały lewe przednie drzwi. Wydawało mi się, że przesmarowanie pomoglo. Natomiast wczoraj jeżdząc samochodem w odwecie drzwi zaczęły znowu skrzypieć i to ze zdwojoną siłą. Nawet skrzypiały na równej drodze przy przyspieszaniu, lub hamowaniu. Sądzę,że nie obejdzie się bez ściągania tapicerki. Nie ma szans na zaakceptowanie przeze mnie tych odgłosów. Wolałbym może to i sam zrobić i dokładnie ustalić co się dzieje , ale boję się że znowu wróci problem "utraty" gwarancji na drzwi. A tym mnie już straszono, gdy pochwaliłem się tym, że sam założyłem sobie głosniki.
Czeka mnie zatem kolejne zajęcie z przywracaniem do stanu używalności lewych drzwi (prawe - o czym pisalem na forum - zostały już wyremontowane w ASO: po odbiorze auta nie mogłem opuścić prawej szyby, bo "wyskoczyła" z zaczepów oslona zamka drzwi, zaś mechanik zamiast drzwi rozebrać, by dostać się do osłony byle jak tą osłonę zamocował w taki sposób, że szyba się opuszczała - ale ocierala o osłonę. Przy okazji nie założył 2 spinek w tapicerce). Poza tym sądzę, że to nie skrzypi zewnętrzna tapicerka, bo w trakcie jazdy przy jej dociskaniu ręką do drzwi skrzypienie nie ustępuje.

PZDR Ford Fusion
Ford Fusion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2005, 16:52   #23
lutti
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2004
Postów: 32
Domyślnie

Pewnie, że bym kupił ale z silnikiem 1.6. Czasem irytujący jest brak mocy wtedy kiedy jest potrzebna.
lutti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2005, 17:20   #24
kosio
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-04-2005
Postów: 1
Domyślnie

Ja już kupiłem drugiego Fusiona
Poprzedni - wersja 1.4 i z kratką ciężarową.
A teraz wersja Gold 1.6 z dodatkami.
I jestem bardzo zadowolony i polecam Fusiona wszystkim.
kosio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2005, 21:40   #25
lutti
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2004
Postów: 32
Domyślnie

Kosio, powiedz czy czuć różnicę między silnikiem 1.4 i 1.6. No i jak to sie przekłada na spalanie. Będę wdzięczny za odpowiędź.
lutti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2005, 07:24   #26
Markoerg
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2005
Skąd: Łódzkie
Postów: 140
Domyślnie

Na chwilę obecną jestem baardzo zadowolony. ale za parę lat ? Będą nowe modele, nowe rozwiązania. Nie sądzę, abym ponownie kupił Fusiona - a już na pewno znudzi się mojej małżonce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Markoerg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2005, 14:07   #27
BeMoL44
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-12-2004
Skąd: Kartuzy
Postów: 90
Domyślnie

jest zaje-fajnie piękny ale trzeszczenia nie wybaczę nigdy!!!!!!!!!!!!!!

[ Dodano: 2005-04-19, 15:13 ]
Mam diesel-a z max wyposażeniem- ludzie to kosztuje ok. 60 tyś zł jakim prawem po 20 tyś km w środku wszystko gra skrzypi i bóg wie co jeszcze---ale kocham to autko i mam nadzieję że nowy model poprawią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Uważajcie na drogach bo: Jeden koleś kiedyś mieszkał na przeciwko cmentarza-----Teraz mieszka na przeciwko swojego domu

Pozdro wszystkim FORDomaniakom
-BeMoL-
BeMoL44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2005, 17:31   #28
maniek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Białystok
Postów: 237
Domyślnie co do trzeszczenia

Żeby nie trzeszcało należy wrzucić parę płyt CD w plastikowych pudełkach do schowka wtedy będzie stukać ,a poważnie to spryskajcie sprajem z silikonem uszczelki wokół drzwi to w wielu przypadkach pomaga.
maniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2005, 07:29   #29
Ford Fusion
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2004
Postów: 79
Domyślnie

Maniek radzi:
",a poważnie to spryskajcie sprajem z silikonem uszczelki wokół drzwi to w wielu przypadkach pomaga".

Mnie uszczelki wokół drzwi spryskał sprejem specjalista w ASO Forda i oczywiście to nic nie dało. Umówił się ze mną na rozbiórkę drzwi. Na szczęście stwierdziłem, że trzeba "naoliwić " tylko fragment uszczelek (zewnętrzne, zamocowane w górnej części drzwi) i to pomaga. Obyło sie bez demontażu auta.
Teraz przy kazdym tankowaniu pryskam olejem silikonowym na te uszczelki i na część blach karoserii z którymi one współpracują.
Ford to udany samochód bo potwierdza znaną zasadę: "Nie posmarujesz- nie pojedziesz".

PZDR Ford Fusion
Ford Fusion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2005, 08:26   #30
Rafi ABC
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2004
Skąd: Tczew
Model: Focus II
Silnik: 1,6 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 283
Domyślnie

Tylko uważaj w lecie, bo jak 'przysmaży' blachę i uszczelki posmarowane olejem, to może nieładnie 'pachnieć' w samochodzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rafi ABC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.