Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-08-2008, 07:15   #11
elmo_mc
ford::advanced
 
Avatar elmo_mc
 
Zarejestrowany: 11-12-2007
Skąd: Wyszków
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 476
Domyślnie Re: [Mk2] 1,8TD Kombi Straszne kopcenie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tu masz wszystko co na temat zaworu booster może Ci się przydać. W artykule opisana jest wymiana membran, której Ty robić nie musisz. Wystarczy, że poluzujesz nakrętkę kontrującą i wykręcisz śrubę regulacyjną o jeden obrót.

elmo_mc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2008, 13:33   #12
paphiloonn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-05-2008
Model: FOCUS
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 43
Domyślnie Re: [Mk2] 1,8TD Kombi Straszne kopcenie

Zauwazylem ze kopcenie bardzo zmienne jest i sam nie wiem czy ten zaworu booster jest uszkodzony czy te menbrany sa do wymiany sam nie wiem.Powiedzcie tylko czy dziurawy wydech moze miec wplyw na obroty przu odpaleniu jest wszystko w normie jak dodam troszke gazu to wskazowka idzie na 1000obr/min lub ciut wyzej i po jakims czasie opada i zauwazylem na postoju jak otworzylem maske ze silnik kiedy dodaje gazu recznie wchodzi na wysze obroty to kiedy opada to silnik dostaje drgawek uspokaja sie i wszystko wraca do normy i tak w kolko kiedy dam wiecej gazu. Co tu poradzic czy jechac do mechanika tylko nie chce zeby mnie wydoil moze tylko trzeba cos przeczyscic sam juz nie wiem.Pozdrawiam!
paphiloonn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2008, 13:55   #13
elmo_mc
ford::advanced
 
Avatar elmo_mc
 
Zarejestrowany: 11-12-2007
Skąd: Wyszków
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 476
Domyślnie Re: [Mk2] 1,8TD Kombi Straszne kopcenie

Cytat:
Napisał paphiloonn
Zauwazylem ze kopcenie bardzo zmienne jest
A korektor kąta wtrysku pryka jak przekręcisz zapłon?? U mnie jak padł kiedyś korektor to właśnie czasami puszczał chmury czarnego dymu.
elmo_mc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2008, 14:18   #14
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Re: [Mk2] 1,8TD Kombi Straszne kopcenie

Po pierwsze, sprawdź booster - ściągnij gumowy wężyk, który do niego dochodzi, jeśli wyleci paliwo, to masz membrany do wymiany! Jeśli okaże się, że booster jest suchy (ON nie kapie), można podejrzewać uszkodzenie korektora kąta wtrysku - wówczas zacznij od zdjęcia z korektora czarnego gumowego kapturka, jeśli tam jest sucho (brak wycieków paliwa), to teoretycznie, element ten można naprawić. Ale to już inna bajka i zajmiemy się tym później.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2008, 18:26   #15
darani
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-09-2008
Postów: 5
Domyślnie Re: [Mk2] 1,8TD Kombi Straszne kopcenie

Czy ten problem z boosterem dotyka także MK3 TDDI 2,0? Mam podobne objawy, ale boostera nie zlokalizowałem.... :566:
darani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2008, 22:04   #16
raftik
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [Mk2] 1,8TD Kombi Straszne kopcenie

Może parę słów napiszę jak trzeba zaślepić EGR :

Ja zaślepiłem EGR 3 blaszkami 1 mm od strony kolektora wydechowego, pod tym grzybkiem EGR a dokładniej pod intercoolerem idzie metalowa rurka z góry do dolnego kolektora (wydechowego) na dole w kolektorze jest łączenie rurki z kolektorem na 2 śruby i dokładnie między to łączenie wkładasz blaszki skręcasz mocno i już spaliny nie są powtórnie spalane, u mnie kopcenie zniknęło prawie całkowicie.
Muszę jednak zaznaczyć, że wcześniej miałem wymienione końcówki wtrysków, pompa po regeneracji bo ciekła, nowy korektor kąta wtrysku bo ciekł i nowy booster oryginalny oraz nowe oryginalne serwo wolnych obrotów i kopcenie dalej występowało więc u mnie zaślepienie EGR w 100% pomogło.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2008, 16:47   #17
tahamata1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Postów: 22
Domyślnie Re: [Mk2] 1,8TD Kombi Straszne kopcenie

Cytat:
Napisał Emmm
Po pierwsze, sprawdź booster - ściągnij gumowy wężyk, który do niego dochodzi, jeśli wyleci paliwo, to masz membrany do wymiany! Jeśli okaże się, że booster jest suchy (ON nie kapie), można podejrzewać uszkodzenie korektora kąta wtrysku - wówczas zacznij od zdjęcia z korektora czarnego gumowego kapturka, jeśli tam jest sucho (brak wycieków paliwa), to teoretycznie, element ten można naprawić. Ale to już inna bajka i zajmiemy się tym później.
Pozdrawiam
Zaslepilem egr sprawdzilem bostera i nadal kopci. Jak sprawdzic i gdzie znajduje si korektor konta wtrysku. Samochod kopci tylko przy dodawaniu gazu. Na wysokich obrotach nie kopci.
Pozdrawiam
tahamata1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2008, 16:56   #18
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Re: [Mk2] 1,8TD Kombi Straszne kopcenie

Nie wiem po co Panowie mówicie o korektorze kąta wtrysku. Czarny dym to przedawkowanie paliwa w stosunku do pobieranego powietrza. Moment wtrysku, który przyspiesza korektor nie ma z tym nic wspólnego, zaś jak to padnie to silnik będzie dymił tylko na zimnym i raczej na taki biało-szary dym, a nie czarny. Booster to jest dobra myśl - może stanął w złym położeniu. Tymbardziej, że to dymienie jest nieobliczalne, może raz się zawiesza ten wodzik a raz nie. Drugie co bym sprawdził, to ciśnienie doładowania. Może turbo się skończyło lub coś z wastergate...
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2008, 17:11   #19
elmo_mc
ford::advanced
 
Avatar elmo_mc
 
Zarejestrowany: 11-12-2007
Skąd: Wyszków
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 476
Domyślnie Re: [Mk2] 1,8TD Kombi Straszne kopcenie

Kolego tahamata1, a rozbierałeś zawór booster? Bo Twoje obawy nie mają nic do korektora. U mnie jak korektor był walnięty to przestawiał się kiedy chciał, nawet podczas jazdy w trasie ( wtedy widziałem w lusterku jedną wielką czarną chmurę :fcp3 ) Twoje objawy bardziej mi sie kojarzą z zbyt bogatą mieszanką. Może to głupie pytanie, ale czy dawno wymieniałeś filtr powietrza? Jeżeli filtr masz w porządku to wyjmij i rozbierz boostera. Jeżeli ciśnienie doładowania byłoby słabe to byś czuł to po osiągach.
elmo_mc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2008, 00:40   #20
darani
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-09-2008
Postów: 5
Domyślnie Re: [Mk2] 1,8TD Kombi Straszne kopcenie

Cytat:
Napisał darani
Czy ten problem z boosterem dotyka także MK3 TDDI 2,0? Mam podobne objawy, ale boostera nie zlokalizowałem.... :566:
I dobrze, że nie zlokalizowałem. Pękła rura intercoolera. Niestety nie produkują już jej. Trzeba kupić nową (o innym przekroju z jednej strony) plus 3 inne elementy biegnące do zaworu ERG . Koszt kosmiczny! :fcp25 Ponad 450. I jeszcze wymiana.
Ale autko wróciło do życia i pracuje jak nowe.... :fcp18
darani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.