Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2005, 13:48   #1
tomom
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-05-2005
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3i 60KM
Rocznik: 2007
Postów: 112
Domyślnie szukam kogoś kto rozbierał drzwi w fusione/fiescie

chcę wygłuszyc i przygotowac pod caraudio ale przeszkadza mi plastikowa przegroda, czy ktos to rozbierał i jęsli tak to jak?

tomom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2005, 20:51   #2
Rafi ABC
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2004
Skąd: Tczew
Model: Focus II
Silnik: 1,6 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 283
Domyślnie

jaka przegroda?
Rafi ABC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2005, 21:57   #3
tomom
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-05-2005
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3i 60KM
Rocznik: 2007
Postów: 112
Domyślnie

miedzy tapicerka a karoseria jest przrgroda do ktorej montuje sie glosnik, jak to zdemontowac?
tomom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2005, 06:55   #4
alchemik
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2004
Skąd: Świdnik
Model: FOCUS C-MAX
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2004
Postów: 84
Domyślnie

przegroda ta przykręcona jest śrubami, jak będziesz to zdejmował to opuść szybę na dół, nie demontowałem tego całkowicie więc nie bardzo mogę coś więcej podpowiedzieć, odkręciłem tylko śruby i częściowo zdjąłem ten plastik.
__________________
C-MAX
alchemik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2005, 12:44   #5
Ford Fusion
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2004
Postów: 79
Domyślnie

Nie wiem na ile przydatne bedą moje spostrzeżenia z ASO gdzie wymieniano mi tą właśnie uszkodzoną "płytę" z tworzywa na nową. Obserwując tą operacją z poczekalni i przez okno zauważyłem, że po zdjęciu tapicerki z drzwi mechanik podniósł szybę korbką w górę do oporu i szeroką taśmą samoprzylepną przymocował szybę z obu stron do górnej metalowej części drzwi (po to by nie opadła), a potem całkowicie odkręcił od tej płyty mechanizm podnoszenia szyby (szyba wisiała na taśmie w górnym położeniu, a mechanizm podnoszenia "dyndał" w przestrzeni pomiędzy płytą a zewnętrzną blachą drzwi. Potem odkręcił mocowanie klamki od strony słupka i wyjął klamkę. Następnie odkęcił kilka śrub mocujących tą płytę do części metalowej drzwi i umieszczonych na obwodzie płyty. Pozostalych szczegółów nie mogłem dostrzec z takiej odległości.

PZDR Ford Fusion.
Ford Fusion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2005, 08:40   #6
chromol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-07-2004
Skąd: śląsk
Postów: 290
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ford Fusion
Obserwując tą operacją z poczekalni i przez okno zauważyłem
teraz już wiecie dlaczego nie pozwalają przyglądać się pracy mechaników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w krótkim czasie poznamy tajniki rozbiórki autek i nie będziemy korzystać z usług ASO. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
artur=chromol (dla wtajemniczonych)
czy teraz będzie już normalnie
co ja robię, rozum mi chyba odebrało i świadomie wolności się pozbywam
chromol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2005, 10:28   #7
tomom
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-05-2005
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3i 60KM
Rocznik: 2007
Postów: 112
Domyślnie

brakuje mi pewnej inforamacji, jak odkrecic prowadnice ciegen szybu od tej przegrody, to blokuje calosc?
tomom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2005, 08:34   #8
Ford Fusion
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2004
Postów: 79
Domyślnie

Wydaje mi, że cały mechanizm podnoszenia szyby jest przymocowany do przegrody śrubami znajdującymi się wokół osi na której znajduje sie korbka. Tak jak opisałem w poprzednim komentarzu, po zdjęciu z drzwi wewnętrznej tapicerki mechanik w ASO przykleił taśmą podniesioną całkowicie w górę szybę ("co by mu nie opadła") a następnie poodkręcał śruby wokół zdjętej klamki i w ten sposób uwolnił przegrodę od przymocowanego do niej mechanizmu podnoszenia szyby. Wydawało mi się, że cały mechanizm podniszenia szyby i z szybą "wisiał" mu na taśmie samoprzylepnej we wnęce drzwi. Potem jeszcze odkręcił klamkę. Następnie poodkręcał kilka śrub mocujących przegrodę do metalowej części drzwi i znajdujących się na obrzeżu przegrody. Niestety nie zauwazyłem, jak mocowany jest zamek i czy go odkręcał. Na klamkę zwróciłem uwagę, bo potem zakładając ją regulował jej działanie.

Mam nadzieję, że sobie poradzisz.

PZDR Ford Fusion
Ford Fusion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2005, 08:08   #9
tomom
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-05-2005
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3i 60KM
Rocznik: 2007
Postów: 112
Domyślnie

mam rozwiazanie, dla zainteresowanych
tomom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2006, 14:14   #10
Rafi ABC
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2004
Skąd: Tczew
Model: Focus II
Silnik: 1,6 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 283
Domyślnie

Jak zdemontować tapicerkę drzwi tylnych. Jak zdjąć gałkę do podnoszenia/opuszczania szyb? W prawych drzwiach urodził mi się jakiś piep... "świerszcz" . Jak dodaję gazu to stuka z coraz to większą częstotliwością (im większe obroty tym większa częstotliwość!!!) Gwarancja się skończyła i chyba spróbuję sam zdjąć tapicerkę i sprawdzić cóż się obluzowało, pewnie jakiś kabelek lub śrubka od głośnika puściła, a niestety trzeba zdjąć cały boczek, żeby zobaczyć Dzięki za pomoc!!!
Rafi ABC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.