Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-05-2005, 20:00   #1
MIRON
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-04-2005
Model: FX SILVER
Silnik: 1,4 BENZYNA
Rocznik: 2004
Postów: 88
Domyślnie rdza na feldze koła zapasowego

Dziś robiłem porządki w Fusionie miedzy innymi w bagażniku .
Ponieważ wyciągnąłem również koło zapasowe zobaczyłem rdzę na rancie – krawędzi dolnej (od dołu) felgi koła zapasowego , rdza była już dość mocno widoczna.
Mój fusion jest z maja 2004 zakupiony w czerwcu tegoż też roku więc jest dość nowym autem z małym przebiegiem – 13k tym bardziej niepokoi mnie powyższy fakt.
Ciekawe , że na elementach pod kołem zapasowym tj. osprzęt typu lewarek itd. oraz na blasze podłogi nie ma śladu rdzy.
Moja propozycja – rada jest taka : wyczyścić widoczne ślady rdzy zabezpieczyć środkiem ogólnie nazywanym odrdzewiaczem a następnie pomalować i nanieść warstwę oleju na elementy takie jak felga koła zapasowego , osprzęt i podłogę pod kołem zapasowym.
Najwidoczniej w okresie dużych zmian temperatury skrapla się tam rosa i ona powoduje te niechciane zjawisko – wredną rdzę.

PS
Moja Żona ma 7 letniego fiata punto i tam są ślady rdzy na kole zapasowym ale po jak długim czasie się pojawiły , dodam że moje poprzednie auto opel astra z 1997 do chwili sprzedaży felgę na kole zapasowym miało wzorcową – jak nówka.

MIRON jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2005, 15:24   #2
Dj Brabus
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 21-07-2004
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 1999
Postów: 404
Domyślnie

Problem warty większej uwagi, szczególnie że przecież koło zapasowe w Fusionie jest w bagazniku, do którego nie dociera ani woda ani błoto! Z własnego doświadczenia wiem, że zardzewiałe (ba!! właściciwie "zeżarte" przez rdzę!!) koła zapasowe pojawiają się przede wszystkim w samochodach francuskich, gdzie koło wisi pod podwoziem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał MIRON
skrapla się tam rosa i ona powoduje te niechciane zjawisko – wredną rdzę.
To ciekawe zjawisko muszę u siebie przyobserwować - mój Fazi jest z początku 2003 roku, ale jak ostatnio koło zapasowe oglądałem, to raczej nie było nigdzie "zjedzone"... Może muszę mu się bliżej przyglądnąć...
__________________
Dbajcie o siebie i innych!!

Grzegorz Skarbek

www.autogaleria.pl
Dj Brabus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2005, 21:44   #3
BeMoL44
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-12-2004
Skąd: Kartuzy
Postów: 90
Domyślnie

ja nawet już ze swojego korzystałem parę razy i też mam z 2004 roku ale marca i NIC ani śladu rdzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Uważajcie na drogach bo: Jeden koleś kiedyś mieszkał na przeciwko cmentarza-----Teraz mieszka na przeciwko swojego domu

Pozdro wszystkim FORDomaniakom
-BeMoL-
BeMoL44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2005, 09:15   #4
Ford Fusion
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2004
Postów: 79
Domyślnie

Dzięki za Twój komentarz. Zachęcił mnie on do zrobienia porządku we wnęce na koło zapasowe. Co prawda nie znalazłem śladów korozji na kole, ale za to znalazłem sporo rdzy we wnęce. Przy próbie jej starcia zauważyłem, że są skorodowane drobne opiłki metalu które przykleiły się do dna wnęki. A dalej czyszcząc wnękę odkryłem zupełnie niepomalowany po szlifowaniu pas szeroki na 10 cm i długi jak wnęka - do którego metodą zgrzewania przymocowano tylni pas znajdujący siue pomiedzy zderzakiem a wnęką, i ktory był wymieniany pio drobnej stłuczce w pażdzierniku ub. roku w AZNN Forda w Krakowie przy ul. Rzemieślniczej. Wtedy "fachowcy" z AZNN zainkasowali z PZU ponad 3200 zł (naprawa przez nieautoryzowanego lakiernika nie przekroczyłaby prawdopodobnie 1200 zł z kawą) i "zapomieli" pomalować zaszlifowany lakier. A ja odbierając auto nie sprawdziłem dokładnie jakości robót myśląc sobie, że Ford to Ford.
To kolejny przyczynek do dyskusji o jakości usług w ASO Forda. A co ciekawsze, na ostatnim przeglądzie gwarancyjnym "fachowiec" badający stan pokryć lakierniczych też niczego nie wykrył.

PZDR Ford Fusion
Ford Fusion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.