Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2014, 06:50   #1
lampa naftowa
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: Mondeo IV
Silnik: TDCI 1997 cm3
Rocznik: 2007
Postów: 62
Domyślnie świerszcz w okolicach 2 tys. obrotów :(

witam, może już ktoś się spotkał i poradzi . W okolicach 2. tys obrotów zaczyna się bardzo irytujący lekki "grzechot" tak jak by z przodu wnętrza deski rozdzielczej . Pojawia się na wolnych obrotach jak i w czasie jazdy gdy lekko dodaje gazu w granicach 1.8 - 2 tys. obrotów. Wtryski sprawdzone , dwumas wykluczony, hałas niezależnie od paliwa ( zwykły czy polepszony). Jest niezależny od działania klimatyzacji . Coś wpada w rezonans ale nie mogę znaleźc - bedę wdzięczny za wszelkie rady

pozdrawiam

lampa naftowa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2014, 07:04   #2
Matius86
ford::average
 
Avatar Matius86
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 20-12-2013
Skąd: Wierzchucino
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie

Prawdopodobnie kolego masz ten sam problem co ja mialem czyli wspomaganie. Proponuje wyczyścić zbironiczek plynu wspomagania dokladnie to jego filterek który jest w środku i wyczyść od dolu najlepiej taka szczoteczka do czyszczenia butelek bo otwór nie jest za duzy. Jesli to nie pomoże to wymiana plynu bo może zgubil juz swoje właściwości a jak nie to to próba wymiany pompy jeszcze. Ja zacząłem od tylu i to mój błąd ale to nic bo wszystko ucichlo i piszesz nie działa choc niepotrzebnie byly wydane pieniadzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

by Matius
Matius86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2014, 07:50   #3
lampa naftowa
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: Mondeo IV
Silnik: TDCI 1997 cm3
Rocznik: 2007
Postów: 62
Domyślnie Odp: świerszcz w okolicach 2 tys. obrotów :(

Cytat:
Napisał Matius86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prawdopodobnie kolego masz ten sam problem co ja mialem czyli wspomaganie. Proponuje wyczyścić zbironiczek plynu wspomagania dokladnie to jego filterek który jest w środku i wyczyść od dolu najlepiej taka szczoteczka do czyszczenia butelek bo otwór nie jest za duzy. Jesli to nie pomoże to wymiana plynu bo może zgubil juz swoje właściwości a jak nie to to próba wymiany pompy jeszcze. Ja zacząłem od tylu i to mój błąd ale to nic bo wszystko ucichlo i piszesz nie działa choc niepotrzebnie byly wydane pieniadzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

by Matius

dzięki, czyszczenie zbiorniczka płynu można samemu zrobic ?
lampa naftowa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2014, 08:24   #4
Matius86
ford::average
 
Avatar Matius86
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 20-12-2013
Skąd: Wierzchucino
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie

Oczywiście najpierw tylko odsacz sobie plyn strzykawka ze zbiorniczka i z wężyka żeby nie rozlal Ci się po silniku i następnie odepnij wezyki i wyciągnij zbiorniczek. I przystap do czyszczeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

by Matius
Matius86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2014, 08:45   #5
lampa naftowa
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: Mondeo IV
Silnik: TDCI 1997 cm3
Rocznik: 2007
Postów: 62
Domyślnie Odp: świerszcz w okolicach 2 tys. obrotów :(

Cytat:
Napisał Matius86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście najpierw tylko odsacz sobie plyn strzykawka ze zbiorniczka i z wężyka żeby nie rozlal Ci się po silniku i następnie odepnij wezyki i wyciągnij zbiorniczek. I przystap do czyszczeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

by Matius

jeszcze raz dzięki , przystępuję zatem do dzieła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Przy okazji sprawdzę jaki ma kolor bo czytając forum sam już nie nie wiem czy ma byc zielony czy czerwony ( mam mondeo 4 z 2007 roku )
lampa naftowa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2014, 12:43   #6
lampa naftowa
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: Mondeo IV
Silnik: TDCI 1997 cm3
Rocznik: 2007
Postów: 62
Domyślnie Odp: świerszcz w okolicach 2 tys. obrotów :(

Cytat:
Napisał lampa naftowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeszcze raz dzięki , przystępuję zatem do dzieła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Przy okazji sprawdzę jaki ma kolor bo czytając forum sam już nie nie wiem czy ma byc zielony czy czerwony ( mam mondeo 4 z 2007 roku )
zbiornik wyczyszczony - ale niestety pojawił się problem - przestało działac wspomaganie . Działało i w pewnym momencie przestało - może ktoś wspomóc radą co może byc przyczyną ?.

No i rozwiązał się problem ze świerszczem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - nie był związany z układem wspomagania . Pomogło podwiązanie do zbiornika płynu hamulcowego przewodu, który się pod nim znajduje , taki w otulinie z pianki - jest cisza . Martwi mnie niestety ten brak wspomagania
lampa naftowa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2014, 15:51   #7
Matius86
ford::average
 
Avatar Matius86
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 20-12-2013
Skąd: Wierzchucino
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie

Kolor powinien być zielony. Nic sie ze wspomaganiem nie powinno stać po wyczyszczeniu zbiorniczka. Robiłem juz to kilkakrotnie i działa bez zarzutu. Jesli wszystko podleczyłeś tak jak powinno i jesli nalales plynu.

by Matius
Matius86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2014, 20:23   #8
guzziec
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Będzin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 54
Domyślnie Odp: świerszcz w okolicach 2 tys. obrotów :(

Cytat:
Napisał lampa naftowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zbiornik wyczyszczony - ale niestety pojawił się problem - przestało działac wspomaganie . Działało i w pewnym momencie przestało - może ktoś wspomóc radą co może byc przyczyną ?.

No i rozwiązał się problem ze świerszczem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - nie był związany z układem wspomagania . Pomogło podwiązanie do zbiornika płynu hamulcowego przewodu, który się pod nim znajduje , taki w otulinie z pianki - jest cisza . Martwi mnie niestety ten brak wspomagania
Najprawdopodobniej zapowietrzyłeś układ wspomagania. Przekręć kilkakrotnie kierownicą od oporu do oporu przy czym na max. wychyleniu kół przytrzymaj kierownicę przez chwilę.

Odnośnie świerszcza to jest to powszechny problem z tym silnikiem.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
guzziec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2014, 20:52   #9
lampa naftowa
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: Mondeo IV
Silnik: TDCI 1997 cm3
Rocznik: 2007
Postów: 62
Domyślnie Odp: świerszcz w okolicach 2 tys. obrotów :(

Cytat:
Napisał guzziec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najprawdopodobniej zapowietrzyłeś układ wspomagania. Przekręć kilkakrotnie kierownicą od oporu do oporu przy czym na max. wychyleniu kół przytrzymaj kierownicę przez chwilę.

Odnośnie świerszcza to jest to powszechny problem z tym silnikiem.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

próbowałem tak jak radzisz - maksymalnie skręcone koła raz w lewo i raz w prawo - może za krótko trzymałem w maks wychyleniu , juro jeszcze raz spróbuję
lampa naftowa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.